www.svethardware.cz
>
>
>
>

Inženýrský vzorek karty AMD se objevil na webu, je to velké Navi?

Inženýrský vzorek karty AMD se objevil na webu, je to velké Navi?
, , aktualita
Do představení nových Radeonů zbývá ještě více než půldruhého měsíce, a tak lze očekávat, že na trhu je neuvidíme dříve jak za dva měsíce, čili někdy v průběhu listopadu. Nás ale nyní zajímá, co se nám to objevilo na webu za kartu. 
K oblíbeným
reklama
Inženýrské vzorky karet Radeon s velkým Navi s architekturou Navi 2X už dávno musí být k dispozici a nyní lze mluvit spíše o tom, že se už asi dokončují návrhy finálních verzí chystaných karet. My tu ale zatím máme kartu, která evidentně funguje v počítači s procesorem AMD (soudě dle chladiče) a zřejmé je také to, že nejde o žádnou produkční verzi karty, leda by se vyráběly modely vybavené věžovitými chladiči. 
 
- klikněte pro zvětšení - 

Co se ale dá z těchto dvou snímků zveřejněných na Bilibili vyčíst? Jednak tu jsou štítky, kde máme označení "Typical Samsung 16Gb" nebo "Full Secure Typical XT A0 ASIC", zbylé štítky jsou nečitelné. Karta je jinak pokryta DIP přepínači a různými headery určenými pro monitorování jejího běhu.
 
 
Samotný leaker, který zveřejnil tyto fotografie, tvrdí, že karta má kolem GPU posázeny 3+3+2 paměťové čipy, čili to naznačuje, že tu máme 256bitové rozhraní. S takovým by ale AMD těžko mohlo pomýšlet na hi-end, zvláště když to vypadá, že to asi nebudou GDDR6X. S těmito paměťmi se totiž zatím pochlubil pouze Micron a ten navíc sdělil, že GDDR6X s kapacitou 16 Gb, které by byly potřeba pro 16GB kartu s osmi paměťovými čipy, dorazí až v příštím roce. Ale uvidíme, třeba má Samsung v rukávu něco, o čem ještě nevíme. 
 
Vypadá to tak skutečně na nový Radeon od firmy AMD, ale zda jde rovnou o "velké Navi", to vůbec nelze tvrdit. Může to být ostatně i nástupce dnešního Radeonu RX 5700 XT založený na RDNA 2X.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity
Automobilce Tesla se daří a Elon Musk si může mnout ruce. Firma má za sebou už 5. ziskové čtvrtletí v řadě za sebou. Tentokrát by ke kladným číslům téměř nepotřebovala ani prodej emisních kreditů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky
Na Adobe MAX 2020 prezentovalo HP 8 nových monitorů, mezi kterými byly i ty určené pro grafiky. Vrcholem mezi nově představenými novinkami je HP Z27xs G3 DreamColor s rozlišením 4K a rozhraním USB-C.
23.10.2020, aktualita, Milan Šurkala
Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede? Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede?
Radeon RX 6800 XT by se měl stát novým herním králem firmy AMD, pokud jde o karty s ještě rozumnou cenou, neboť nad ním bude ještě výkonnější verze. Nyní se už postupně ukazuje, jaký výkon lze čekat dle 3DMarku. 
23.10.2020, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku
Test Passmark nás letos na jaře zaujal především tím, jak změnil váhu AVX 512 v jednovláknových testech. Mnozí za tím viděli snahu nadržovat Intelu. Jenomže nyní už ani to nepomohlo k jejich prvnímu místu. 
23.10.2020, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader
NVIDIA možná musela nebo přímo sama se rozhodla zrušit nástup lepších verzí RTX 3080 a RTX 3070 s většími kapacitami paměti, ale znovu se nám tu objevuje zajímavá karta v podobě RTX 3070 Ti. 
23.10.2020, aktualita, Jan Vítek6 komentářů