www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

ION v podání LG - XPION X30

ION v podání LG - XPION X30
, , aktualita
Společností LG byl představen nettop XPION X30 založený na platformě Nvidia ION. Jihokorejský výrobce se tak přidává do čím dál, tím početnější skupiny společností, které vsadily na tuto čipovou sadu. Použití IONu a dalších úsporných komponent...
K oblíbeným
reklama
Společností LG byl představen nettop XPION X30 založený na platformě Nvidia ION. Jihokorejský výrobce se tak přidává do čím dál, tím početnější skupiny společností, které vsadily na tuto čipovou sadu.Použití IONu a dalších úsporných komponent dovoluje „zabalit“ celý počítač do velmi malého šasi, které je provedeno v černé barvě. Po hardwarové stránce nabídne XPION X30 komponenty shodné s konkurencí. Jedno-jádrový procesor Atom 230 kombinovaný s 2GB RAM a pevný disk s kapacitou 250GB. Grafická karta GeForce 9400 dovolí použít tento počítač jak v kanceláři, tak jako přehrávač HD filmů.

O výstupech umístěných na zadní části počítače zatím není zcela jasno. LG totiž chytře uvolnilo fotografie focené zepředu a z boku. Ovšem je velmi pravděpodobné, že nový XPION nabídne několik USB 2.0, gigabitový ethernet, HDMI výstup a nejspíše i DVI. Operační systém pochází od Microsoftu a bude se jednat o Windows Vista Home Basic.Nad nettopem LG XPION X30 se vznáší několik otazníků a jejich zodpovězení bude možné už v nejbližších dnech, neboť zítra by měl být oficiálně představen na domácím (jihokorejském) trhu.

Zdroj: TCM
reklama
Nejnovější články
Phoronix: záplatované Intely ztratily pětinásobek výkonu v porovnání s AMD Phoronix: záplatované Intely ztratily pětinásobek výkonu v porovnání s AMD
Server Phoronix se zaměřil na to, jak s výkonem procesorů Intel a AMD zamávaly veškeré záplaty proti chybám od té doby, co se objevil Spectre a Meltdown. Ukázalo se, že řeči o dopadu především na výkon CPU Intel nejsou přehnané. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Co nabídne sada AMD X570? Máme tu neoficiální diagram Co nabídne sada AMD X570? Máme tu neoficiální diagram
Už se můžeme spolehnout na to, že zbrusu nová čipová sada AMD X570 bude potřebovat výkonnější chlazení, než na jaké jsme si za poslední roky zvykli. Čím se nám ale za to odmění, to ukáže diagram od ChipHell. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD se po čtyřech letech vrací do Fortune 500 AMD se po čtyřech letech vrací do Fortune 500
AMD v roce 2015 vypadlo z žebříčku Fortune 500, který čítá pět set nejlepších společností z USA s ohledem na jejich tržby. Jde tak o přesně danou posloupnost firem a není divu, že AMD v ní před čtyřmi lety výrazně kleslo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Kingston uvádí svá nejlepší SSD KC2000 Kingston uvádí svá nejlepší SSD KC2000
Kingston si připravil svou novou vlajkovou řadu SSD pro rozhraní M.2, a sice KC2000. Založena je na nových 96vrstvých pamětech s buňkami TLC a slibuje maximální datovou propustnost 3200 MB/s.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sapphire: očekávejme výkonné Navi i za 500 USD Sapphire: očekávejme výkonné Navi i za 500 USD
Zástupce společnosti Sapphire, dlouholetého AIB partnera firem ATi a následně AMD, si trošku pustil pusu na špacír a prozradil něco o tom, co můžeme očekávat od připravovaných grafických karet s GPU Navi.
Dnes, aktualita, Jan Vítek