www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

ION v podání LG - XPION X30

ION v podání LG - XPION X30
, , aktualita
Společností LG byl představen nettop XPION X30 založený na platformě Nvidia ION. Jihokorejský výrobce se tak přidává do čím dál, tím početnější skupiny společností, které vsadily na tuto čipovou sadu. Použití IONu a dalších úsporných komponent...
K oblíbeným
reklama
Společností LG byl představen nettop XPION X30 založený na platformě Nvidia ION. Jihokorejský výrobce se tak přidává do čím dál, tím početnější skupiny společností, které vsadily na tuto čipovou sadu.Použití IONu a dalších úsporných komponent dovoluje „zabalit“ celý počítač do velmi malého šasi, které je provedeno v černé barvě. Po hardwarové stránce nabídne XPION X30 komponenty shodné s konkurencí. Jedno-jádrový procesor Atom 230 kombinovaný s 2GB RAM a pevný disk s kapacitou 250GB. Grafická karta GeForce 9400 dovolí použít tento počítač jak v kanceláři, tak jako přehrávač HD filmů.

O výstupech umístěných na zadní části počítače zatím není zcela jasno. LG totiž chytře uvolnilo fotografie focené zepředu a z boku. Ovšem je velmi pravděpodobné, že nový XPION nabídne několik USB 2.0, gigabitový ethernet, HDMI výstup a nejspíše i DVI. Operační systém pochází od Microsoftu a bude se jednat o Windows Vista Home Basic.Nad nettopem LG XPION X30 se vznáší několik otazníků a jejich zodpovězení bude možné už v nejbližších dnech, neboť zítra by měl být oficiálně představen na domácím (jihokorejském) trhu.

Zdroj: TCM
reklama
Nejnovější články
Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps
Viceprezident Googlu Phil Harrison se více rozpovídal o novém projektu streamování her Google Stadia. Mnozí si dělají obavy o nutné internetové připojení. Dle Harrisona by si hráči měli vystačit s 30Mbps připojením.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac
Microsoft nevyvíjí software pouze pro svou vlastní platformu, ale i pro ty konkurenční. Jeho antivir Windows Defender ATP tak přišel o slůvko Windows v názvu a nyní je k dispozici i pro systém Apple macOS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících
Boj o první místo v počtu sledujících na YouTube se stal naprostou zvráceností. Fanoušci youtubera PewDiePie hackují tiskárny i chytré televize. Nyní jeden z nich udělal ransomware, který odemkne data tehdy, když PewDiePie získá 100 milionů sledujících.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound
Už nějakou dobu víme, že se Intel chystá vstoupit na trh s dedikovanými grafickými kartami a nemít jen ty integrované v procesorech. Na GDC 2019 ukázal první snímky nových grafických karet s GPU Arctic Sound.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem
Ray tracing má na letošním GDC velkou pozornost a věnuje se mu řada firem. Mezi nimi jsou i Epic Games v jejichž Unreal Enginu bylo vytvořeno demo Troll. Samotný engine s podporou ray tracingu bude také brzy k dispozici. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář