Jak by vypadal World of Warcraft v Unreal Enginu 4?

Jak by vypadal World of Warcraft v Unreal Enginu 4?
, , aktualita
Na YouTube se začínají nořit videa světa World of Warcraftu, který je vytvořený v novém Unreal Enginu 4. O vytvoření ukázek se postaral Daniel L. Pojďme si názorně ukázat, co se s příchodem Unreal Enginu 4 mění (a nemění) a jak moc to vývojář může ovlivnit.
K oblíbeným
reklama
Již na konci května se na YouTube objevila ukázka Elwynn Forest v Unreal Engine 4. Schválně zde je první verze tzv. "early build", a to proto, abych mohl dobře znázornit, kde má nový Unreal Engine ještě potenciál, který zde přišel na zmar.


Hned na první pohled upoutají nehybné listy stromů, přičemž UE4 nabízí novou fyziku, která by měla být ještě reálnější, na druhý pohled si pravděpodobně všimnete nápadně se opakujících textur, které nejsou ani valného rozlišení. Dále jde krásně vidět problém s reflexí objektů.

Unreal Engine 4 disponuje novou technologií HDR odrazů, což znamená "High Dynamic Range", tedy v odrazech by měly být zachyceny objekty, které jsou velmi světlé, aniž by znemožnily vidět tmavé objekty. V ukázce jsou vidět jen velmi blízké objekty, ale třeba stromy opodál vidět nejsou.

Zřetelná je i špatná optimalizace, nebo špatné nastavení, protože daleké objekty se zřetelně načítají opožděně. To nás ale přivádí k novější ukázce, která byla vydána nedávno a která zobrazuje Westfall.


Toto video na první pohled vypadá o poznání lépe. V první řadě přišla na řadu práce se světlem, což je zásadní vylepšení Unreal Enginu 4. Dynamické osvětlení vypadá opravdu dobře, nemluvím jen o barvě a jasu oblohy, ale i o lampách, které vydávají reálné světlo i při západu slunce. A také se listy stromů pohupují ve větru, na což reagují i stíny, které jsou ale příliš tmavé a nepropouštění skulinky světla mimo vrchní části koruny.

Dalším krokem vpřed ve využití UE4 jsou částicové efekty, které byly využity na mraky, má cenu sledovat, jak se ve zrychleném pohybu rozpadají a létají oblohou, ale to se bohužel netýká statické vysoké oblačnosti - pouze nižších černějších mraků.

A co se nezlepšilo? I když se může zdát, že textury jsou nenápadněji opakovány, stačí jen sledovat kameny na cestě nebo nepokrytou louku, i když tento jev, které není mezi hráči oblíbený, už není tak patrný.

Nezlepšilo se ani odrážení světla, toho si můžeme krásně všimnout na konci videa, když se pohled zastaví na větrném mlýnu. Nalevo je vidět věž, na kterou svítí slunce, ale spíše se odráží, namísto aby věž přirozeně osvětlovalo.

Poslední výtka je ke klasům obilí ve stejném záběru. Jedná se o klasické 2D textury, je škoda, že Daniel L. nepoužil aspoň klasickou fintu, kdy jeden klas tvoří dvě na sebe kolmé textury, což vypadá přirozeněji, ale to už je na samotném vývojáři.

Na obou videích je patrné, že je vytvořil neprofesionál, ale zejména hráči WoW poznají, jak velké změny dokáže učinit změna herního enginu, a to i když za ní stojí amatér.

Zdroj: Kotaku

reklama
Nejnovější články
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi
Doprava přechází na elektřinu a s tím se také objevují otázky, co s akumulátory, které už dosloužily. V případě elektrických koloběžek Lime je jednou z možností upcycling. Svůj druhý život mají najít v Bluetooth reproduktorech Gomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů