Jak by vypadal World of Warcraft v Unreal Enginu 4?

Jak by vypadal World of Warcraft v Unreal Enginu 4?
, , aktualita
Na YouTube se začínají nořit videa světa World of Warcraftu, který je vytvořený v novém Unreal Enginu 4. O vytvoření ukázek se postaral Daniel L. Pojďme si názorně ukázat, co se s příchodem Unreal Enginu 4 mění (a nemění) a jak moc to vývojář může ovlivnit.
K oblíbeným
reklama
Již na konci května se na YouTube objevila ukázka Elwynn Forest v Unreal Engine 4. Schválně zde je první verze tzv. "early build", a to proto, abych mohl dobře znázornit, kde má nový Unreal Engine ještě potenciál, který zde přišel na zmar.


Hned na první pohled upoutají nehybné listy stromů, přičemž UE4 nabízí novou fyziku, která by měla být ještě reálnější, na druhý pohled si pravděpodobně všimnete nápadně se opakujících textur, které nejsou ani valného rozlišení. Dále jde krásně vidět problém s reflexí objektů.

Unreal Engine 4 disponuje novou technologií HDR odrazů, což znamená "High Dynamic Range", tedy v odrazech by měly být zachyceny objekty, které jsou velmi světlé, aniž by znemožnily vidět tmavé objekty. V ukázce jsou vidět jen velmi blízké objekty, ale třeba stromy opodál vidět nejsou.

Zřetelná je i špatná optimalizace, nebo špatné nastavení, protože daleké objekty se zřetelně načítají opožděně. To nás ale přivádí k novější ukázce, která byla vydána nedávno a která zobrazuje Westfall.


Toto video na první pohled vypadá o poznání lépe. V první řadě přišla na řadu práce se světlem, což je zásadní vylepšení Unreal Enginu 4. Dynamické osvětlení vypadá opravdu dobře, nemluvím jen o barvě a jasu oblohy, ale i o lampách, které vydávají reálné světlo i při západu slunce. A také se listy stromů pohupují ve větru, na což reagují i stíny, které jsou ale příliš tmavé a nepropouštění skulinky světla mimo vrchní části koruny.

Dalším krokem vpřed ve využití UE4 jsou částicové efekty, které byly využity na mraky, má cenu sledovat, jak se ve zrychleném pohybu rozpadají a létají oblohou, ale to se bohužel netýká statické vysoké oblačnosti - pouze nižších černějších mraků.

A co se nezlepšilo? I když se může zdát, že textury jsou nenápadněji opakovány, stačí jen sledovat kameny na cestě nebo nepokrytou louku, i když tento jev, které není mezi hráči oblíbený, už není tak patrný.

Nezlepšilo se ani odrážení světla, toho si můžeme krásně všimnout na konci videa, když se pohled zastaví na větrném mlýnu. Nalevo je vidět věž, na kterou svítí slunce, ale spíše se odráží, namísto aby věž přirozeně osvětlovalo.

Poslední výtka je ke klasům obilí ve stejném záběru. Jedná se o klasické 2D textury, je škoda, že Daniel L. nepoužil aspoň klasickou fintu, kdy jeden klas tvoří dvě na sebe kolmé textury, což vypadá přirozeněji, ale to už je na samotném vývojáři.

Na obou videích je patrné, že je vytvořil neprofesionál, ale zejména hráči WoW poznají, jak velké změny dokáže učinit změna herního enginu, a to i když za ní stojí amatér.

Zdroj: Kotaku

reklama
Nejnovější články
NASA si vybrala SpaceX pro přistání na Měsíci NASA si vybrala SpaceX pro přistání na Měsíci
NASA si sice chystá výkonné rakety SLS i lodě Orion, které budou s to dopravit lidskou posádku až k Měsíci jako rakety Saturn V a lodi programu Apollo. Ovšem obdobu lunárních modulů už sama nechystá.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ingenuity se poprvé proletěla na Marsu Ingenuity se poprvé proletěla na Marsu
Létající vrtulový dron označovaný také za malou helikoptérku, zkrátka Ingenuity, provedl svůj první let na Marsu. Jak bylo plánováno, vznesl se do vzduchu v krátkém testu, který předchází složitějším letům.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Edward Snowden už také prodává NFT, vydražil ho za 2224 ETH Edward Snowden už také prodává NFT, vydražil ho za 2224 ETH
Blockchain je stále využívanější technologií a zdaleka nejde jen o kryptoměny. Poslední dobou se hodně mluví o NFT, prodeji digitálních děl zapisovaném právě do blockchainu. Nyní se přidává i Edward Snowden.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AMD Van Gogh se Zen 2 a RDNA 2: kde se uplatní? AMD Van Gogh se Zen 2 a RDNA 2: kde se uplatní?
Dobře víme, že čipy AMD Van Gogh budou vůbec první APU, která nabídnou integrovanou grafiku generace RDNA 2. Měly by přitom nastoupit na trh někdy v tomto roce, ale co budou představovat a kde se uplatní?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Starší konzole PlayStation mohou spět k neodvratnému konci Starší konzole PlayStation mohou spět k neodvratnému konci
Majitelé konzolí PlayStation se mohou dle serveru Ars Technica připravit na to, že starší modely mohou jednoho dne přestat fungovat, aniž by s nimi bylo cokoliv nepořádku. Jde tu o výměnu baterie a ověření času na serverech Sony. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek