Jak se hraje Doom na kalkulačce napájené bramborami?

Jak se hraje Doom na kalkulačce napájené bramborami?
, , aktualita
Celý pytel brambor si zažil úlohu nebohých lidí ve světě Matrixu. Tentokrát je na druhé straně zlotřilý člověk, který si z nich udělal obrovskou baterii jen proto, aby mohl na své kalkulačce od Texas Instruments hrát Doom. 
K oblíbeným
reklama
Celý tento projekt je pochopitelně vysoce nepraktický a ukazuje především jednu věc. Inspirace lidí snažících se hrát Doom na všemožných zařízeních všemožnými způsoby je skutečně bezedná. 
 
 
Ale pokud by se snad přihodilo, že civilizace zkolabuje a někdo nebude mít žádný rozumný přístup k elektrické energii, ale zato bude mít v zásobě nadbytek brambor, nemusí je hned měnit za generátor. Může si je pospojovat do série a vytvořit si baterii s dostatečným výkonem pro svou chytrou kalkulačku, aby si na ní krátil dlouhé chvíle mezi odrážením nájezdníků tréninkem v Doomu. 
 
Je k tomu ale zapotřebí opravdu hodně vařených brambor a k tomu navíc zinkové a měděné elektrody a potřebné vodiče pro pospojování do výsledné biologické baterie. YouTuber Equalo chtěl pomocí cca 50 kg brambor nejdříve napájet Raspberry Pi Zero, ovšem s získal z nich pouze 4,5 V s 80 mA a to nestačilo ani pro tuto slabounkou verzi počítače Pi. Ale namísto toho, aby Equalo sáhl po dalším pytli brambor, vzal namísto toho do ruky grafickou kalkulačku Texas Instruments Ti-84 Plus, pro kterou bylo 80 mA více než dost.
 
 
Ti-84 Plus je totiž vybavena procesorem Zilog Z-80 s taktem 15 MHz a pouze 24 kB RAM. To však pochopitelně nestačí na klasický Doom tak, jak jej známe, čili s texturami a obecně s barevnou grafikou. Na kalkulačce tak běží jeho graficky značně zjednodušená verze, ovšem Doom to je. 
 
Projekt nakonec skončil po šesti dnech tím, že vařené brambory se začaly rozkládat, objevila se na nich plíseň a dle popisu byla celá garáž cítit podobně, jako by byla zamořena hnijícími rybami. A s touto představou se pro dnešek rozloučíme, hezký víkend.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google odhalil zero-day zranitelnost ve Windows, kterou zneužívají útočníci Google odhalil zero-day zranitelnost ve Windows, kterou zneužívají útočníci
Windows 10 i starší verze systému obsahují významnou chybu zabezpečení, o které poprvé informoval Google. Vzhledem k tomu, že chybu údajně aktivně zneužívají hackeři, se rozhodl dát Microsoftu na vyřešení pouze týden. Oprava nejspíš přijde až 10. listopadu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Nástupce pro DJI Mavic Mini odhalen v předstihu. Nahrává ve 4K Nástupce pro DJI Mavic Mini odhalen v předstihu. Nahrává ve 4K
Výrobce DJI příští týden uvede na trh nový kompaktní dron, který v nabídce nahradí aktuální Mavic Mini. Ponese jednodušší název DJI Mini 2 a jeho parametry, design či cenu známe v předstihu již nyní.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Xbox Game Bar pro Windows 10 nyní ukáže, které aplikace zpomalují systém Xbox Game Bar pro Windows 10 nyní ukáže, které aplikace zpomalují systém
Microsoft dnes vydal nový widget pro Xbox Game Bar, který zobrazuje procesy využívající CPU, GPU a RAM. Uživatel může snadno ukončit ostatní aplikace bez opouštění hry. Další funkce potom prozradí, zda je počítač připraven na DirectX 12 Ultimate.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Google přichází se službou VPN v balíku Google One Google přichází se službou VPN v balíku Google One
Společnost Google přichází s novou službou pro své zákazníky. V rámci nejvyšší verze svého balíčku Google One zpřístupňuje uživatelům službu VPN pro zařízení s Androidem. Služba ale nebude dostupná všude.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Finanční výsledky Applu: daří se, ale iPhony a Čína dělají potíže Finanční výsledky Applu: daří se, ale iPhony a Čína dělají potíže
Společnost Apple zveřejnila své finanční výsledky. Nebyly sice zrovna špatné, ale bylo zde několik závažných propadů. Vrásky na čele způsobila především Čína, ale moc radosti nebylo ani z prodejů iPhonů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře