Jak se hraje Doom na kalkulačce napájené bramborami?

Jak se hraje Doom na kalkulačce napájené bramborami?
, , aktualita
Celý pytel brambor si zažil úlohu nebohých lidí ve světě Matrixu. Tentokrát je na druhé straně zlotřilý člověk, který si z nich udělal obrovskou baterii jen proto, aby mohl na své kalkulačce od Texas Instruments hrát Doom. 
K oblíbeným
reklama
Celý tento projekt je pochopitelně vysoce nepraktický a ukazuje především jednu věc. Inspirace lidí snažících se hrát Doom na všemožných zařízeních všemožnými způsoby je skutečně bezedná. 
 
 
Ale pokud by se snad přihodilo, že civilizace zkolabuje a někdo nebude mít žádný rozumný přístup k elektrické energii, ale zato bude mít v zásobě nadbytek brambor, nemusí je hned měnit za generátor. Může si je pospojovat do série a vytvořit si baterii s dostatečným výkonem pro svou chytrou kalkulačku, aby si na ní krátil dlouhé chvíle mezi odrážením nájezdníků tréninkem v Doomu. 
 
Je k tomu ale zapotřebí opravdu hodně vařených brambor a k tomu navíc zinkové a měděné elektrody a potřebné vodiče pro pospojování do výsledné biologické baterie. YouTuber Equalo chtěl pomocí cca 50 kg brambor nejdříve napájet Raspberry Pi Zero, ovšem s získal z nich pouze 4,5 V s 80 mA a to nestačilo ani pro tuto slabounkou verzi počítače Pi. Ale namísto toho, aby Equalo sáhl po dalším pytli brambor, vzal namísto toho do ruky grafickou kalkulačku Texas Instruments Ti-84 Plus, pro kterou bylo 80 mA více než dost.
 
 
Ti-84 Plus je totiž vybavena procesorem Zilog Z-80 s taktem 15 MHz a pouze 24 kB RAM. To však pochopitelně nestačí na klasický Doom tak, jak jej známe, čili s texturami a obecně s barevnou grafikou. Na kalkulačce tak běží jeho graficky značně zjednodušená verze, ovšem Doom to je. 
 
Projekt nakonec skončil po šesti dnech tím, že vařené brambory se začaly rozkládat, objevila se na nich plíseň a dle popisu byla celá garáž cítit podobně, jako by byla zamořena hnijícími rybami. A s touto představou se pro dnešek rozloučíme, hezký víkend.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Linuxová distribuce Fedora 33 přináší několik zásadních novinek Linuxová distribuce Fedora 33 přináší několik zásadních novinek
Vývojáři tento týden vypustili do světa linuxovou distribuci Fedora ve verzi 33, která představuje jednu z největších aktualizací v historii systému. Nabízí souborový systém Btrfs jako výchozí a designové změny díky prostředí GNOME 3.38.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“? Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“?
Microsoft pro příští rok chystá snad největší změny vzhledu Windows 10 od jeho vydání. Projekt s kódovým označením „Sun Valley“ údajně promění Průzkumníka souborů, nabídku Start i další součásti.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik9 komentářů
Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači
Už roky se spekuluje, že Apple chystá vlastní vyhledávač, který by narušil dominanci společnosti Google. Nyní se objevují další informace, které tyto dohady zesilují a Applebot by se snad mohl stát základem nového vyhledávače.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NASA Perseverance je v půli své cesty na Mars NASA Perseverance je v půli své cesty na Mars
NASA hlásí, že vesmírné plavidlo s roverem Perseverance na palubě už má za sebou půlku své cesty, která vede k Marsu. Už mu tak zbývá urazit "pouze" 235 milionů kilometrů, než vstoupí do atmosféry a půjde na přistání. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
RTX 3070 se chystají k prodeji, Gigabyte představuje své modely RTX 3070 se chystají k prodeji, Gigabyte představuje své modely
Dnes vstoupí do prodeje grafická karta GeForce RTX 3070, což bude možná trošku zastíněno dozvuky včerejší prezentace nových Radeonů, ale to plným právem. Gigabyte již své modely představil, ovšem jak jsou na tom zásoby v obchodech? 
Včera, aktualita, Jan Vítek