Jak také můžeme hrát offlinovou dinosauří hru Googlu? Arduinem

Jak také můžeme hrát offlinovou dinosauří hru Googlu? Arduinem
, , aktualita
Uživatelé prohlížeče Chrome od Googlu dobře znají hříčku, která se objeví v případě nedostupnosti připojení k Internetu. V ní máme za úkol s dinosaurem přeskakovat kaktusy, abychom si ukrátili dlouhou chvíli. 
K oblíbeným
reklama
Jistý @z_muir se asi doma nudí, když si našel čas na vytvoření zařízení založeného na Arduinu, které dokáže hrát dinosauří hru v prohlížeči Chrome. Nicméně vedle jiných projektů vzešlých z nudy tento evidentně nebyl tak náročný na um nebo čas, ostatně na něj krom samotného Arduina postačilo nepájivé pole, fotorezistor a malé modelářské servo, když pomineme vodiče, sponku pro mačkání klávesy a nezbytnou lepicí pásku. 
 
 
Princip je tak vcelku jasný a vychází ze samotné hry, kde je třeba vždy v pravý čas stisknout klávesu, aby náš rozpixelovaný tyranosaurus v pravý čas vyskočil a přeskočil překážku. Jde ale o velice zdatného běžce, který časem výrazně zrychluje, což může být problém pro člověka, ale pro dobře vyladěný program Arduina moc ne. 
 
 
Fotorezistor umístěný před dinosaurem tak detekuje překážku, respektive černé pixely namísto bílých, což zpracuje program běžící v Arduinu a v pravý čas aktivuje servo, které mačká klávesu. Účel tak není žádný, snad jen ukázat, že tato hra lze vcelku snadno "hrát" i hardwarovým zařízením a ne čistě softwarově, a to i s využitím strojového učení, jak už také bylo předvedeno. 
 
Kdo se v dinosauří hře v prohlížeči Chrome ale dostal dál než jiní, pak ten také ví, že časem začnou na našeho rexíka podnikat nálety pterodaktylové a některé je třeba přeskočit, ale před některými se naopak skákat nemůže, čili s jedním fotorezistorem hra pokořit nejde. S několika velice pečlivě umístěnými by to ale snad šlo, ale do toho se autor už asi pouštět nebude. 
  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Procesorům Intel Coffee Lake-S zvoní hrana, přestanou proudit na trh Procesorům Intel Coffee Lake-S zvoní hrana, přestanou proudit na trh
Jak se dalo očekávat, procesory Intel generace Coffee Lake pro desktopy budou postupně vytlačeny z trhu novou generací. Intel nyní informuje o přesném datu, kdy budou dodány na trh poslední kusy.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Sony tento týden konzoli PS5 nepředstaví, podporuje protesty v USA Sony tento týden konzoli PS5 nepředstaví, podporuje protesty v USA
Společnost Sony měla ve čtvrtek večer představit svou novou konzoli PlayStation 5, ovšem toho se nedočkáme a není jasné, kdy lze očekávat náhradní termín. Sony totiž tímto krokem podporuje aktuální protesty probíhající v USA.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Nejbližší exoplaneta byla potvrzena pomocí nového spektrografu Nejbližší exoplaneta byla potvrzena pomocí nového spektrografu
O existenci exoplanety Proxima b se obecně už dávno nepochybuje, ale vždy je dobré mít potvrzení z dalšího nezávislého zdroje. Tím je nový spektrograf ESPRESSO, který potvrdil i hmotnost planety a délku jejího oběhu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft pozastavil rozšiřování Windows 10 May 2020 na většině zařízení Microsoft pozastavil rozšiřování Windows 10 May 2020 na většině zařízení
Čerstvě máme na trhu novou verzi systému Windows 10, kterou označujeme za May 2020 Update, verzi 2004, nebo prostě za letošní velkou jarní aktualizaci. Její rozšiřování ale bylo nyní na většině typů zařízení pozastaveno. Proč?
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Nová éra "taktování"? Ladění výkonu běžných Core slibuje zajímavý růst výkonu Nová éra "taktování"? Ladění výkonu běžných Core slibuje zajímavý růst výkonu
Intel se neodhodlal změnit svůj přístup k taktování desktopových procesorů ani v nejnovější generaci Comet Lake-S. Pomocí změny násobiče můžeme takto ladit výkon pouze procesorů K na sadě Z490, ale do toho vstupují výrobci základních desek.
Dnes, aktualita, Jan Vítek