www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Jaká byla dostupnost nereferenčních Radeonů RX 6000?

Jaká byla dostupnost nereferenčních Radeonů RX 6000?
, , aktualita
AMD včera umožnilo vyslat do prodeje i nereferenční verze Radeonů, jejichž recenze se objevily už ve středu a byla tady jistá naděje, že právě do těchto karet putovalo podstatně více nových čipů. Nyní se ale ukazuje, že neputovalo.
K oblíbeným
reklama
AMD si tak s NVIDIÍ skutečně nemají co vyčítat a pokud jsme dříve mluvili ve spojení s RTX 3080 a jinými o paper launchi, nové Radeony RX 6800 (XT) si toto označení zaslouží také. 
 
 
AMD přitom nechalo tyto karty vyslat na trh akorát na Den díkůvzdání, což znamená, že dnes je Black Friday, a to ten pravý, ne celoměsíční či celoroční. Někdo tak mohl bláhově doufat, že si svůj nový Radeon pořídí dokonce i se slevou, ovšem bylo zřejmé, že tak to opravdu nedopadne. 
 
 
Své vyjádření vypustila do světa také společnost MSI, která mluví o podcenění bezprecedentního zájmu o koupi grafických karet nové generace. Prostě a jednoduše, když může takovým způsobem vysvětlovat i NVIDIA nedostatek nových GeForce, proč by to nemohlo být využito i v případě Radeonů? 
 
Samotní prodejci pak mluví prostě o zoufale nedostatečných skladovým zásobách. Někteří přitom na sklady nedostali vůbec nic a i ti velcí, jako OcUK ve Velké Británii, se rozhodli pouze k osobnímu prodeji či alespoň odběru. Pro OcUK to znamenalo prodej bez online či dokonce i telefonních objednávek, což velice dobře ukazuje na to, jak málo karet dorazilo. Dozvídáme se i konkrétnější údaje o tom, že obchod OcUK si objednal na 50 tisíc karet, ale namísto nich očekává, že do Vánoc dorazí jen několik set kusů. 
 
Ve světle toho se ani moc nemusíme pídit po tom, jaká je situace u nás, neboť je už předem jasné, co zjistíme. Některé nereferenční modely tak najdeme v nabídce obchodů, ale jak se dalo čekat, obvykle bez uvedených cen a bližších informacích o dostupnosti. My si jen ještě uděláme malou poznámku o tom, že Franku Azorovi z AMD se nedá věřit.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE
Společnost Philips uvádí do nabídky svých monitorů novinku v podobě modelu 288E2UAE. Jde o 28" monitor, který nabízí 4K rozlišení a 10bitové zpracování barev. Přitom má jít o poměrně levnou variantu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost
Společnost LAVO přichází na trh s novým úložištěm elektrické energie. Nebude ji ale ukládat primárně v akumulátoru, ale ve vodíku. Její úložiště totiž bude provádět elektrolýzu vody a chybět nebude palivový článek.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
QNAP varuje před malwarem, který napadá jeho NAS a těží kryptoměny QNAP varuje před malwarem, který napadá jeho NAS a těží kryptoměny
Společnost QNAP varuje své zákazníky před dvěma malwary, které na jejích zařízení těží kryptoměny. Jde o Dovecat a dedpma, které se poslední dobou šíří Internetem a mohou napadat i jiná zařízení s Linuxem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD
Intel včera představil další grafické karty, které budou po více než dvou dekádách od dob modelu Intel 740 nabídnuty na trhu. Ukazuje se ale, že si je nebudeme moci koupit samostatně a ani vyzkoušet na sestavě s procesorem AMD. Proč? 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Na trh se dostává celkem 28 verzí mobilních GeForce RTX 3000 Na trh se dostává celkem 28 verzí mobilních GeForce RTX 3000
NVIDIA nedávno zaujala svou nabídkou grafických karet GeForce RTX 3000 pro notebooky a tím, že nechala už pouze na jejich výrobcích, aby zákazníky informovali o použité výkonnostní verzi. A nyní se ukazuje, že těchto verzí je skutečně hodně.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře