Jaké jsou HW požadavky na Microsoft Flight Simulator 2020?

Jaké jsou HW požadavky na Microsoft Flight Simulator 2020?
, , aktualita
Microsoft Flight Simulator 2020 slibuje virtuální letecký zážitek, který tu ještě nebyl. Poukázat můžeme v souvislosti s touto aktualitou zvláště na vynikající grafiku, která k fotorealističnosti už nemá moc daleko. Co ale na ni budeme potřebovat?
K oblíbeným
reklama
Microsoft Flight Simulator 2020 byl překvapivě ohlášen loni na E3 a od té doby už proběhlo několik uzavřených alfatestů. Nyní to vypadá, že už se asi blížíme termínu vypuštění na trh, který ještě nebyl ohlášen, respektive upřesněn. Zveřejněny totiž byly hardwarové požadavky, které čítají minimální, doporučenou a ideální konfiguraci PC. 
 
 
Microsoft všechny třídy rozdělil na dvojice sestav s AMD a Intelem/NVIDIÍ, které všechny bez rozdílu budou vyžadovat Windows 10 ve verzi 1909, čili aktuálně stále ještě tu nejmodernější. Nedozvíme se však, na co nám budou dané sestavy stačit, čili na jaké rozlišení/detaily a snímkovací frekvenci. Dalo by se však uvažovat o tom, že to bude následující: minimální (Full HD, nízké detaily, 30 FPS), doporučené (Full HD, vysoké detaily, 60 FPS) a ideální (4K, vysoké detaily).
 
- klikněte pro zvětšení - 
 
Minimální konfigurace čítá prostý čtyřjádrový procesor, 8 GB RAM a RX 570 či GTX 770 se 2 GB RAM. Doporučená by měla mít šestijádrový procesor, 16 GB RAM a kalibr RX 590 či GTX 970 se 4 GB RAM. To jsou vcelku rozumné požadavky. Nakone tu máme ideální sestavu alespoň s osmijádrovým procesorem, 32 GB RAM a Radeonem VII či RTX 2080, kde už je kapacita 8 GB VRAM samozřejmá. Ve všech případech nám hra na disku zabere 150 GB a ideálně to bude chtít SSD a zajímavé je, že ve specifikacích ideální sestavy je podnikový OEM procesor Ryzen 7 Pro 2700X a vedle něj HEDT procesor Core i7-9800X. Těžko říci, co Microsoft vedlo k takovému výběru a proč nestačí normální Ryzen 7 a desktopový osmijádrový Core. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU? JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU?
Společnost Jon Peddie Research vypustila do světa další přehled o stavu trhu s GPU, a to samostatnými i integrovanými. Potvrzuje se nám tu, že poptávka po PC byla opravdu vysoká, ovšem co dodávky samostatných GPU?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky
Už nějaký ten pátek víme, že někteří těžaři kryptoměn začali využívat i celé nové herní notebooky, a to jednoduše proto, že jsou celkově dostupnější než samostatné grafiky. Nyní už je tento trend zřejmý. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache
Nový Samsung SSD 980 Pro už je dávno na trhu, ovšem nyní se dozvídáme o modelech Samsung SSD 980, které by někdo mohl s verzí Pro snadno zaměnit. Dostal by ale SSD bez vlastní DRAM cache.   
Dnes, aktualita, Jan Vítek