reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Jan Dudek

Vše od autora | Jen články a recenze
Vybíráme přítelkyni

Vybíráme přítelkyni

Teď si vybereme komponentu, jež je pro život nejdůležitější – přítelkyni. Slečnu, jež vás rozveselí, pohladí a svou krásou okouzlí. Je to mnohem dokonalejší a složitější tvor než jakýkoliv procesor, na druhou stranu je ještě více nevyzpytatelný než desky ECS.
1.4.2005, Jan Dudek189
Vybíráme základní desku: kterou zvolit?

Vybíráme základní desku: kterou zvolit?

Po rozsáhlé inventuře čipsetů jsme se konečně dostali k výběru konkrétních základních desek. Bohužel existuje takové množství mainboardů, že nelze se věnovat všem, takže jsem se rozhodl vybrat zhruba 30 nejzajímavější (pro AMD a Intel – všechny patice) a na ty jsem se detailně zaměřil.
23.3.2005, Jan Dudek161
Vybíráme základní desku: přehled čipsetů

Vybíráme základní desku: přehled čipsetů

Základní desky bychom měli vybírat podle čipsetu – hlavního čipu (resp. dvou čipů) řídícího všechen provoz základní desky. Kromě toho, že čipsety pro AMD i Intel jsou odlišné, tak se mezi sebou liší i funkcemi a výbavou. Existuje šest značek čipsetů – Intel, VIA, SiS, nVidia, ATi a ULi. V článku naleznete jejich popis a doporučení.
22.3.2005, Jan Dudek64
Vybíráme základní desku: důležité rady a přehled výrobců

Vybíráme základní desku: důležité rady a přehled výrobců

Minule jsem si vybírali procesor, v následující sérii článků se pokusíme vybrat nejvhodnější základní desku. Mainboardy jsou asi nejproblémovější komponenty celého počítače, proto při výběru musíme postupovat velmi obezřetně. Kolem základních desek je podobně jako u procesorů mnoho mýtů, kterými se často nevědomky řídíme.
21.3.2005, Jan Dudek85
Vybíráme procesor

Vybíráme procesor

Ať už kupujete nový počítač nebo pouze upgradujete, tak první komponentou, kterou si musíte vybrat je CPU. Procesor je základním kamenem každého počítače s od něho se následně odvíjí výběr základní desky, tudíž i dalších komponent.
23.2.2005, Jan Dudek273