www.svethardware.cz
>
>
>

Japonsko vyšle k Marsu a jeho měsícům 8K kameru

Japonsko vyšle k Marsu a jeho měsícům 8K kameru
, , aktualita
Mars se může v následujících letech těšit v rámci průzkumu vesmíru na návštěvu mnoha sond a kosmických lodí. Japonsko má v plánu díky misi k Marsu nabídnout snímky rudé planety a jeho měsíců ve vysokém rozlišení 8K.
K oblíbeným
reklama
Japonská kosmická agentura JAXA společně s japonskou vysílací společností NHK pracují na vývoji dvou kamer Super Hi-Vision Camera s rozlišením 4K a 8K, které umožní snímat Mars a také jeho měsíce Phobos a Deimos při plánované misi MMX (celým názvem Martian Moons eXploration).  V rámci tohoto projektu budou pravidelně pořizovány snímky rudé planety a data se budou částečně posílat na Zemi. Originály pak budou uloženy v návratové kapsli, která po vykonání mise zamíří zpět na naši planetu. 
 
 
Kosmická loď mise MMX by měla svou cestu k Marsu startovat v roce 2024 z Japonska a k rudé planetě se v tomto případě dostane v průběhu roku 2025. Poté ještě bude dlouhou dobu trvat, než se návratová kapsle objeví zpět na Zemi. Výsledek by ale měl za to čekání stát, protože bude možné vidět Mars a jeho měsíce ve velmi vysokém rozlišení. 
 
Kromě pořízení detailních fotografií v rámci mise MMX proběhne i přistání na měsíci Phobos a dojde ke sběru vzorků materiálu z jeho povrchu, které by měly být dopraveny zpět na Zemi. Vědci se tak díky této misi dozví mnoho informací o minulosti i přítomnosti rudé planety, data by mohla pomoci poodhalit roušku tajemství vývoje celého systému. 
 
Zdroj: engadget.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD
ViewSonic si připravil nový monitor, který bude vyhovovat zákazníkům neprahnoucím po Ultra HD, ale už ani Full HD. Quad HD je tak střední cesta šetrná i pro naše peněženky. ViewSonic XG270Q je také cenově výhodnější alternativa pro model XG270QG.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software
Microsoft získal nový cenný skalp z řad herních společností. Do xboxového světa se bude nově řadit ZeniMax Media, mateřská společnost studia Bethesda Softworks. Microsoft tak získá i práva na mnohé známé herní řady. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Trumpův ban WeChatu zablokoval soud. Říká, že Donald nemá důkazy Trumpův ban WeChatu zablokoval soud. Říká, že Donald nemá důkazy
Americký prezident Donald Trump se rozhodl vydat výkonný příkaz, který měl uvalit ban na čínský komunikátor WeChat. Okresní soud mu to ale zatrhl a říká, že ban byl založen na základě nepodložených obvinění.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Muž odsouzen za těžbu kryptoměn na vědeckém superpočítači Muž odsouzen za těžbu kryptoměn na vědeckém superpočítači
34letý Australan si chtěl přivydělat těžbou kryptoměn, nezvolil k tomu ale tu nejšťastnější metodu. Místo svého hardwaru použil výpočetní techniku určenou pro vědecké účely, což mu vyneslo 15měsíční trest.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Jensen Huang se formálně zaváže rozvíjet Arm ke spokojenosti zaměstnanců Jensen Huang se formálně zaváže rozvíjet Arm ke spokojenosti zaměstnanců
Akvizici firmy Arm Ltd. NVIDIÍ ještě zdaleka nelze považovat za dokonanou a vypadá to, že NVIDIA se bude muset zavázat k řadě věcí, aby její záměr prošel skrz regulační orgány. To ostatně platí i pro SoftBank. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek