Japonsko zpřísňuje pravidla létání s drony po incidentu s radioaktivním dronem

Japonsko zpřísňuje pravidla létání s drony po incidentu s radioaktivním dronem
, , aktualita
Před necelým měsícem se na střeše kancelářské budovy japonského premiéra objevil dron s radioaktivním nákladem. Odezva na sebe nenechala dlouho čekat a zákony pro létání s drony jsou nyní o něco přísnější.
K oblíbeným
reklama
22. dubna 2015 přistál na střeše kancelářské budovy japonského premiéra Shinza Abeho dron, který vykazoval známky radioaktivity. O tři dny později se k "útoku" přihlásil Yasuo Yamamoto, který tímto činem chtěl protestovat proti změně nukleární politiky Japonska. Ta se totiž v těch dnech opět přiklonila k energii z jádra, které se po havárii ve Fukušimě nějakou dobu vyhýbala. Nepřekvapí, že celá záležitost bude mít kromě až tříletého vězení pro protestujícího i další dohru, čímž je omezení možností létání s drony.
I Japonsko se tak nyní snaží drony poněkud omezit. Doposud se zákazy týkaly pouze letišť a výšky nad 150 metrů, nicméně nyní se k tomu přidává zákaz letů nad parky (pod pokutou cca 10 tisíc Kč) a také nad různými vládními budovami, ambasádami a jinými důležitými budovami. Zde se už dostáváme na pokuty v hodnotě cca 100 tisíc Kč. Je možné, že s příchodem summitu G7 v roce 2016 a Olympijských her v Tokiu v roce 2020 budou pravidla ještě postupně přituhovat.

Zdroj: diyphotography.net, engadget.com
reklama
Nejnovější články
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU? JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU?
Společnost Jon Peddie Research vypustila do světa další přehled o stavu trhu s GPU, a to samostatnými i integrovanými. Potvrzuje se nám tu, že poptávka po PC byla opravdu vysoká, ovšem co dodávky samostatných GPU?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky
Už nějaký ten pátek víme, že někteří těžaři kryptoměn začali využívat i celé nové herní notebooky, a to jednoduše proto, že jsou celkově dostupnější než samostatné grafiky. Nyní už je tento trend zřejmý. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache
Nový Samsung SSD 980 Pro už je dávno na trhu, ovšem nyní se dozvídáme o modelech Samsung SSD 980, které by někdo mohl s verzí Pro snadno zaměnit. Dostal by ale SSD bez vlastní DRAM cache.   
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ještě častější aktualizace pro Chrome. Nová verze vyjde každé 4 týdny Ještě častější aktualizace pro Chrome. Nová verze vyjde každé 4 týdny
Google se rozhodl zrychlit aktualizace svého prohlížeče. Novou verzi chce vydávat každé čtyři týdny místo stávajících šesti. Uživatelé se tak mohou těšit na častější novinky. Tato změna začne platit od Chromu 94.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář