Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Je libo zdarma aktivace Windows Vista Business?

11.12.2006, Architect, aktualita
Je libo zdarma aktivace Windows Vista Business?
Minulý týden byl vypuštěn hack triumfující nad serverem pro Key Managment Service (KMS - Služba pro správu licencí), jednou ze dvou technologií, kterou Microsoft debutoval minulý měsíc a pomocí níž umožňuje aktivovat velké množství kopií...
Minulý týden byl vypuštěn hack triumfující nad serverem pro Key Managment Service (KMS - Služba pro správu licencí), jednou ze dvou technologií, kterou Microsoft debutoval minulý měsíc a pomocí níž umožňuje aktivovat velké množství kopií Windows Vista.Softwaroví pirátí dali do oběhu hack, který umožňuje aktivovat nelegální kopie operačního systému Windows Vista s použitím navádějícího serveru, o který se Microsoft opírá, aby se ujistil, že podniky zapnou nový operační systém.

Software je dostupný na několika pirátských stránkách a používá k aktivaci VMware obraz KMS serveru, čímž může udržovat aktivaci pirátských verzí Windows Vista Business. Vista je první verze Windows, která vyžaduje aktivování množstevních licencí. Kromě KMS nabízí Redmond, Washingtonský dodavatel, také Množstevní aktivační klíč (MAK - Multiple Activation Key), který se podobá aktivaci u maloobchodní verze. Na rozdíl od MAK musí být systém licencovaný pomocí KMS jednou za šest měsíců reaktivovnán.

Redmond se nyní především zaměřuje na „Volume Activation 2.0“ (zkráceně VA 2.0), jež by jí měla pomoci zmařit padělání OS Win Vista. VA 2.0 využívá soubor nových technologií k aktivaci a ověření legálnosti Windows Vista a v zásadě blokuje falešné kopie. Ovšem zřejmě jen do té doby, než se na internetu objeví další hack Nezapomeňme, že pirátské kopie s aktivačními cracky byly dostupné před samotným oficiálním vypuštěním Windows Vista.

Zdroj: Information week