Jedi: Fallen Order je digitálně nejprodávanější titul ze světa Star Wars

Jedi: Fallen Order je digitálně nejprodávanější titul ze světa Star Wars
, , aktualita
Společnost Electronic Arts se konečně rozhodla vyslat na trh hru ze světa Star Wars, která je určena pouze pro jednoho hráče a neobsahuje logicky žádné mikrotransakce. A výsledek? Prodává se v rámci digitálního prodeje dosud nejlépe ze všech.
K oblíbeným
reklama
Společnost Electronic Arts si dříve vysloužila velkou kritiku ohledně toho, co provádí se svěřenými právy na tvorbu her ze světa Star Wars. Tvořila pouze čistě multiplayerové tituly, což nakonec vyústilo ve vysoce kontroverzní Battlefront 2, kdy už zákazníkům došla trpělivost se stále drzejšími pokusy, jak z nich formou mikrotransakcí vysávat peníze. EA se setkali s prudkou reakcí veřejnosti i politiků, z nichž někteří začali připravovat legislativu, jež by označila loot boxy za hazard a dané hry alespoň dostaly punc jako nevhodné pro mládež a děti. 
 
 
Situace se od té doby trošku uklidnila a v EA se nakonec rozhodli, že tedy zákazníkům konečně už naservírují také nějaký titul z prostředí Hvězdných válek, který by jako hra čistě pro jednoho hráče mohla jen těžko využívat jakoukoliv formu mikrotransakcí, loot boxů, respektive dle slov zástupkyně EA "surprise mechanics". Ano, pro EA to nejsou loot boxy, ale jakási virtuální kindervajíčka, ale to už jsme také probírali
 
V EA se tak nyní mohou přesvědčit, že pokud nabídnou takovouto hru, která přitom rozhodně nesbírá jen kladná hodnocení, mohou se těšit z velice slušných prodejů. Konkrétní čísla se pochopitelně nedozvíme, ale víme alespoň to, že Star Wars Jedi: Fallen Order už v prodejích láme rekordy, a to není na trhu ani dva týdny. 
 
Co se týče digitální distribuce her, Star Wars Jedi: Fallen Order je nejrychleji prodávaná hra mezi všemi ostatními tituly daného univerza a také se dozvídáme, že PC verze se prostě a jednoduše prodalo nejvíce ze všech Star Wars titulů, které kdy pro PC pod křídly EA přišly. 
 
Můžeme jen doufat, že si z toho EA něco odnesou, i když je jasné, že konečné slovo může mít prosté srovnání s tím, jaké výdělky přinesly starší tituly, které mikrotransakce naopak využívali, protože je jasné, že do této kolonky může Fallen Order přispět jen pěknou kulatou nulou. Prodejům ale bezesporu prospělo i to, že tato hra je k dispozici na Steamu, kde také sbírá velice kladná hodnocení. Pokud jste to ostatně nepostřehli, pak EA vrací svou nabídku na Steam.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře
Microsoft nabízí už několik balíčků Microsoft 365, které kombinují operačním systém Windows 10, kancelářský balík Office a další funkce v jednom předplatném. Nově má být i pro běžné spotřebitele.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii" Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii"
Astronomům se povedlo díky sledování hvězd v cizí galaxii určit hmotnost tamní černé díry, která se ukázala jako dosud největší, jakou se podařilo najít. Hubble se vedle toho podíval na známý Hoagův objekt.
Včera, aktualita, Jan Vítek
G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech
Server Techspot si vyzkoušel mobilní grafiku v procesoru Core i7-1065G7 generace Ice Lake. Jedná se o třídu G11 Iris Plus, která představuje to nejlepší, co Intel mezi iGPU dosud vyrobil. Jak se ukáže ve hrách?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků
Služba Uber zveřejnila svou bezpečnostní zprávu za uplynulé dva roky. Bohužel nebylo vše bez problémů a jen v USA se objevily tisíce případů sexuálních útoků, desítky úmrtí při nehodách a několik vražd.
Včera, aktualita, Milan Šurkala