Jedi: Fallen Order je digitálně nejprodávanější titul ze světa Star Wars

Jedi: Fallen Order je digitálně nejprodávanější titul ze světa Star Wars
, , aktualita
Společnost Electronic Arts se konečně rozhodla vyslat na trh hru ze světa Star Wars, která je určena pouze pro jednoho hráče a neobsahuje logicky žádné mikrotransakce. A výsledek? Prodává se v rámci digitálního prodeje dosud nejlépe ze všech.
K oblíbeným
reklama
Společnost Electronic Arts si dříve vysloužila velkou kritiku ohledně toho, co provádí se svěřenými právy na tvorbu her ze světa Star Wars. Tvořila pouze čistě multiplayerové tituly, což nakonec vyústilo ve vysoce kontroverzní Battlefront 2, kdy už zákazníkům došla trpělivost se stále drzejšími pokusy, jak z nich formou mikrotransakcí vysávat peníze. EA se setkali s prudkou reakcí veřejnosti i politiků, z nichž někteří začali připravovat legislativu, jež by označila loot boxy za hazard a dané hry alespoň dostaly punc jako nevhodné pro mládež a děti. 
 
 
Situace se od té doby trošku uklidnila a v EA se nakonec rozhodli, že tedy zákazníkům konečně už naservírují také nějaký titul z prostředí Hvězdných válek, který by jako hra čistě pro jednoho hráče mohla jen těžko využívat jakoukoliv formu mikrotransakcí, loot boxů, respektive dle slov zástupkyně EA "surprise mechanics". Ano, pro EA to nejsou loot boxy, ale jakási virtuální kindervajíčka, ale to už jsme také probírali
 
V EA se tak nyní mohou přesvědčit, že pokud nabídnou takovouto hru, která přitom rozhodně nesbírá jen kladná hodnocení, mohou se těšit z velice slušných prodejů. Konkrétní čísla se pochopitelně nedozvíme, ale víme alespoň to, že Star Wars Jedi: Fallen Order už v prodejích láme rekordy, a to není na trhu ani dva týdny. 
 
Co se týče digitální distribuce her, Star Wars Jedi: Fallen Order je nejrychleji prodávaná hra mezi všemi ostatními tituly daného univerza a také se dozvídáme, že PC verze se prostě a jednoduše prodalo nejvíce ze všech Star Wars titulů, které kdy pro PC pod křídly EA přišly. 
 
Můžeme jen doufat, že si z toho EA něco odnesou, i když je jasné, že konečné slovo může mít prosté srovnání s tím, jaké výdělky přinesly starší tituly, které mikrotransakce naopak využívali, protože je jasné, že do této kolonky může Fallen Order přispět jen pěknou kulatou nulou. Prodejům ale bezesporu prospělo i to, že tato hra je k dispozici na Steamu, kde také sbírá velice kladná hodnocení. Pokud jste to ostatně nepostřehli, pak EA vrací svou nabídku na Steam.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: září 2020 Doporučené PC sestavy: září 2020
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek34 komentářů
Děravá herní myš Glorious Model O přichází v bezdrátové verzi Děravá herní myš Glorious Model O přichází v bezdrátové verzi
Ultralehká herní myš Glorious Model O, která si své zákazníky získala i na českém trhu, byla oznámena v nové verzi. Vzhledem k nízké hmotnosti jen 69 g nemohl výrobce použít příliš velkou baterii, přesto se výdrž podařilo dostat na 71 hodin.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Pevné disky WD Red Pro nově ve 16TB a 18TB variantách Pevné disky WD Red Pro nově ve 16TB a 18TB variantách
Společnost WD rozšiřuje nabídku pevných disků pro NASy řady Red Pro o další dva modely. Doposud bylo maximem 14 TB, nově však bude možné koupit i varianty s vyššími kapacitami 16 TB a 18 TB.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval
Kosmická společnost SpaceX poslední dobou kromě jiného také usilovně pracuje na vývoji kosmické lodi Starship. Jednotlivé prototypy prochází různými testy, nyní je na řadě SN8 a jeho let do 15 kilometrů namísto původních 18 km. 
26.9.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další
Pokud nehodláte používat PlayStation 5 pouze k hraní her, ale jako všestranné centrum domácí zábavy, potěší vás podpora populárních aplikací pro streamování hudby a videí. Nejasno zatím zůstává nad Dolby Vision a Dolby Atmos.
26.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik