www.svethardware.cz
>
>
>

Jedlý 3D tisk: Cakewalk 3D umožní s 3D tiskárnou zdobit dorty

Jedlý 3D tisk: Cakewalk 3D umožní s 3D tiskárnou zdobit dorty
, , aktualita
3D tisk se může uplatnit například i v kuchyni při vytváření precizních dekorací na narozeninových dortech. S touto myšlenkou vznikl projekt Cakewalk 3D, který se nyní na Kickstarteru snaží nasbírat finance na svůj rozjezd.
K oblíbeným
reklama
Projekt od firmy Digital Patisserie z crowdfundingové kampaně na Kickstarteru slibuje proměnu běžné 3D tiskárny ve speciální, kterou bude možné používat na zdobení pokrmů. Bude tak možné si vytvořit složité obrazce z polevy například na dorty, nebo napsat precizní vzkazy z kečupu na slané jídlo. 
 
Hlavní výhodou projektu Cakewalk 3D je poměrně nízká pořizovací cena zařízení. Tedy za předpokladu, že zákazník už některou z podporovaných 3D tiskáren vlastní (například značku Prusa, Creality, Anycubic a spousta dalších). Pro tvoření si stačí vymyslet zajímavý design, nasadit nástavec Cakewalk 3D naplněný vhodnou hmotou na zdobení a s pomocí speciálního software pak tisknout precizní jedlé dekorace. 
 
 
Pro jedlý 3D tisk je vhodná například čokoláda, cukrová poleva, zeleninové pyré, kečup, guacamole nebo třeba med. Je ale možné použít cokoliv se správnou konzistencí, která musí být tekutá, ale ne příliš. Společnost Digital Patisserie k výrobku dodá recepty i potřebné instrukce pro uživatele, chybět by neměly ani testovací jedlé vzorky pro tisk a také silikonová podložka. 
 
Výrobce prohlašuje, že na rozdíl od jiných podobných extrudérů pro 3D tiskárny je každá část Cakewalk 3D opravdu bezpečná pro používání v potravinářství. Pro nadšence do 3D tisku je zde také možnost na nákupu kitu ušetřit a některé části si vytvořit doma na 3D tiskárně. 
 
Ceny kitů se pohybují od 49 amerických dolarů, což je v přepočtu necelých 1200 Kč za sadu, kde je potřeba doma vyrobit některé díly. Střední cestou je standardní kit vyžadující pouze dva vytištěné díly za 89 amerických dolarů, což je zhruba 2100 korun. Kompletní sada vyjde na 129 amerických dolarů, což je asi 3000 Kč, ale uživatel už nemusí nic vyrábět a vše je připraveno k instalaci. Distribuce zboží je plánovaná po ukončení crowdfundingové kampaně už na prosinec tohoto roku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Opět je to jinak: procesory Samsung Exynos s GPU od AMD prý už letos Opět je to jinak: procesory Samsung Exynos s GPU od AMD prý už letos
Tzv. rumors se umí občas pěkně rozcházet a velmi dobře to jde vidět na procesoru Samsung Exynos 9925. Ten by měl přinést do mobilních procesorů Samsung výkonnou grafiku od AMD. Už poněkolikáté se mění předpokládané datum uvedení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE
Společnost Philips uvádí do nabídky svých monitorů novinku v podobě modelu 288E2UAE. Jde o 28" monitor, který nabízí 4K rozlišení a 10bitové zpracování barev. Přitom má jít o poměrně levnou variantu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost
Společnost LAVO přichází na trh s novým úložištěm elektrické energie. Nebude ji ale ukládat primárně v akumulátoru, ale ve vodíku. Její úložiště totiž bude provádět elektrolýzu vody a chybět nebude palivový článek.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
QNAP varuje před malwarem, který napadá jeho NAS a těží kryptoměny QNAP varuje před malwarem, který napadá jeho NAS a těží kryptoměny
Společnost QNAP varuje své zákazníky před dvěma malwary, které na jejích zařízení těží kryptoměny. Jde o Dovecat a dedpma, které se poslední dobou šíří Internetem a mohou napadat i jiná zařízení s Linuxem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD
Intel včera představil další grafické karty, které budou po více než dvou dekádách od dob modelu Intel 740 nabídnuty na trhu. Ukazuje se ale, že si je nebudeme moci koupit samostatně a ani vyzkoušet na sestavě s procesorem AMD. Proč? 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře