www.svethardware.cz
>
>
>
>

Jednodiskový NAS server v podání firmy UMAX

Jednodiskový NAS server v podání firmy UMAX
, , aktualita
Společnost UMAX si připravila nový produkt s označením GigaLink N5, což je multimediální NAS server s gigabitovým ethernetovým rozhraním, který se má prodávat za cenu externího disku. To je možná pravda, ale za 1690 Kč pořídíme již opravdu...
K oblíbeným
reklama
Společnost UMAX si připravila nový produkt s označením GigaLink N5, což je multimediální NAS server s gigabitovým ethernetovým rozhraním, který se má prodávat za cenu externího disku. To je možná pravda, ale za 1690 Kč pořídíme již opravdu externí disk a ne pouze box. Pro GigaLink N5 si totiž budeme muset příslušný pevný disk dokoupit, přičemž poohlédnout se musíme po 3,5" modelu s rozhraním SATA a kapacitou až 3 TB.

NAS server GigaLink N5 slibuje nízkou spotřebu energie, a to 11 W v aktivním režimu a 1 W ve standby. Vybaven je jednak Gb Ethernetem a také portem USB, díky němuž je možné jej připojit k počítači s operačním systémem Windows XP, Vista i Windows 7 (využívá souborový systém exFAT).

Přenosové rychlosti dosahují až 40 MB/s, což bude pro provoz v domácnosti stačit a obsluha se provádí přes webové rozhraní. Do softwarové výbavy patří Samba, FTP, WebDAV pro vzdálené připojování z PC nebo mobilních zařízení jako iPhone, iPad či Android a také nechybí UPnP server nebo iTunes. GigaLink N5 lze dále využít i pro stahování torrentů a vytvořit na něm až 16 uživatelských účtů s různými právy.


GigaLink N5 UMNP00177 lze pořídit v e-shopech za cenu od
(Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Zdroj: TZ UMAX

reklama
Nejnovější články
Phoronix: záplatované Intely ztratily pětinásobek výkonu v porovnání s AMD Phoronix: záplatované Intely ztratily pětinásobek výkonu v porovnání s AMD
Server Phoronix se zaměřil na to, jak s výkonem procesorů Intel a AMD zamávaly veškeré záplaty proti chybám od té doby, co se objevil Spectre a Meltdown. Ukázalo se, že řeči o dopadu především na výkon CPU Intel nejsou přehnané. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Co nabídne sada AMD X570? Máme tu neoficiální diagram Co nabídne sada AMD X570? Máme tu neoficiální diagram
Už se můžeme spolehnout na to, že zbrusu nová čipová sada AMD X570 bude potřebovat výkonnější chlazení, než na jaké jsme si za poslední roky zvykli. Čím se nám ale za to odmění, to ukáže diagram od ChipHell. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD se po čtyřech letech vrací do Fortune 500 AMD se po čtyřech letech vrací do Fortune 500
AMD v roce 2015 vypadlo z žebříčku Fortune 500, který čítá pět set nejlepších společností z USA s ohledem na jejich tržby. Jde tak o přesně danou posloupnost firem a není divu, že AMD v ní před čtyřmi lety výrazně kleslo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Kingston uvádí svá nejlepší SSD KC2000 Kingston uvádí svá nejlepší SSD KC2000
Kingston si připravil svou novou vlajkovou řadu SSD pro rozhraní M.2, a sice KC2000. Založena je na nových 96vrstvých pamětech s buňkami TLC a slibuje maximální datovou propustnost 3200 MB/s.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sapphire: očekávejme výkonné Navi i za 500 USD Sapphire: očekávejme výkonné Navi i za 500 USD
Zástupce společnosti Sapphire, dlouholetého AIB partnera firem ATi a následně AMD, si trošku pustil pusu na špacír a prozradil něco o tom, co můžeme očekávat od připravovaných grafických karet s GPU Navi.
Dnes, aktualita, Jan Vítek