www.svethardware.cz
>
>
>
>

Jednodiskový NAS server v podání firmy UMAX

Jednodiskový NAS server v podání firmy UMAX
, , aktualita
Společnost UMAX si připravila nový produkt s označením GigaLink N5, což je multimediální NAS server s gigabitovým ethernetovým rozhraním, který se má prodávat za cenu externího disku. To je možná pravda, ale za 1690 Kč pořídíme již opravdu...
K oblíbeným
reklama
Společnost UMAX si připravila nový produkt s označením GigaLink N5, což je multimediální NAS server s gigabitovým ethernetovým rozhraním, který se má prodávat za cenu externího disku. To je možná pravda, ale za 1690 Kč pořídíme již opravdu externí disk a ne pouze box. Pro GigaLink N5 si totiž budeme muset příslušný pevný disk dokoupit, přičemž poohlédnout se musíme po 3,5" modelu s rozhraním SATA a kapacitou až 3 TB.

NAS server GigaLink N5 slibuje nízkou spotřebu energie, a to 11 W v aktivním režimu a 1 W ve standby. Vybaven je jednak Gb Ethernetem a také portem USB, díky němuž je možné jej připojit k počítači s operačním systémem Windows XP, Vista i Windows 7 (využívá souborový systém exFAT).

Přenosové rychlosti dosahují až 40 MB/s, což bude pro provoz v domácnosti stačit a obsluha se provádí přes webové rozhraní. Do softwarové výbavy patří Samba, FTP, WebDAV pro vzdálené připojování z PC nebo mobilních zařízení jako iPhone, iPad či Android a také nechybí UPnP server nebo iTunes. GigaLink N5 lze dále využít i pro stahování torrentů a vytvořit na něm až 16 uživatelských účtů s různými právy.


GigaLink N5 UMNP00177 lze pořídit v e-shopech za cenu od
(Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Zdroj: TZ UMAX

reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
Dnes, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková