www.svethardware.cz
>
>
>
>

Jednodiskový NAS server v podání firmy UMAX

Jednodiskový NAS server v podání firmy UMAX
, , aktualita
Společnost UMAX si připravila nový produkt s označením GigaLink N5, což je multimediální NAS server s gigabitovým ethernetovým rozhraním, který se má prodávat za cenu externího disku. To je možná pravda, ale za 1690 Kč pořídíme již opravdu...
K oblíbeným
reklama
Společnost UMAX si připravila nový produkt s označením GigaLink N5, což je multimediální NAS server s gigabitovým ethernetovým rozhraním, který se má prodávat za cenu externího disku. To je možná pravda, ale za 1690 Kč pořídíme již opravdu externí disk a ne pouze box. Pro GigaLink N5 si totiž budeme muset příslušný pevný disk dokoupit, přičemž poohlédnout se musíme po 3,5" modelu s rozhraním SATA a kapacitou až 3 TB.

NAS server GigaLink N5 slibuje nízkou spotřebu energie, a to 11 W v aktivním režimu a 1 W ve standby. Vybaven je jednak Gb Ethernetem a také portem USB, díky němuž je možné jej připojit k počítači s operačním systémem Windows XP, Vista i Windows 7 (využívá souborový systém exFAT).

Přenosové rychlosti dosahují až 40 MB/s, což bude pro provoz v domácnosti stačit a obsluha se provádí přes webové rozhraní. Do softwarové výbavy patří Samba, FTP, WebDAV pro vzdálené připojování z PC nebo mobilních zařízení jako iPhone, iPad či Android a také nechybí UPnP server nebo iTunes. GigaLink N5 lze dále využít i pro stahování torrentů a vytvořit na něm až 16 uživatelských účtů s různými právy.


GigaLink N5 UMNP00177 lze pořídit v e-shopech za cenu od
(Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Zdroj: TZ UMAX

reklama
Nejnovější články
Aerogely jako řešení pro selektivní terraformaci Marsu? Aerogely jako řešení pro selektivní terraformaci Marsu?
O terraformaci Marsu, čili jeho přeměnu v prostředí vhodné pro život toho bylo řečeno už dost a je zřejmé, že toto je skutečné sci-fi. Ovšem co kdyby nešlo o celý Mars, ale jen o jeho části oddělené od okolí? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Elon Musk představuje Neuralink, čip pro čtení myšlenek Elon Musk představuje Neuralink, čip pro čtení myšlenek
Společnost Neuralink, ve které figuruje i Elon Musk, měla před pár hodinami prezentaci, kde hovořila o svých průlomech ve výzkumu ovládání elektroniky pomocí myšlenek. Vyvinula totiž rozhraní pro komunikaci s mozkem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
In Win 309: skříň s grafickým displejem přes celé čelo In Win 309: skříň s grafickým displejem přes celé čelo
Společnost In Win si pro hračičky připravila zajímavou počítačovou skříň, jejíž celé čelo může posloužit jako jeden velký displej. Nesmíme si ale představovat možnosti, která nám dávají LCD panely, jde o trošku něco jiného. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Cooler Master GS750: dobíjecí stojánek pro sluchátka nejen se zvukovkou Cooler Master GS750: dobíjecí stojánek pro sluchátka nejen se zvukovkou
Někdo v Cooler Masteru se asi zamyslel a přemítal o tom, co si asi nejčastěji potřebujeme vedle desktopu odložit. Přišel na telefon a sluchátka, přičemž aby to mělo celé smysl, bude to vhodné spojit i s funkcemi navíc. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ceny NAND Flash a DRAM by se prý brzy mohly začít zvyšovat Ceny NAND Flash a DRAM by se prý brzy mohly začít zvyšovat
V posledních měsících jsme si zvykli na to, že ceny pamětí NAND Flash a DRAM, respektive výsledných produktů na nich založených, postupně vytrvale klesají. Nyní se už ale objevil hlas, který varuje před jejich opětovným růstem.
Dnes, aktualita, Jan Vítek