www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Jednorázové referenční Radeony RX 6800, 6800 XT a 6900 XT nekončí

Jednorázové referenční Radeony RX 6800, 6800 XT a 6900 XT nekončí
, , aktualita
Aktualizováno: Grafické karty AMD Radeon RX 6800, 6800 XT a 6900 XT už jsou na trhu, ovšem nyní se opět dozvídáme, že referenční verze přišly jen jako jednorázová nabídka. Na trhu tak zbydou jen modely navržené AIB partnery. 
K oblíbeným
reklama
Aktualizace: Scott Herkelmann včera oznámil, že AMD se vzhledem k vysokému zájmu o referenční modely rozhodlo jejich výrobu neukončovat a naopak ji prodloužit na neurčito. Dále zpráva pokračuje v původním znění. 
 
 
AMD Radeon RX 6800, 6800 XT a 6900 XT tak dle Cowcotland byly v případě referenčních verzích vyrobeny jen v omezeném počtu kusů, přičemž o modelu 6900 XT se donedávna nevědělo ani to, zda vůbec bude k dispozici v nereferenční verzi. Pak se ale objevil model Asus Radeon RX 6900 XT TUF GAMING OC.
 
 
Server Videocardz byl schopen z vlastních zdrojů zatím alespoň částečně potvrdit informace francouzského Cowcotland, takže můžeme brát už v podstatě jako fakt, že nové referenční Radeony už těžko budou k dostání, ovšem většina zákazníků stejně kupuje modely od AIB výrobců. Ti samozřejmě nabízeli právě i referenční karty, které se od sebe lišily jen nalepenou značkou a jeden z těchto AIB výrobců uvedl, že měl pro celou Francii připraveno jen 40 takových karet s čipy RX 6800 XT a víc jich už nebude. 
 
Modelu Radeon RX 6900 XT v referenční podobě tak bude zřejmě ještě mnohem méně, takže by se daly považovat i za sběratelské kousky, které budou mít slušnou hodnotu i poté, co jejich sláva daná vysokým výkonem dávno opadne. 
 
Včerejší nástup Radeonu RX 6900 XT jsme přitom v případě našich obchodů ani nezaznamenali, takže je otázka, zda k nám dorazil aspoň jeden kus, který by se dostal do nabídky. Aktuální situace je prostě taková, že karty RX 6900 XT na českém trhu neexistují. 
 
 
Situace s Radeony RX 6800 a 6800 XT už je lepší, neboť ty jsou alespoň v nabídce, přičemž reálná dostupnost však nevypadá dobře. Naopak dostupnost GeForce se už lepší, neboť ty se už vcelku pravidelně objevují v obchodech, i když to tak nemusí vypadat, neboť ve skladové nabídce obvykle dlouho nevydrží. Obchodníci ale už začali uvádět, kdy má dorazit další zboží. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE
Společnost Philips uvádí do nabídky svých monitorů novinku v podobě modelu 288E2UAE. Jde o 28" monitor, který nabízí 4K rozlišení a 10bitové zpracování barev. Přitom má jít o poměrně levnou variantu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost
Společnost LAVO přichází na trh s novým úložištěm elektrické energie. Nebude ji ale ukládat primárně v akumulátoru, ale ve vodíku. Její úložiště totiž bude provádět elektrolýzu vody a chybět nebude palivový článek.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
QNAP varuje před malwarem, který napadá jeho NAS a těží kryptoměny QNAP varuje před malwarem, který napadá jeho NAS a těží kryptoměny
Společnost QNAP varuje své zákazníky před dvěma malwary, které na jejích zařízení těží kryptoměny. Jde o Dovecat a dedpma, které se poslední dobou šíří Internetem a mohou napadat i jiná zařízení s Linuxem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD
Intel včera představil další grafické karty, které budou po více než dvou dekádách od dob modelu Intel 740 nabídnuty na trhu. Ukazuje se ale, že si je nebudeme moci koupit samostatně a ani vyzkoušet na sestavě s procesorem AMD. Proč? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Na trh se dostává celkem 28 verzí mobilních GeForce RTX 3000 Na trh se dostává celkem 28 verzí mobilních GeForce RTX 3000
NVIDIA nedávno zaujala svou nabídkou grafických karet GeForce RTX 3000 pro notebooky a tím, že nechala už pouze na jejich výrobcích, aby zákazníky informovali o použité výkonnostní verzi. A nyní se ukazuje, že těchto verzí je skutečně hodně.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře