reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Jensen Huang v interview: mění se plány NVIDIE po nepodařené akvizici Armu?

, , aktualita
Jensen Huang v interview: mění se plány NVIDIE po nepodařené akvizici Armu?
Server VentureBeat se dotazoval samotného šéfa NVIDIE a mezi témata se dostal i osud celé této firmy. Otázka je, zda její vedení neplánuje změnu strategie, když mu nevyšla akvizice firmy Arm. Co na to Jensen Huang?
Jensen Huang v interview: mění se plány NVIDIE po nepodařené akvizici Armu?
Nyní už máme potvrzeno, že NVIDIA firmu Arm Ltd. nezíská, což znamená, že si odepíše 1,25 miliard dolarů coby ztrátu a samotný Arm nyní čeká vstup na akciový trh, ovšem to může ještě značně ovlivnit problematický vztah s Arm China. To už ale NVIDII nemusí vůbec trápit a jde spíše o to, kam zamíří ona sama a zda se v jejím případě nyní vůbec něco mění. I na to se Jensena Huanga tázali lidé ze serveru VentureBeat
 
 
Už dříve jsme se dozvěděli, že nelze očekávat velké změny, pokud vůbec nějaké přijdou. NVIDIA má stále k dispozici své licenční ujednání s Armem na 20 let a toho bude příslušně využívat. Nikdo ani nečekal, že by se třeba natruc rušily přípravy na vypuštění procesoru Grace, který by se měl ještě letos ukázat i po boku GPU akcelerátorové generace Hopper. Na druhou stranu by tento vývoj mohl NVIDII přimět třeba k tomu, aby si více všímala i nové architektury RISC-V, protože proč by ne? 
 
Co ale k tomu může říci sám šéf firmy? Ten na otázku ohledně případné změny strategie po odvolání akvizice firmy Arm odpověděl, že se v podstatě nic nemění. NVIDIA se s Armem nesloučila, čili ani nezačala platit žádná společná strategie, která by změnila tu původní, a ta tak prostě a jednoduše dále platí. 
 
To znamená, že NVIDIA bude pokračovat ve výrobě různých akcelerátorů pro různé procesory, což bude do budoucna platit i pro x86 stejně jako pro ARM. Dále se nic nemění na vývoji vlastních procesorů a SoC ARM, které si NVIDIA chystá pro své účely.
 
VentureBeat se pak přímo dotázali právě i na RISC-V a zda se nyní něco nemění v přístupu k této architektuře. NVIDIA přitom patří mezi tzv. strategic members nadace RISC-V, takže je zřejmé, že tuto architekturu neignoruje a Huang ostatně uvedl, že NVIDIA ji už používá i ve svých GPU. RISC-V tak "bude používat tam, kde to má smysl", což platí i pro ARM a (samozřejmě nepřímo) také pro x86.  


reklama
reklama
reklama