www.svethardware.cz
>
>
>
>

Ještě nemáte Wi-Fi 802.11ac? TP-Link už má 802.11ad

Ještě nemáte Wi-Fi 802.11ac? TP-Link už má 802.11ad
, , aktualita
Sotva se objevily informace o telefonu Letv Le Max Pro, který jako první využije Snapdragon 820 a také rozhraní Wi-Fi 802.11ad, představila firma TP-Link první router, který takové rozhraní dokáže nabídnout: Talon AD7200.
K oblíbeným
reklama
TP-Link je jedním z předních výrobců domácích síťových prvků, a tak není divu, že právě tato firma dostane na trh jeden z prvních routerů s rozhraním Wi-Fi 802.11ad. Ostatní výrobci jako Asus či D-Link jistě nebudou otálet, ale nyní se zaměříme právě na TP-Link a jeho Talon AD7200.

Tento router obsahuje rovnou tři transmittery pro komunikaci v pásmech 2,4 GHz, 5 GHz a 60 GHz, a tak není divu, že je vybaven celkem osmi anténami, které má vztyčeny po svém obvodu. Ty můžeme různě nastavit v rozsahu 180°. Dnešní routery s 802.11ac přitom komunikují pouze v dvou nižších pásmech, takže hlavní novinkou je zde 60 GHz (lépe řečeno 57 - 66 GHz dle regionu), v němž Talon dokáže komunikovat s teoretickou propustností až 4600 Mb/s. V ostatních pásmech to je 800 Mb/s a 1733 Mb/s. Celkem tu tedy máme teoretických 7133 Mb/s.

TP-Link Talon AD7200 dále umožní využít multi-user MU-MIMO, což pomůže k vyšší propustnosti při aktivním zapojení více zařízení najednou, samozřejmostí je už beamforming pro formování signálu, aby se zajistil delší dosah bezdrátové sítě. Pro kabelové připojení tu jsou jako obvykle čtyři LAN a jedna WAN, všechny gigabitové a výrobce slibuje také vyspělý firmware s rodičovskou kontrolou a také aplikace pro iOS a Android, díky nimž budeme moci router snadno konfigurovat.

Zatím se ale nedozvíme nic o ceně a dostupnosti na trhu. Je ale zřejmé, že tato horká novinka nebude vůbec levná, neboť dnešní domácí routery s Wi-Fi 802.11ac jako TP-Link Archer C2600 stojí i přes 5000 Kč.

Zdroj: wccftech
reklama
Nejnovější články
Astronomové mají šanci pozorovat supernovu a vznik neutronové hvězdy Astronomové mají šanci pozorovat supernovu a vznik neutronové hvězdy
Neutronové hvězdy jsou samy o sobě jedny z nejzajímavějších objektů našeho vesmíru. Měly blízko k tomu, aby se staly černou dírou, ale namísto toho jsou z nich neuvěřitelně husté koule. Nyní nám jde o vznik jedné takové z velice vzácného objektu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
MSI už nyní ukázalo své desky s X570 pro Ryzen 3000 MSI už nyní ukázalo své desky s X570 pro Ryzen 3000
Základní desky s čipovými sadami X570 a potažmo i s jinými pro Ryzen 3000 by se měly odhalit až tehdy, když AMD zavelí. Nicméně společnost MSI už ukázala své nové desky, a to pěkně podrobně ve videu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Objevil se další test údajného CPU Ryzen 3000, bude i 5 GHz? Objevil se další test údajného CPU Ryzen 3000, bude i 5 GHz?
Už za pouhé čtyři dny nám Lisa Su představí nové 7nm procesory Ryzen 3000 a doufejme také karty s GPU Navi. Nové procesory tak už musí někde být testovány a lze očekávat, že nejnovější informace už mohou mít reálný podklad.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
ARM ukončilo spolupráci s Huawei kvůli nařízení Trumpa ARM ukončilo spolupráci s Huawei kvůli nařízení Trumpa
Administrativa Donalda Trumpa nařídila ukončení spolupráce americkým firmám s čínskou společností Huawei kvůli obchodní válce a obavám z různých forem špionáže. Spolupráci tak ukončilo dokonce i britské ARM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Google od roku 2005 ukládal hesla uživatelů G Suite v plaintextu Google od roku 2005 ukládal hesla uživatelů G Suite v plaintextu
Také Google má nyní velký bezpečnostní průšvih. Ukázalo se totiž, že podnikoví uživatelé balíku aplikací G Suite mohli mít svá hesla uložená na serverech společnosti v textové podobě bez zahashování.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů