www.svethardware.cz
>
>
>
>

Ještě nemáte Wi-Fi 802.11ac? TP-Link už má 802.11ad

Ještě nemáte Wi-Fi 802.11ac? TP-Link už má 802.11ad
, , aktualita
Sotva se objevily informace o telefonu Letv Le Max Pro, který jako první využije Snapdragon 820 a také rozhraní Wi-Fi 802.11ad, představila firma TP-Link první router, který takové rozhraní dokáže nabídnout: Talon AD7200.
K oblíbeným
reklama
TP-Link je jedním z předních výrobců domácích síťových prvků, a tak není divu, že právě tato firma dostane na trh jeden z prvních routerů s rozhraním Wi-Fi 802.11ad. Ostatní výrobci jako Asus či D-Link jistě nebudou otálet, ale nyní se zaměříme právě na TP-Link a jeho Talon AD7200.

Tento router obsahuje rovnou tři transmittery pro komunikaci v pásmech 2,4 GHz, 5 GHz a 60 GHz, a tak není divu, že je vybaven celkem osmi anténami, které má vztyčeny po svém obvodu. Ty můžeme různě nastavit v rozsahu 180°. Dnešní routery s 802.11ac přitom komunikují pouze v dvou nižších pásmech, takže hlavní novinkou je zde 60 GHz (lépe řečeno 57 - 66 GHz dle regionu), v němž Talon dokáže komunikovat s teoretickou propustností až 4600 Mb/s. V ostatních pásmech to je 800 Mb/s a 1733 Mb/s. Celkem tu tedy máme teoretických 7133 Mb/s.

TP-Link Talon AD7200 dále umožní využít multi-user MU-MIMO, což pomůže k vyšší propustnosti při aktivním zapojení více zařízení najednou, samozřejmostí je už beamforming pro formování signálu, aby se zajistil delší dosah bezdrátové sítě. Pro kabelové připojení tu jsou jako obvykle čtyři LAN a jedna WAN, všechny gigabitové a výrobce slibuje také vyspělý firmware s rodičovskou kontrolou a také aplikace pro iOS a Android, díky nimž budeme moci router snadno konfigurovat.

Zatím se ale nedozvíme nic o ceně a dostupnosti na trhu. Je ale zřejmé, že tato horká novinka nebude vůbec levná, neboť dnešní domácí routery s Wi-Fi 802.11ac jako TP-Link Archer C2600 stojí i přes 5000 Kč.

Zdroj: wccftech
reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů