reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?
Komentáře od jk3
Dopadně to jako obvykle, Meta ­(Facebook­) dostane pokutu a beze změny se pojede dál. Pokuta je levnější, než zrušit cílené reklamy, na kterých rýžuje.
Odpovědět2  0
Měl, tentokrát tu životnost zpětinásobili.
Odpovědět0  0
80% účinnost po 5­-ti letech? To je podle mně slušný pokrok.
Odpovědět1  0
Za komunistů jsme si sami postavili atomovou elektrárnu. Taky už to neumíme.
Odpovědět0  2
Až na tom poběží Kingdom Come, bude mě to zajímat. Do té doby je to jen hračka pro kutily.
Odpovědět8  0
"1200 hodin u nás odpovídá asi 2­/3 roku.­"
- no já nevím, 1200 ­/ 24 = 50 dní, což je necelé dva měsíce, a ne 2­/3 roku = 8 měsíců. Tady něco nesedí.
Odpovědět0  0
To je CPU pro úzce specializovaný sw, který si dotyční píšou sami, obvykle pod linuxem nebo unixem. A ni každý linux sw na tom nepojede.
Odpovědět0  0
No jelikož na to potřebují kapalný dusík, tak typuju nějakých 2000 watů.
Odpovědět1  0
Myslím, že Číňani mají na poli grafických karet větší šanci, jak Intel.
Odpovědět2  0
Vymření ne, další generace by to dorovnala, prostě by se populace v Evropě pohybovala mezi 500 ­- 900 miliónů. Podle porodnosti.
Odpovědět0  0
Evropa má sice udržitelnou populační křivku, ale Afričani, kteří se k nám stěhují toto nerespektují. Výsledkem bude právě vojna v Evropě.
Odpovědět0  0
Tak se tam nemají množit jak králíci, za to ty brýle nemůžou.
Odpovědět3  0
Právě že ne, jen s podporou, ale pořád k tomu musíte ten HAT zakoupit. Psali, že bude dostupný brzy. Ale už nepíšou, jak moc brzy.
Odpovědět1  0
Co jsou ­"LP­-E­-Core­" jádra?
Odpovědět0  0
Myslím, že lidi si nezvyknou platit za něco, co očekávají, že bude zadarmo.
Odpovědět0  0
Asi se omylem vypnul softwarový zpomalovák :­-)
Odpovědět11  0
Zázrak by byly Vápenato­-antimonové baterie pro FVE jako náhrada za LiFePo4. Nižší cena, vyšší kapacita. Uvidíme jak to dopadne. Jsem skeptický. Zůstaneme na drahých LiFePo4.
Odpovědět2  1
Těch převratných technologií je v poslední době nějak hodně a přitom nic není dostupné. Pomalu mě ty ty nové technologie nechávají chladnými, žádný zázrak se nekoná. Až to půjde koupit, teprve pak prohlásím, ano máme revoluční technologii. Prozatím se však o těch technologiích jen roky píše.
Odpovědět3  1
7600S má 32 CU
Odpovědět0  0
Máš s tim nějaké zkušenosti? Já bych to nechal na vědcích, aby si s tím poradili.
Odpovědět0  0
Dříve jsem dával do sestav průměrný procesor s tím, že se časem zupgraduje, ale zjistil jsem, že vlastně nikdo CPU neupgraduje. A když už, tak až po hodně dlouhé době, kdy už ta patice ani u AMD neexistuje. A např. AM3 jsem úplně přeskočil. A vypadá to, že se mi podaří přeskočit i AM4 a půjdu rovnou do AM5. V posledních 15­-ti letech už dávám do počítače nadprůměrně výkonné procesory právě proto, aby to nějakou dobu vydrželo.
Odpovědět0  0
Na diit je diskuse, že ten výkon bude tak velký, že to usmaží vše živé. Takže kapesní zařízení nepřipadá v úvahu. Ale terminál na zemi + rozvedení elektrickým vedením by mohlo být použitelné.
Odpovědět2  0
V momentě, kdy potřebuju odzálohovat nějaký disk na externí, je USB katasrofa. Chtělo by to nějaké speciální diskové rozhraní, pouze pro připojení externího disku. Škoda, že se neuchytila eSATA.
Odpovědět1  0
Ne, USB disk je 3.0, ostatně by mě zajímalo, kde se dá v dnešní době sehnat USB disk­/fleška 2.0. To už se snad ani nevyrábí. Kdyby byla možnost kopupit 4.0, jdu do toho. Zapisovat rychlostí 20 MB­/s přes USB 3.0 je katastrofa. Ale i to je pokrok oproti diskům 2.0. Ty zapisovaly rychlostí 8­-10 MB­/s.
Odpovědět1  0
Myslíte, že chybí poptávka po vyšších rychlostech? Víte jak dlouho trvá kopírování dat na USB SSD disk? Je to naprostá katastrofa. Chce to nutně co nejdříve přejít na USB 4.
Odpovědět0  0
Spíš by to chtělo 4x USB 4, 4x USB 3 ­(jedno jaké rychlosti a 2x USB 2. Pak ještě tak 2x USB 3 konektor typu C ­(v plné rychlosti­).
Odpovědět0  0
Na klávesnici a myš USB 2 stačí, ale ano, stačily by ty porty 2, nepotřebuju jich 6.
Odpovědět1  0
K čemu je mi odladěný 10++++++++++++++++++ proces? Ten váš neodladěný TSMC 5 nm má čtvrtinovou spotřebu. V čem uživatelé dělají betatest? Ničeho jsem si nevšiml.
Odpovědět1  0
Dobrý vtip. Až bude mít intel hotový 20A, tak už bude zastaralý a TSMC pojede na 1 nm.
Odpovědět1  0
Otázka je jen, kdy, při takové míře miniaturizace a vzrůstající složitosti počítačových komponent a softwaru, AI nabyde vědomí.
Odpovědět0  0
Dříve jsem uvažoval, že to bude podobně jako v terminátorovi, jedna AI, ale nyní to vypadá, že těch AI bude více a budou dost možná mezi sebou soupeřit. Některé budou lidi hájit, jiné se nás budou snažit zničit.
Odpovědět0  0
Chat­-GPT může být dobrý sluha, ale špatný pán. U tohoto chatu musíte předpokládat, že kecá a výsledky ověřovat jinde. Protože on kecá opravdu často.
Odpovědět1  0
No zrovna ti Japonci to mohli zvládnout i bez ekologické katastrofy. Holt prioritou bylo zachránit reaktor za každou cenu. Tak upustili trochu radioaktivní páry, místo aby to chladili mořskou vodou.
Odpovědět1  1
To je ale chyba dodavatele, že lidem připojuje rozvaděč nad rámec provozních kapacit přenosové soustavy. Pokud mám jistič 40A, musí tomu odpovídat přenosová soustava. Pokud neodpovídá, nesmím dostat 40A. Pak budu mít jenom třeba 16A a pak než zapnu cirkulárku, musím vypnout pračku, žehličku, vysavač a vařič. Je to jen o ­"drátech­". Až to správce soustavy posílí, můžu si pořídit těch vytoužených 40A.
Odpovědět0  0
Tyto stanice budou mít baterie, které se budou pomalu nabíjet a jak přijedete s vozem, tak ho celkem rychle nabijete během 5­-ti minut do plna právě z tétot baterie. Jak odjedete, bude se baterka na dobíjecí stanici opět pomalu dobíjet. Průšvih nastane, pokud tam dojedete těsně poté, co vám tu baterku někdo vyzunknul. Pak budete sám nabíjet pomalu.
Odpovědět3  0
Pro srovnání cen: HDD 22 TB WD Ultrastar WUH722222ALE6L4 za 11.000 Kč a SSD 15 TB Samsung MZILT15THALA­-00007 za 42.000 Kč. V přepočtu ceny na 1 TB to je: HDD WD za 500 Kč a SSD Samsung za 2800 Kč. Vidíte ten rozdíl? To, že SSD dosahuje kapacit HDD ještě neznamená, že HDD končí. SSD ještě dlouho nebude konkurovat cenám za HDD.
Odpovědět4  0
Samozřejmě, že to má smysl. Pokud budu chtít ukládat velká množství dat, na která se bude sahat jen vyjímečně. Např. zálohovací server. A cena bude 10% oproti ceně za SSD řešení stejné kapacity. A dá se to zkombinovat. V produkci na SSD pojedou zákazníci a odlívat do budu na rotační HDD. Úplně stejně se to používá dnes.
Odpovědět0  0
Ono stačí, když máte nějakou věhlasnou aplikaci, kterou používá mraky lidí a pak ji někdo cíleně koupí se záměrem získat přístupy do těch telefonů. Google to nekontroluje, jemu se to ukradené. A jak to někdo koupí, v rámci update aplikace si tam pošle malware a začne slídit po cenných datech. A že uživatelé všechno odklikají? No bodejť, když ty aplikace bez toho odklikání přístupu ke všemu nechtějí fungovat.
Odpovědět0  0
No tím zbytkovým teplem můžeme pohánět turbínu a vyrábět další elektřinu...
Odpovědět0  0
Proč se chce Blizard nechat koupit? Vždyť to je úspěšná firma... A MS by je zlikvidoval...
Odpovědět0  7
No souhlasím, že znemožnit instalaci aplikací z jiných zdrojů a důsledně kontrolovat nahrávaný obsah na Apple store je bezpečnější, než ta naprostá otevřenost a nezodpovědnost na straně Androidu. Android je snadnější zavirovat jak iOS. A že si Apple bere 30%? No tak ať to Epic o těch 30% na Apple zdraží. Problém vyřešen.
Odpovědět1  1
Spíš výhledově čekám, že se bude zvyšovat spotřební daň na benzín a naftu. Dokud se spalovací motory nevymýtí, tak si EU žádnou daň netroufne nasadit. A jak se tak stane, tak čekám daň z kWh baterie auta.
Odpovědět2  0
Bylo by to fajn, protože ChatGPT prozatím generuje pěkné bludy. Když neví, tak si něco vymyslí a tváří se, že je to pravda.
Odpovědět1  2
A neměl by toto říct výrobce, na jakém napětí to má běžet? Pokud by tam bylo více, je to na stížnost­/reklamaci.
Odpovědět0  0
Nesmíš zapomenout, že když ten intel podvoltuješ, tak taky můžeš ztratit stabilitu.
Odpovědět4  0
A jak víte, že za to člověk nemůže? Je prokázané, že navýšení teploty probíhá přibližně stejnou dobu a neustále se zrychluje, a to od zahájení průmyslové revoluce. A až spálíme veškeré uhlí, ropu a plyn, dostaneme se s procentuálním zastoupení oxidu uhličitého v atmosféře někam do druhohor. Vzduch bude nedýchatelný, budeme chodit v maskách. Je nezbytně nutné uzavřít uhelné elektrárny a nahradit je atomovýma! A postupně ­(čím dříve ­- tím lépe­) přejít z fosilních paliv v dopravě ­(lodní, letecká, pozemní­) na alternativu v podobě palivových článků ­(vodíkový pohon­).
Odpovědět2  2
Pozor na rozdíl mezi ekoteroristou a člověkem, který varuje před klimatickýma změnama. Ekoterorista ti třeba zakáže i atomovou elektrárnu, která jako jediná, je ve své podstatě skutečně ekologická. Ale nesmíme zapomínat, že ohřívání planety se děje, ledovce tajou a mořské proudy zpomalujou, což zase pak paradoxně způsobí opačný extrém, další malou dobu ledovou. Takže něco s tím klimatem udělat musíme.
Odpovědět0  1
Kdo dostane pokutu, když auto s autonomním řízením poruší dopravní předpisy?
Odpovědět0  0
Jestli chceme čistou energii, musíme stavět atomovky
Odpovědět7  0
Super, na fotovoltaiku ideální. Teď jen počkat 10 až 20 let, jestli se jim to podaří nasadit do praxe.
Odpovědět0  0
Protože na to není natrénovaná.
Odpovědět0  0
Tak google už má odpověď, chatbot Bard, brzy jej hodlá nasadit.
Odpovědět0  0
On je ale rozdíl mezi zprávama, co má google zakázané, a běžnám webem nekomerčního charakteru. Tam ten výcuc být asi může. Ale zamozřejmě ty příjmy z reklam pak mít nebudou.
Odpovědět0  0
Bohužel to není jen o politicích. Za těmi politiky stojí další magoři, kteří s nimi souhlasí.
Odpovědět0  0
No vzhledem k tomu, že Intel právě zdražil ty současné procesory, tak pochybuju, že ty nové budou mít nízkou cenu. A hlavně procesory AMD řady 7000 nejsou žádný trapas. Je to to nej, co může aktuálně trh nabídnout. Chceš levnější platformu? Kup si řadu 5000. Celá 7000 řada je momentálně high­-end.
Odpovědět0  0
Pro Intel by to možná ještě smysl mít mohlo, pochybuju, že Intel přijde s nějakou skutečně výkonnou iGPU.
Odpovědět0  0