reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

johnczek

Registrace: 8.12.2016
Komentářů: 20, score 2.8
Účast v Expertiádách: 0
Účast v Týdenních šancích: 1 (přehled)
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 8.10.2020 s hodnocením +11:
Tak kapacity jsou něco, co se dá dost jednoduše navýšit ­(a děje se tak­), přičemž AMD ukrajuje intelu ve všech segmentech ­(někde méně, někde více­). Přístup ­"konkurence je dost malá na to, aby nás ohrozila­" položil už nejednu firmu...

Co se týče konkurenčního boje, nevím proč sem cpete sandy bridge. Jednak už je to 10 let ­(inflace si něco vezme­) a jednak je ta výkonnost úplně někde jinde. Jak to vypadá bez konkurence jsme viděli v pre Ryzenovské době. Nebýt úspěchu ryzenů ­(budeme­-li třeba předpokládat, že by ryzeny dopadly jako bulldozery­), o výkonu Comet lake bychom si mohli nechat zdát :­) Na ty hodnoty bychom se dostali tak za dalších 5 generací.
Plus tedy pochybovat o tom, že je tržní prostředí ­(víceméně­) monopolní pro zákazníky stejně výhodné jako prostředí, kde se dvě firmy snaží získat co největší podíl na trhu, svědčí jen o tom, že jste buď na drogách, jste prostě jen mimo realitu nebo máte zapotřebí se hádat s kýmkoli a o čemkoli.
Komentář z 8.10.2020 s hodnocením +9:
Tak teď je míč na straně Intelu. Doufám, že přijdou s něčím lepším ­(byť silně pochybuju, že mají v rukávu něco jiného než opět hnát vyždímaný skylake na limity­). Z krvavého konkurenčního boje vždy profituje zákazník. To by si měli zastánci obou táborů ­(a nejen na poli CPU­) uvědomit a konečně přestat s těmi nekončícími hejty.
Komentář z 1.9.2020 s hodnocením +4:
Ano, samozřejmě jde o 1440p, poměrně běžným termínem je fullHD­/2K­/4K hraní, se kterými nikdo ­(krom pár jedinců­) nemá problém :­) Ještě byste mě mohl poučit že kreditka vlastně nemusí být kreditkou.
Ale tak pokud vám to udělalo dobře, tak fajn, můžete si potahat triko :­)

Nejméně přínosné komentáře

Komentář z 30.6.2020 s hodnocením -1:
Zajímavé, že tady ­"odvracíte­" jeden argument za druhým ­(bez nějakého rozumného protiargumentu­) ale sám jste nedodal ani jeden ve váš prospěch, který vás k vašemu závěru vede. I v roadmapě se s Ryzeny 4000 počítá v roce 2020.
Komentář z 1.9.2020 s hodnocením 0:
Ale to přece není o tom, že by někdo čekal nebo ne. Pokud někdo počítač potřebuje ­(nebo chce­) hned, nedá se svítit.
Tady se bavíme o situaci, kdy jsou v nabídce ­(reálně na skladě­) dvě, víceméně ­"totožně výkonné­" karty, kde jedna stojí 14K a ta druhá 30K.

Pokud z obou karet uděláte dva prebuildy ­(na chlup stejné, lišicí se pouze v grafice­), přičemž jedna z nich bude o zhruba těch 15K dražší, přičemž budou podávat +­- stejný výkon, přeci si ani ten nejhloupější a nejnedočkavější zákazník nekoupí ten dražší build.

Pokud nvidia ­(potažmo distributoři nebo samotné obchody­) nechají 2080Ti naceněnou cenově daleko od 3070, nezachrání jejich prodeje ani ty prebuildy.
Komentář z 1.9.2020 s hodnocením 0:
Tady přece nejde o žádnou záchranu.
Termínu fullHD, 2K, 4K... hraní používám naprosto běžně a není problém, všichni ví, co se tím myslí.
Dotaz pramenil přesně k tomu, co se odehrálo v zápětí, tedy ­"poupravení­" že to reálně žádné 2K není. Byť tedy, trofnu si říct všichni, ví, co se tím myslí ;­)