www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Jon Peddie Research: prodeje GPU šly prudce nahoru, roste i trh s PC

Jon Peddie Research: prodeje GPU šly prudce nahoru, roste i trh s PC
, , aktualita
Společnost Jon Peddie Research (JPR) vypustila do světa další zprávu Market Watch, která se týká dodávek a prodeje grafických čipů a karet pro PC. Hlásí, že ve třetím letošním čtvrtletí nastal prudký nárůst. 
K oblíbeným
reklama
Jon Peddie Research tak hlásí očekávanou skutečnost, neboť prudké zvýšení prodejů grafických karet/čipů ve třetím kvartálu se dalo očekávat už po ohlášení finančních výsledků firmy NVIDIA. Ta se opět dostala v rámci tržeb nad 3 miliardy dolarů a značně se přiblížila k výsledkům, kterých dosahovala v předchozím roce, když ještě vládla kryptotěžební horečka. 
 
 
Co se týče podílu na tržbách z prodeje grafických čipů, Intel výrazně ztratil a získala právě NVIDIA, zatímco AMD se drží na 16 procentech. Jde pochopitelně o prodej veškerých GPU pro PC, a to tedy i integrovaných. Za poklesem podílu Intelu by také mohlo být i to, že výrazně klesla cena procesorů s označením F, které nemají aktivované grafické jádro. 
 
Ovšem i když se podíl AMD nezměnil, stále to pro tuto firmu znamená 8,7% růst počtu dodaných GPU na kartách i v APU. V případě NVIDIE to ovšem je rovnou 38,3 %. Dále se také dozvídáme, že přes 32 % nově prodávaných PC přichází vybavena samostatnou grafikou, na čemž se ostatně zcela jistě alespoň trochu podílely procesory Intel bez iGPU. V přechozím kvartálu jich ostatně bylo o 5 procentních bodů méně. 
 
Dle JPR zažila NVIDIA přelomový kvartál, během nějž dokázala vyčistit sklady od starých zásob a začala je plnit novým zbožím, přičemž dle informací samotné NVIDIE tvoří prodeje karet RTX ve své kategorii plné dvě třetiny příjmů. Zbývající třetina připadá na GTX, čemuž ale napomáhá i ten prostý fakt, že tyto karty jsou prostě levnější. 
 
Celkový trh s PC dle JPR meziročně rostl o 3,7 % a mezikvartálně pak o 9,2 %, přičemž tento trend by měl pokračovat. A není se čemu divit, však Intel dle svých slov dokázal oproti předchozímu roku výrazně zvýšit výrobní kapacitu 14nm linek a stále to nestačí na uspokojení poptávky. 
 
Zdroj: JPR


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci
Algoritmy umělé inteligence na serveru YouTube byly vždycky záhadné. Společnost Mozilla jim chce přijít na klub a zjistit, proč někdy doporučují podivná videa. Připojit se můžete i vy pomocí doplňku prohlížeče.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000
Netgear přináší pro hráče nový herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 WiFi6 AX5400. Ten má zvládat vysoké přenosové rychlosti, snižovat odezvy a lokalizovat ty nejrychlejší herní servery pro lepší hráčské zážitky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma
Společnost Crytek nejdříve u fanoušků narazila a rozhodla se odložit nástup hry Crysis Remastered a ještě zapracovat na její kvalitě, respektive vylepšeních. Právě dnes už tento titul přichází na trh. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela
V Německu hackeři vyděračským softwarem omylem napadli nemocnici, což vyústilo v nemalé problémy např. při přijímání pacientů. Nyní se vyšetřuje, zda právě to nestojí za úmrtím jedné z pacientek.
Včera, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB
Už to dávno viselo ve vzduchu a včera jsme se podívali i na to, že NVIDIA ve svých vlastních materiálech ukazuje, že 10GB karta RTX 3080 nebude jediná. Nyní se můžeme podívat na materiály firmy Gigabyte. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář