www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Jon Peddie Research: prodeje GPU šly prudce nahoru, roste i trh s PC

Jon Peddie Research: prodeje GPU šly prudce nahoru, roste i trh s PC
, , aktualita
Společnost Jon Peddie Research (JPR) vypustila do světa další zprávu Market Watch, která se týká dodávek a prodeje grafických čipů a karet pro PC. Hlásí, že ve třetím letošním čtvrtletí nastal prudký nárůst. 
K oblíbeným
reklama
Jon Peddie Research tak hlásí očekávanou skutečnost, neboť prudké zvýšení prodejů grafických karet/čipů ve třetím kvartálu se dalo očekávat už po ohlášení finančních výsledků firmy NVIDIA. Ta se opět dostala v rámci tržeb nad 3 miliardy dolarů a značně se přiblížila k výsledkům, kterých dosahovala v předchozím roce, když ještě vládla kryptotěžební horečka. 
 
 
Co se týče podílu na tržbách z prodeje grafických čipů, Intel výrazně ztratil a získala právě NVIDIA, zatímco AMD se drží na 16 procentech. Jde pochopitelně o prodej veškerých GPU pro PC, a to tedy i integrovaných. Za poklesem podílu Intelu by také mohlo být i to, že výrazně klesla cena procesorů s označením F, které nemají aktivované grafické jádro. 
 
Ovšem i když se podíl AMD nezměnil, stále to pro tuto firmu znamená 8,7% růst počtu dodaných GPU na kartách i v APU. V případě NVIDIE to ovšem je rovnou 38,3 %. Dále se také dozvídáme, že přes 32 % nově prodávaných PC přichází vybavena samostatnou grafikou, na čemž se ostatně zcela jistě alespoň trochu podílely procesory Intel bez iGPU. V přechozím kvartálu jich ostatně bylo o 5 procentních bodů méně. 
 
Dle JPR zažila NVIDIA přelomový kvartál, během nějž dokázala vyčistit sklady od starých zásob a začala je plnit novým zbožím, přičemž dle informací samotné NVIDIE tvoří prodeje karet RTX ve své kategorii plné dvě třetiny příjmů. Zbývající třetina připadá na GTX, čemuž ale napomáhá i ten prostý fakt, že tyto karty jsou prostě levnější. 
 
Celkový trh s PC dle JPR meziročně rostl o 3,7 % a mezikvartálně pak o 9,2 %, přičemž tento trend by měl pokračovat. A není se čemu divit, však Intel dle svých slov dokázal oproti předchozímu roku výrazně zvýšit výrobní kapacitu 14nm linek a stále to nestačí na uspokojení poptávky. 
 
Zdroj: JPR


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Podíl Windows 7 spadl pod čtvrtinu mezi desktopovými OS, příliš však neklesá Podíl Windows 7 spadl pod čtvrtinu mezi desktopovými OS, příliš však neklesá
Microsoft letos v lednu ukončil rozšířenou podporu operačního systému Windows 7, takže se dalo očekávat, že jeho obliba půjde dolů, jak lidé začnou více přecházet na jiné systémy. Nynáí se můžeme podívat na čerstvá čísla z NetMarketShare. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Už i Snapchat se staví proti Donaldu Trumpovi, končí s jeho propagací Už i Snapchat se staví proti Donaldu Trumpovi, končí s jeho propagací
Sociální sítě si s Donaldem Trumpem užijí mnohé. Po jeho výpadech na Twitteru a Facebooku mají s jeho příspěvky problém i na Snapchatu. Agresivní příspěvky amerického prezidenta způsobily, že zmizí z propagované sekce.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
AMD zpřístupnilo virtuální prohlídku superpočítače Hawk s EPYC 2 ve Stuttgartu AMD zpřístupnilo virtuální prohlídku superpočítače Hawk s EPYC 2 ve Stuttgartu
Pokud vás zajímá, jak to asi vypadá v místnosti s instalovaným superpočítačem, pak přesně na takovou (virtuální) prohlídku vás zve společnost AMD. Jde konkrétně o moderní superpočítač Hawk instalovaný v německém Stuttgartu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Roadmap 2020 - 2021: NUC s Tiger Lake nenabídnou grafiku Xe Roadmap 2020 - 2021: NUC s Tiger Lake nenabídnou grafiku Xe
Leaker Momomo_US zveřejnil dvě uniklé roadmap firmy Intel, které ukazují její plány ohledně nových počítačů třídy NUC - Next Unit of Computing. Zajímavé je na nich především to, že ačkoliv zahrnují i Tiger Lake, nefiguruje v nich grafika Xe. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Moddeři už běžně využívají AI pro vylepšení textur starých her Moddeři už běžně využívají AI pro vylepšení textur starých her
Kvalita textur je jeden z nejdůležitějších faktorů ovlivňujících grafickou stránku her a jejich vylepšením můžeme ze staré hry, nad kterou by už většina lidí ohrnula nos, udělat ještě vizuálně ucházející titul. Právě zde se už často uplatní umělá inteligence.
Včera, aktualita, Jan Vítek