www.svethardware.cz
>
>
>

Jonsplus BO100: na lanparty v retro stylu

Jonsplus BO100: na lanparty v retro stylu
, , aktualita
Pod značkou Jonsplus, která patří čínské společnosti Jonsbo Shenzhen Technology, se na trh dostává nová přenosná skříň pro komponenty formátu Mini-ITX. Ta využívá popruh z kůže a celkově se zde výrobce inspiroval produkty od Bang & Olufsen.
K oblíbeným
reklama
Jonsplus BO100 tak může svým tvarem připomenout studiový reproduktor, ale už na první pohled jde pochopitelně o počítačovou skříň vyrobenou z hliníku s ocelovými "vnitřnostmi" a z temperovaného skla. 
 
 
Jde o součást "creative series" a k dispozici máme dvě verze, a sice světlou s hnědým popruhem a černou s rovněž černým popruhem. Jinak by si ale obě verze měly svými možnostmi odpovídat. 
 
 
Tvoří je hliníkový kryt ve tvaru obráceného U, do nějž je zasunuta ocelová konstrukce s pozicemi pro zdroj, desku a další komponenty. Místo pro zdroj je zcela dole a desku zde budeme montovat na přepážku nad ním do horizontální polohy. Pro grafickou kartu to ovšem viditelně moc místa nezbylo. 
 
 
Čelo skříně pak tvoří 4 mm tlusté temperované sklo a nahoře máme dva USB 3.0 typu A plus jeden USB 3.1 typu C a kombo audio. Celkové rozměry skříně jsou 282 x 239 x 233 mm (V x Š x H) a krom desky formátu Mini ITX zvládne i DTX (až 170 x 203 mm), přičemž grafická či jiná karta je zde omezena především délkou (max. 207 mm) a pak může mít na výšku až 140 mm a zabrat dva sloty (tloušťka 48 mm). Do toho spadají například karty MSI GeForce RTX 2060 Super Ventus XS C OC nebo Asus TUF GTX 1660S-6G-Gaming.
 
Uvnitř se našlo místo ještě pro jeden 3,5" disk a dvě 2,5" zařízení, procesorový chladič může mít na výšku až 158,5 mm, což je na takovou skříň ještě velice slušné a co se týče chlazení jí samotné, k tomu poslouží jedna zadní 120mm pozice. Do ní můžeme nainstalovat i vhodně dimenzovaný radiátor a využít pro chlazení procesoru AiO vodníka. Nakonec nám zbývá zdroj, jenž musí být formátu SFX či SFX-L s hloubkou maximálně 118 mm, pokud budeme chtít zároveň využít 2,5" pozice. 
 
Zdroj: Jonsplus 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel údajně odmítá zprávu o dohodě s NVIDIÍ, která měla odříznout AMD Intel údajně odmítá zprávu o dohodě s NVIDIÍ, která měla odříznout AMD
Zpráva polského serveru PurePC o údajné dohodě mezi Intelem a NVIDIÍ, která by odřízla AMD od možnosti využívat jeho APU v noteboocích s výkonnými kartami GeForce, se pochopitelně ihned rozšířila. A přiměla také Intel k reakci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA už nebude ve specifikacích grafik rozlišovat Max-Q a Max-P NVIDIA už nebude ve specifikacích grafik rozlišovat Max-Q a Max-P
Společnost NVIDIA nedávno představila grafické karty RTX 3000 pro mobilní počítače a my se nyní dozvídáme, že s nimi přijde i jedna podstatná změna v označování jejich verzí. Půjde o to, že se už nebudou označovat konfigurace Max-Q a Max-P. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SemiAccurate: Intel chce vyrábět čiplety GPU Xe v Samsungu SemiAccurate: Intel chce vyrábět čiplety GPU Xe v Samsungu
Dle společnosti TrendForce aktuálně Intel jedná s firmou TSMC o možnostech svého outsourcingu výroby, zatímco Charlie Demerjian ze SemiAccurate zase mluví o využití kapacit firmy Samsung. To se ovšem nevylučuje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Arduino připraví produkt založený na křemíku z Raspberry Pi Arduino připraví produkt založený na křemíku z Raspberry Pi
Na trh se dostal již malý a levný jednočipový počítač Raspberry Pi Pico, který u nás přijde jen na něco málo přes 100 Kč. Tento model připomíná svými možnostmi i provedením právě známé a oblíbené Arduino Nano. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Core i5-11400 v testech, jaký výkon dostaneme oproti Core i5-10400? Core i5-11400 v testech, jaký výkon dostaneme oproti Core i5-10400?
Po světě už kolují nové procesory Intel Rocket Lake-S a také se testují a my se můžeme dívat na výsledky těchto testů. Mnohé potenciální zákazníky bude jistě zajímat model Core i5-11400 coby levnější šestijádro. A co dostanou? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek