reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od jslavetinsky
Jaká pojišťovna? O čem to fantasmagoříte?
Odpovědět0  0
Nejste nemocnej? Prostě je tu nějaký téma a vy mluvíte o něčem jinym, tak je to off topic. Jednoduchý fakt. Pokud se hroutíte z toho když vás na to někdo upozorní, tak doporučuju omezit účast na internetových diskuzích.

Já vám každopádně na offtopicy odpovídat nebudu, už tak je tu diskuze dost dlouhá a ještě aby do ní každej kolemjdoucí přišel s nějakym svym pseudopříspěvkem kterej ve skutečnosti nikam nevede. Tak to tedy beze mne, maucta.
Odpovědět0  0
Bavíme se o právních kvalifikacích a odpovědnostech. Dokazování je úplně jiná pohádka a přichází až po vyjasnění tématu výše. Tedy opět jste off topic.
Odpovědět0  0
Množství zkušeností je irelevantní. Bavíme se o záruce. Pokud vám kamarád ­"zkušený přetaktovač­" dá záruku, že po jeho zásahu procesor neshoří, a on pak shoří, uplatbíte si záruku u kamaráda a odpovědnost prodejce či výrobce je nedotčena. Jinými slovy, je to off topic.
Odpovědět0  0
Automatická optimalizace bude pochopitelně plně krytá zárukou
Odpovědět0  0
Bavíme se o právních východiscích záruky. Tam žádnej ­"zkušenej uživatel­" neexistuje. Takže pro začátek prosím neoperujte s nerelevantními pojmy.
Odpovědět0  0
Já jsem vám už jednou odpověděl, že je to irelevantní, protože zbytečně zabrušujete do hypotetických aut, když se úplně stejně můžeme bavit o nehypotetických procesorech. I tak ale odpověď z toho co jsem psal vyplynula.

Pokud funkce nemá bejt krytá zárukou, nechť neni dostupná uživatelům ale jen servisům, a to jak fakticky ­(tj k jejímu použití uživatelem je třeba překonat nějakou netriviální překážku­) tak byrokraticky ­(tj v dokumentaci je napsáno nikoliv ­"funkci x nekryje záruka­", nýbrž ­"funkce x je určena jen autorizovaným servisům­"). Platí pro auta, žárovky i procesory.
Odpovědět0  0
Rozdíl mezi libovolnym napětím do žárovky ­(bod 3­) a tim co umožní přetaktovací firmware ­(bod 2­) je snad zjevnej.
Odpovědět0  0
Riziko je, samozřejmě, ovšem i bez prohlášeníčka od výrobce a bez článečku na internetech.
Odpovědět1  0
Irelevantní. Můj argument autem byl o ilustraci toho, že ne všechno co si výrobce napíše do dokumentace je směroplatný pro záruku. Víc nemá smysl do těch aut zabrušovat.
Odpovědět0  1
Silně pochybuju že to co zmiňujete nějaká automobilka nabízí uživatelům aut. Jsem si dost jistej že je to funkce pouze pro servis. A to je ten podstatnej rozdíl.

AMD ale nepíše že přetaktování smí dělat jen odborníci, nebo ano?
Odpovědět0  0
No, a to právě typicky nejde. Výrobce si to může psát jak chce ale u soudu to neobstojí.
Odpovědět0  1
Když výrobce auta napíše do záručáku ­"máte na to záruku, pokud s tim nebudete jezdit, i když je funkce ježdění zapnutá­", tak s tim u soudu taky neuspěje. Tohle je podobný.
O tom jestli přetaktování spadá pod běžný použití by rozhodoval soud na základě odborných posudků. Nemůžu vědět jistě jak by to dopadlo, ale vím jistě, že ta enabled funkce by byla silně v neprospěch výrobce, i když je tam někde napsáno ­"warranty void if ...­".
Odpovědět0  2
"Dávání záruky výrobcem­" je zajímavý pouze v USA. Tady je záruka automatická, ručí za ní prodejce a definujou jí zákony. Co si napíše výrobce do záručního listu je skoro jedno, až na řekněme speciální výjimky u speciálního zboží. Jinak se postupuje podle ­"selskýho rozumu­", tj kladivem se zatlouká, sekačkou se seká, procesory se přetaktovávaj ­(to poslední je samozřejmě jen muj názůrek, precedentem nejspíš nepotvrzenej, zde pro ilustraci :)
Odpovědět0  0
No dyť to řikám. Nepíše se tam ­"nedělejte to­", a navíc tam je ta ­"enabled­" funkce. Snadno z toho tedy lze dovodit že přetaktování je běžná uživatelská záležitost, navíc výrobcem zjevně podporovaná ­(tou enabled funkcí­) a proto krytá zárukou.

Navíc je legrační až absurdní myšlenka, že o oprávněnosti reklamace rozhoduje AMD. Nikoliv. Nakonec rozhoduje soud, a to vždy, a podle zákonů platných v místě prodeje. Výrobce možná záruku neuzná, ale prodejce bude muset, protože soud se neptá.
Odpovědět0  1
Jsem si dost jistej, že přetaktování záruku nezruší. Minimálně v ČR­/EU. Záruku totiž definujou zákony, ne cokoli co si výrobce vymyslí.

"prodejce neodpovídá za vady, které spotřebitel na věci způsobí nedodržením obecných zásad zacházení s věcí, popřípadě zásad speciálních, se kterými jej prodejce písemně seznámil.­"

Prodejce by mohl napsat do návodu ­"rozhodně to nepřetaktovávejte­" a měl by možná jistou šanci na úspěch, ale problém je že když výrobek má nějakou funkci ­(přetaktování­) tak její použití nemůže bejt mimo obecný zásady zacházení, to prostě v našem právnim řádu nejde. Buď funkce neexistuje, a pak ji lze prohlásit za výluku ze záruky, a nebo existuje a pak za ní prodejce ručí. Opakuji prodejce, nikoliv výrobce, ten nikoho nezajímá. A krom toho pochybuju, že někde v návodu je skutečně napsáno ­"rozhodně to nepřetaktovávejte­". To totiž neni to samý jako ­"když to přetaktujete, ztrácíte záruku­".

Jsem si dost jistej že s reklamací přetaktovanýho CPU by člověk uspěl, bez ohledu na varováníčka od výrobce nebo články pisálků z internetů.
Odpovědět2  0
Nic proti elite headstrapu, byl to dobrej upgrade když quest2 vyšel, ale doba pokročila a dnes je na trhu daleko víc možností. Všechny jsou ­"plug and play­", tj designované přímo pro quest2.
Netlačí na obličej = stačí se podívat když si to po delší session s původním nebo elite strapem sundáte. Uvidíte otlaky kolem očí, hlavně pod nima. Halo ­(jakože ­"svatozář­") design máte uchycen na temeni a čele, a brýle na něm jen ­"volně visí­" a vy si tak snadno můžete nastavit jejich sklon i vzdálenost od očí, takže by neměl nikde tlačit.
Existuje jich mnoho konkrétních typů, nejznámější značka je asi ten bobovr, lze sehnat i milion noname kopií, s baterkou i bez, dokonce s nastavrním vyvážení pomocí té baterky atd.
Recenze třeba zde https:­/­/youtu.be­/cibwC2T38ZQ
Odpovědět0  0
Já bych s dovolením místo ­"elite­" headstrapu doporučil nějakej ­"halo style­" ­(tj inspirovanej PSVR­), kterej narozdíl od ­"default­" nebo ­"elite­" strapu vám netlačí brejle na celej obličej, ale jen na čelo, a brejle na něm ­"visej­" a daj se tim pádem líp nastavit.
Nejvíc doporučovanej je momentálně ­"BoboVR­" https:­/­/www.vr­-shop.cz­/produkt­/bobovr­-m2­-headstrap­-pro­-oculus­-quest­-2­/
Ale daj se sehnat i levnější varianty, já mam třeba něco jako https:­/­/www.amazon.com­/Oculus­-Quest­-Strap­-Silicone­-Cover­/dp­/B091BVVJH4 jen to mam z Číny bo před 2 rokama to jinde nebylo :)
Odpovědět0  1
Že se vám cosi promítá do brejlí z toho nedělá AR. Nepřejímejte nesmyslný buzzwordy od marketérů. Je to prostě HUD v brejlích, tedy je to stejně málo ­(čili vůbec­) augmented realita jako HUD na přednim skle.
Odpovědět3  0
Zdá se mi to jako značně nezdařenej pokus, nechápu že se s tim dotyčnej vůbec chlubí :)
Odpovědět0  0
Takže podle vás lidi choděj do supermarketu prodávat peníze? Sorry ale to je naprostej nesmysl. Kupuje a prodává se zboží za peníze. Zde je zboží jednoznačně bitcoin. U směnáren je možná zmatek protože na obou stranách jsou peníze. Zde to není ten případ. Kryptoměny se sice nazývají měnami, ale jsou to komodity. Jedna strana kupuje, druhá prodává.

Tak či onak jste to ale měl špatně :­)


Odpovědět0  0
V článku píšete, že jde o exit scam. Neplyne z toho náhodou, že možná žádný hackeři nejsou, ale jde o majitele který to tunelujou?
A druhá věta, že ­"prodávali za 320k­"... ale oni to právě neprodávali, žejo. Když druhá strana nedostane peníze, nejedná se o prodej nýbrž o krádež. Hlavně by ale ani tak nešlo o prodej, šlo by o nákup. Ne že ­"zboží není obdrženo­", ale peníze nejsou obdrženy! Zboží je bitcoin, a ten byl převeden na podvodnou protistranu. Nebo to chápu špatně?
Odpovědět0  0
Jestlipak o něm slyšeli? :)
Odpovědět0  0
Právěže VW nic nebouchlo. Ukázalo se že limity splněný nejsou, ale uživatelům to může bejt u zadku.

Prostě bez informace jak HT ovlivňuje bezpečnost se nemůžu kvalifikovaně rozhodnout, takže “zvažte vypnutí” je naprostej alibismus.
A od autora článku pochopiteně čekam že k tomu nemco zjistí...
Odpovědět0  0
To je asi jako dodat auto s pohonem všech 4 a říct majitelům ať to zvážej nepoužívat. Proč jako, a když ne tak co? Bude to trochu drhnout, nebo to rovnou vybouchne?
Odpovědět0  0
Že se nepíše o útocích a malwarech v Česku si myslim že ještě nutně neznamená, že tu žádný nejsou. Třeba jen o nich nikdo neví, bo je nikdo nehlásí...?
Odpovědět0  0
Koukám už opraveno, taky byste mohli tady zareagovat ať nevypadám jako blázen :)
Odpovědět0  0
Alza, CZC apod. opravdu nejsou výrobci. Možná tak hrníčků :)
Odpovědět3  0
Je tam nebo neni? Docela důležitá informace teď :)
Odpovědět1  0