reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od JUWARE
Já osobně jsem nehlasoval v anketě, protože tou nelze jasně vyjádřit postoj. Ta velikost hry mi nevadí za předpokladu, že bude místo jenž zabírá obhajitelné. Jinými slovy bude na hře jasně vidět, co to místo zabírá. Znám však hry, které mají též přes XY GB a vy si jen marně lámete hlavu nad tím proč? Ve hře vidíte nízké rozlišení textur, které se navíc neustále dokola opakují, žádné animace, postavy nemají dabing, modely nemají mnoho polygonů, nebo má hra krátký, či vůbec žádný děj. To potom člověk nechápe, proč taková hra zabírá tak strašně moc místa, když jiná s highres texturami, filmečky, dabingem, rozsáhlým příběhem, nebo počtem možností co lze v ní dělat ji daleko převyšuje, ale přesto zabírá na disku ­"jen­" třeba 15GB. Například u MAFIA II vs MAFIA II Definitive Edition jsem absolutně nepochopil, kde to místo je. Verze Classic se vejde do 10GB ­(dle Steamu­), ale Definitive Edition si řekne o 50GB ­(opět dle Steamu­). Na té hře těch 40GB navíc rozhodně vidět není. Mírně upravené obličeje a textury na postavách. Zbytek, vozidla nebo prostředí mi připadlo až na pár detailů identické. Jako kdyby prostě místo JPG, začali používat RAW. Obsahově se hra nezměnila vůbec nijak, pouze tam byla lehká úprava v grafice a přibyly tam bugy ­(platné v době, kdy jsem to naposledy hrál­).
Odpovědět0  0
Já bych s elektromobily obecně problém neměl, ale bydlím v lokalitě, kde nejbližší stanice na nabíjení je 10km od bydliště a nemám možnost nabíjet doma. Navíc je to pro mě finančně obtížně dostupné a když už si chci koupit auto, tak zase nechci úplně oholené na kost, abych místo klimatizace měl okénka na kličku ­(obrazně řečeno jako příklad­).
Odpovědět2  0
Za chybu s procenty se omlouvám. Nemám problém s matematikou, ale prostě jsem to popletl. Nemyslím si, že je třeba hned urážek, též tu nikoho neshazuji a že tu často vídám mylná tvrzení a přesto se do nikoho nenavážím. Prostě jsem se zmýlil a svou chybu uznávám. Byť jsem znaménko procenta napsal, neuvědomil jsem si, že s nimi počítám a počítal jsem pouze s desetinou čárkou.
Tedy své původní vyjádření beru zpět. Doufám, že je to tímto uzavřené.
Odpovědět2  0
Zřídkavé? Já teda nevím, ale mě číslo 0,003% připadne jako extrémně vysoké. Je to stejné, jako když řekneme, že z 1000 vyrobených aut shoří 3. Takže z milionu už to je 3000 aut! Jen pro zajímavost na porovnání. Kolik podobných problémů mají v procentech auta se zážehovým, nebo vznětovým motorem? Stejně tak 40% mi připadne vyloženě alarmující číslo. Není to už zase tak moc daleko od poloviny, takže bych s těmi ­"jen­" šetřil. Takže buď ta statistiky nevypovídá o adekvátních datech, nebo ano a pak je čeho se bát. Navíc, jak již bylo v článku uvedeno, když už začne takové auto hořet, tak to ­"stojí za to­"! To i hořící cisterna plná paliva mi najednou připadne jako menší problém, než hořící elektromobil, nebo při nejmenším podobný problém.
Odpovědět3  6
Nebylo by v dnešní době lepší do minimálních požadavků uvádět spíš např. i3 10100 ­(nebo ekvivalentní novější­), než i7 4790K?
Protože i5 8400 mi nepřipadne jako rovnocenná alternativa.
Odpovědět0  0
Sakra lidi, jak můžete srovnávat x86 ­(CISC­) procesory s ARM ­(RISC­)? To je jako srovnávat traktor s kamionem. Jasný, obojí je dopravní prostředek, ale každý funguje úplně jinak. Nehledě na fakt, že má každý úplně jiné zaměření.
Původně jsem se chtěl zeptat, jestli už jsou ty MediaTeky ok, ale když vidím, co sem chodí za odborníky, tak si nejsem jist, zda se vůbec ptát.
Poslední dobou si raději připlatím a koupím spíš ten co má Qualcomm, protože jak jsem měl něco co mělo MediaTek, tak s tím byl dříve či později problém. Nicméně dlouho jsem žádný nekoupil, tak by mě zajímalo, zda je situace především v optimalizaci dnes již jiná?
Jinak jak tu někdo zmiňuje, tak cokoliv co má eMMC paměť bych si fakt nekoupil. Snad s výjimkou nějakého ARDUINA, které fakt nepotřebuje velký výkon.
Odpovědět1  0
Ta kolečka jsou pro mě novinkou. Jsou alespoň pozlacená z titanu?

No, někdo to zaplatit musel. Ti lidé to jistě zadarmo nedělali a neukazuji tím prstem na nikoho konkrétního, ale někdo to prostě financovat musí vždy. V každém případě bych za to nezaplatil ani korunu, protože lepší prověrku dovede udělat i průměrně inteligentní školák ze 7. třídy ZŠ.
Odpovědět0  0
Milane, byl bych opatrný se slovy ­"u všech značek­". Já třeba hadřík na display dostal k telefonu zdarma jako bonus. :D
Ale samozřejmě chápu pointu. Nicméně je asi celkem jedno na čem rejžují. Předražené příslušenství mi připadne jako úplně absurdní.
Nechápu člověka, který potřebuje mít na hadříku logo Apple, nebo cokoliv jiného. Však ten za ­(nulu, pokud ho někdo jako já dostal v ceně telefonu­) 0 ­- 50 Kč to utře úplně stejně. Ale tak budiž, to je věc, kterou si uživatel nemusí kupovat, ale co takový Apple stojan na monitor za skoro 30 tis.? Sakra, je to jen blbej stojan, nic víc než že to drží monitor to nedělá. Za ty peníze mám už zatraceně dobrý monitor i s nohou a stojanem na zeď.
Nicméně zpět k článku, respektive jeho obsahu. Fakt by mě zajímalo, kým byla společnost Counterpoint za tuto analýzu zaplacena.
Odpovědět0  0
Ta analytika se spíš snažila přinést nějakou senzaci, než relevantní dat. Do nákladů výrobce se počítá i rozsvícená světla, že musí topit, že si dojdou zaměstnanci na záchod, také účty za vodu, hygienické pomůcky, elektřinu obecně, logistiku, také může zaměstnancům přispívat na nějaké to pojištění, stravování, samotná administrativa a to jsou všechno obří položky. No a pak nesmíme k ceně zapomenout připočítat daně, clo, skladné, marže prodejců, obalový materiál atd.
Tohle do toho výpočtu vůbec nebylo zahrnuto.
Odpovědět5  0
Dokud nejsou jasně a konkrétně jmenovány značky, modely, revize a verze OS, pak to považuji za zprávu úplně k ničemu a není vůbec relevantní. Buď ať specifikují o které kusy jde, nebo ať si tuto fantastickou zprávu v Trend Micro nechají pro sebe. Takhle to jen působí, jako výkřik: ­"Nekupujte si čínské výrobky a cokoliv co tam bylo vyrobeno!­" Což je z podstaty nesmysl, protože ono Made in China, popř. P.R.C., je na valně většině elektroniky. Takže si zákazník vlastně ani nemá moc šanci vybrat. Navíc to tvrdí ­(alespoň zatím­) jedna firma. Takže by to měl prověřit nějaký nezávislý úřad na ochranu spotřebitele.
Odpovědět1  0
Osobně nechápu smysl se tak moc předhánět ve výkonu v mobilech. Mám Snapdragon 855+ a jsem s jeho výkonem nadmíru spokojen. Víc bych uvítal, kdyby se předháněli výrobci telefonů, tj. i výrobci samostatných komponent v délce výdrže na jedno nabití. Nepotřebuji 200W nabíjení ­(pomalejší nabíjení je beztak šetrnější způsob nabíjení­) a pouštět si na telefonu náročné hry. Stačí mi nahrávat a přehrávat 4K video a to je asi to nejnáročnější, co od něho požaduji. Na oplátku bych byl rád, kdyby mobil vydržel nabitý zase týden. Pak ať se nabíjí klidně 6 hodin, když ho budu poté potřebovat nabíjet 6x méně často. Takže bych uvítal SoC, který by si zachoval výkon 3 ­- 4 roky starého modelu, ale díky menšímu výrobnímu procesu snížil spotřebu a odpadní teplo. No a kdyby tímto způsobem nešel jen Qualcomm, ale i ostatní, spotřeba by jistě mohla jít dolů. Zároveň by mohlo být menší i PCB a tím pádem by byl větší prostor na akumulátor.
Odpovědět0  0
Jo no, ale jaká je užitná hodnota dodávky a tohoto ­"sportovního­" vozu? V uvozovkách to je, protože to není sportovní a vlastně ani osobní, natož nákladní vůz. Je to čistě účelové vozidlo k překonání rekordu. Na nic jiného není. To je podle mě největším problémem tohoto auta. Už jen hmotnost řidiče radikálně snižuje dojezd, akceleraci a jízdní vlastnosti. Zatímco zmíněná dodávka si použitelnost zachovává i jako plně naložená s maximem počtu osob.

Chci tím celým však říci něco jiného, než by se mohlo prve zdát a to, že zde srovnáváme neporovnatelné.
Sunswift 7 bych nepovažoval ani tak za auto, jako spíš o vědecký projekt, snahu pokořit hranice a přijít na to, jakým směrem se v technologii dále ubírat a jakým naopak nikoliv. Jak jinak zjistit co je slepá větev než tak, že to jednoduše vyzkoušíme? Zkrátka a jednoduše vývoj a věda probíhá metodou pokus omyl.
Odpovědět1  0
Až nyní. Předtím mi to odkázalo přímo na jednu konkrétní fotku.
Odpovědět0  0
"Na snímek se můžete podívat v plném rozlišení 123 MPx.­"
A kde jako? Po kliknutí na odkaz se zobrazí jen JPG obrázek, který vylezl z Adobe Photoshop 23,5 v rozlišní 1280x2217 ­(Což odpovídá 2,8 MPx­).
Takže se ptám, kde je ten 123 MPx snímek ve své plné velikosti?
Odpovědět0  0
Já nevím, že to nezavedou celé komplet Atom, Celeron a Pentium pod nově vzniklou řadu Intel Core i1 a lišit by se pak mohly číselným označením podle výkonu, obdobně jako tomu je u i3, i5, i7 a i9.
Odpovědět3  0
Tak zvětšení uměly i starší verze Windows, ale bylo podmínkou se při každé změně odhlásit, což bylo celkem dost otravný. S příchodem Windows 10 ­(nejsem si jist jak to bylo v 8 a 8.1­) tato potřeba pominula a tak se to stalo poměrně snadným upravovat. Musím to čas od času udělat, jelikož převážně starší hry s tím občas mívají problém a je nutné nastavit GUI na 100%, jinak je třeba obraz mimo, má nesprávnou velikost, nebo se myš zasekává v půlce obrazovky, nebo nejde kurzor myši vůbec atd. Prostě některé staré hry mají se zvětšením GUI problém.
Odpovědět0  0
Tak já třeba svůj první 4K monitor vyměňoval za původní 1080p o stejné velikosti a to 24­". Musím říct, že tak super jemný obraz byl úžasný. Už ten font ve Windows byl prostě krásný. Jen jsem musel používat 200% zvětšení rozhraní, protože by to bylo jinak extrémně malé. Nicméně stálo to za to. Větší jsem neměl z důvodu finančního rozpočtu. No, ale pak jsem si něco našetřil a šel do 32­" 4K monitoru, který mám dodnes. Musím však říct, že až bude příležitost, asi půjdu ještě do většího. Monitor mám na držáku na zdi, který má posuvnou nohu, takže má vzdálenost se pohybuje v rozmezí cca 0,75 ­- 1,5m v závislosti co zrovna dělám. Nicméně obě 24­" ­(jak FHD, tak 4K­) jsem míval staticky na vlastní noze ve stejné vzdálenosti zhruba do 1,2m ­(podle toho, jak jsem si posunul židli­). Musím říct, že už tam byl znát citelný rozdíl, jak jsem popsal výše. Co se QHD týče, tak toto rozlišení jsem přeskočil, takže nemohu porovnat, ale na vysoké rozlišení jsem čekal roky, protože hodně dlouhou dobu mi FHD prostě nestačilo. Už v dobách dávno minulých, kdy stolům vládly CRT monitory, jsem měl 21­" IBM s TRINITRON obrazovkou a rozlišením QXGA 2048x1536, které je vyšší než FHD, takže s LCD jsem vlastně degradoval s rozlišením dolů. Dlouho jsem se proto CRT nezbavoval. Takže na něco vyššího a současně cenově přijatelného, jsem čekal jako na smilování.
Odpovědět0  0
S tím bych nesouhlasil. Poměr prodaných 4K se pomalinku zvyšuje vůči FullHD. A jak zde píše kolega, přesně souhlasím, že od 24­" výš je už 1080p nedostatečné. Osobně používám 3840x2160 ještě o rok déle, tedy 2016 a je to obrovsky znát. Navíc si tak říkám, že jsme v diskuzi o 4090 Ti a vy tu zmiňujete integrované grafiky a FullHD ani na nějž mimochodem iGPU nestačí. Jo, tak třeba nějakou méně náročnou hru asi jo, ale chci na tom vidět v plných detailech třeba Shadow of the Tomb Raider v plných detailech s raytracingem. A to se tu bavíme o 4 roky staré hře. Já se tu nebavím o jednoduchých hrách ­(myšleno na hardware­) jako Valorant, DOTA, FORTNITE, WOW, WOT, CS:GO atp., ale o hrách s opravdu vysokými detaily a nároky. Prostě se nelze vyhnout dedikované grafice, nebo streamovanému hraní, teda za předpokladu, že nechcete ustoupit na kvalitě. Jinak ano, asi bude stále více uživatelů s Full HD monitorem, ale to se pomalinku mění a 4K začíná být čím dál víc standardem. Navíc kdo si koupí 4090 Ti, tak s největší pravděpodobností nebude mít jen 1080p monitor.
Odpovědět0  0
Samozřejmě že ano. Můj poslední příspěvek zřejmě někdo špatně pochopil. Já to myslel jako nativní hraní, nikoliv streamované. Na streamované hraní stačí takřka cokoliv. Ale hrát nativně nainstalovanou hru v PC na integrované grafice, byť nejlepší dostupné, je prostě nepoužitelné. Žádná API iGPU nemá dostatečný výkon rozjet moderní hru ve 4K, plných detailech při smysluplné snímkovací frekvenci. Tady se prostě dedikované grafice nevyhneme. Na stream je to samozřejmě už jedno a naopak je výhodnější mít energeticky úspornější zařízení s dobrou konektivitou.
Odpovědět0  0
Ani ta nejlepší integrovaná grafika není dost dobrá, aby se na ní dalo dobře hrát hry. Přece jen jsem zvyklý hrát vše na plné detaily ve 4K rozlišení. Jako hraju i staré hry na které by to stačilo, ale chci si vyzkoušet i nějaké nové a tam to fakt nestačí. Prostě dedikované grafice se člověk nevyhne, pokud nechce hrát v nízkém rozlišení s omezenými detaily.
Odpovědět2  2
Nejdřív nebyly grafiky.
Pak nebylo na grafiky.
Teď nebude na elektriku pro grafiky.
Pomalu asi nastává doba streamovaného hraní.
Odpovědět3  0
Jo s těmi DLC mě to vysloveně se*e! Jednou jsem si za to zaplatil a tak to chci vlastnit do svého skonu. To, že se hra nebude moci připojit k serveru mi je ukradené, ale že tím přijdu i o zaplacený obsah mi připadne jako doslova okrádání zákazníků. To je jako kdyby Škodovka řekla, hele teď končí podpora vozu Octavia II a tak jí nyní nepůjde ruční brzda, ti co mají kombíky, tak se jim zmenší zavazadlový prostor a všichni přijdou o zadní sedadla. Zkrátka jednou si to koupím, oni převezmou peníze, tak chci mít možnost to dál používat. No a jestli mi hodlají odepřít DLC, tak ať vrátí peníze, protože já si některé ze zmíněných her zakoupil relativně nedávno a neměl jsem možnost ještě pořádně odehrát.
To mě akorát motivuje k tomu, abych se u UBISOFTích her vrátil po mnoha letech k pirátství a přestal jejich hry nakupovat.
Jako fakt mi připadne na hlavu, že abych si zahrál to co jsem si zakoupil, tak si to budu muset stáhnout z torrentů apod.
Odpovědět3  0
NFT by mělo co nejdřív zdechnout. Nemělo ani vzniknout, ale když už, tak ať skončí rychleji jak začalo. Naprosto zbytečná věc, na které vydělá ­"pár­" lidí a akorát to zvyšuje uhlíkovou stopu na zemi. Když už se všude řeší ta ekologie, tohle je vrchol neekologické činnosti a nehospodárnosti.
Odpovědět1  0
AMD Mendocino? Jak se asi na ten název tváří Intel? Co přinese AMD dál? Katmai, Coppermine, Tualatin, Willamette, Northwood...?
Odpovědět0  0
Musím se stále opakovat, ale toto nemá rozhodovat žádná komise, žádná rada, ale trh.
Co když to technicky v některém zařízení bude možné použít USB­-C a tedy i povinné, ale efektivnější by bylo využít proprietární?
Třeba jen protože by výrobci daného zařízení nevyhovoval zrovna napájecí standard USB, ale hodil by se mu jiný, kdy by zařízení mohlo mít lepší nabíjecí vlastnosti při specifickém nabíjení, třeba pulzně, nebo já nevím při kombinovaném proudu a napětí, či pouze s jinými hodnotami, jež tento standard zrovna nenabízí?
Navíc se tu neustále řeší standard jen konektoru, ale když něco dělám, tak to dělám pořádně a alespoň by mohli standardizovat i rychlé nabíjení, aby bylo kompatibilní všechno se vším a ne něco s něčím a většinou jen něco s něčím konkrétním a ničím jiným.
Ale věřím, že v Institute of Electrical and Electronics Engineers ­(IEEE­) si mnou nad tímto rozhodnutím ruce.
Odpovědět1  1
Přesně tak. Proto nechápu tu kritiku od lidí, kteří odsuzují Intel, že se opřel do výroby grafických karet. Za mě je to jedině dobře. Intel je obrovská společnost s obrovským potenciálem investovat do vývoje a i zkušenostmi. A především se jedná o další konkurenci pro oligopol nVidie a AMD. Kéž by se v tomto ohledu vrátil přelom 80­' ­- 90­' let, kdy bylo plno výrobců grafických karet i čipů samotných, jmenovitě pak třeba S3, Cirrus Logic, Intel, Western Digital, 3Dfx, TSENG, 3DLabs, Trident a mnoho dalších. To byl zdravý trh. Stejné to bylo i s procesory, kteří dokonce dělali CPU do té samé patice.
Odpovědět0  0
Už jsem párkrát narazil na rozbalené zboží, které bylo dražší, než nové. Stalo se to v obou hlavních eshopech v ČR, tedy Alza a CZC. Tehdy jsem CZC kontaktoval a ti následně cenu okamžitě změnili. Na Alze jsem to viděl relativně nedávno, ale ty už jsem nekontaktoval. Jako asi to byla chyba, ale je zde krásně vidět, jak se jim moc zlevňovat nechce použité zboží.
PS: Tím neříkám, že se toto neděje i u jiných prodejců. Jen že jsem si toho všiml u těchto dvou.
Odpovědět0  0
To sice ano, ale zjevně se pokusili prodat použitou věc jako novou.
Odpovědět0  0
Já koupil NOVÝ 8TB HDD u TSBOHEMIA a když mi dorazil domů, bylo už podezřelé, že ochranná fólie byla otevřená. Tak jsem zapojil disk, který neměl žádný oddíl, ale zvědavost mi nedala a projel jsem ho na smazané soubory a ejhle. Našlo to plno dat. Navíc mi info o disku ze SMARTu hlásilo, že už má naběháno tuším něco kolem 3000 hodin. Takže jsem sbalil disk a jel naštvaný na prodejnu s tím, že jsem si zaplatil za nový výrobek a oni mi pošlou použitý. Naštěstí mi to bez řečí na místě vyměnili za opravdu nový disk, který byl od výrobce zatavený v ochranné fólii. Asi jsem s tím měl jít na Svět Hardware, aby o tom taky napsali, když je to evidentně tak zajímavé téma ke čtení.
Odpovědět0  0
Já teda nevím a čistě jen hádám. Ale to, že ruší značku BALLISTIX přeci neznamená, že za ní nemá náhradu a nebude dělat sérii novou. Nikdo přeci netvrdil, že končí s herními periferiemi. Jen že končí tento trademark na poli pamětí RAM. Třeba se rozhodli zavést novou značku, kterou teprve představí.
Odpovědět0  0
V CZC, TSB i Alze jsem byl mockrát a vyzvedával to osobně a nikdy v životě po mě nechtěli doklad totožnosti. Podotýkám tedy, že jsem nebyl v Brně, ale v Praze. Hlavně nějak nevidím jediný důvod, proč by po mě ten doklad totožnosti měl obchod požadovat, pokud si nekupuji něco na splátky? Jestliže mám v ruce fakturu, nebo jakýkoliv výdejní, či pokladní doklad, tak k čemu by měli chtít tu občanku?

Nějak nejsem ochoten stále ukazovat jakýkoliv svůj doklad totožnosti kde komu, kdo si o něj řekne. Na to má nárok výhradně policejní orgán. Pochopím jak jsem již zmínil, pokud jde o splátkový prodej, úvěr, nebo jestliže jde o banku či podobnou instituci, ale obchodník u kterého si beru zboží s okamžitou platbou, nebo dokonce platbou předem, tak ho nemá můj doklad co zajímat.

To je ovšem pak chyba těch lidí, kteří jsou ochotni za to ty peníze dát. Pochopitelně něco jiného je, pokud jde ten hardware do firmy, nebo nějaké organizace pro pracovní účely, kde jej prostě musí nakoupit jelikož ho potřebují. Nicméně obyčejný člověk tu kartu nutně nepotřebuje a měl by si říct ne, odmítám podporovat takovou lichvu, kde si někdo dá ­(příklad­) 300% přirážku jen za to, že to koupil přede mnou. Toto nesouvisí s tím, jestli mám ty peníze po kapsách, ale jestli se hodlám podílet na takovém byznysu, který vede k pokřivení trhu a ve finále ani finančně zajištění lidé se nechtějí nechat odrbávat.

PS: Na to jsem ani nepomyslel, je mi celkem jedno kdo kolik bere. Tady to beru čistě jako vyjádření svého názoru z vlastního úhlu pohledu. Nemyslím si, že je nutné se zde nějak profilovat. Bavíme se zde čistě o stavu a alespoň já tu nikoho neškatulkuji. Nicméně respektuji názor každého i když s ním třeba nemusím nutně souhlasit.
Odpovědět0  0
Miluju lidi, kteří začínají příspěvky v diskuzi, nebo rozhovor slovy ­"Za mých mladých let...­" a pokračuje ve smyslu to bylo lepší. Lepší doba, lepší časy a lidi. Ale prdlajs. Jen se tito lidé nedokázali adaptovat na přirozený vývoj věcí a zůstali zaseknutí v době na kterou právě mají ty spokojené vzpomínky.

Nicméně abych reagoval i na dotaz proč nechatovat offline, tak třeba protože ten člověk se kterým si potřebuju něco sdělit není zrovna poblíž, abychom mohli vést nějakou debatu a hovor také nemusí být nejvhodnější varianta, protože potřebuji řešit například nějaký text, poslat obrázek a okamžitě na to reagovat. SMS fakt není ideální z důvodu omezení na počet znaků, nemožnost s textem pracovat, posílat si vzájemně data atp.

Fakt nechápu co komu může na dalším možném způsobu komunikace vadit? Však nikdo nikoho nenutí aby to využíval. Klidně si může povídat s lidmi jen s očí do očí a pro ty vzdálené posílat poštovní holuby.
Odpovědět0  0
Nechci vám kazit radost, ale to co tu píšete je utopie.
Nejen, že je to celkem nesmysl požadovat od každého zákazníka doklad totožnosti, nebo cash back, který absolutně nic nevyřešil a naopak by situaci ještě zhoršil, protože by jej získávali právě jen scalpeři a koncoví uživatelé karet by nic nepocítili.

Ale i kdyby to s těma občankama mělo nějakým záhadným zázrakem fungovat ­(což nebude­), tak to stejně naráží na legislativu, kdy prodejce nemá právo požadovat po zákazníkovi znát údaje o jeho osobě jako rodné číslo apod. To, že bych kdekomu dával svoje údaje by se mi líbilo tedy rozhodně méně, než samotná nedostupnost karet, či jejich vysoká cena.

Jaké je tedy řešení proti scalperům? Abych tady jen nepsal co nejde a nepřinesl žádný způsob, tak vám prozradím jak jednoduše se zbavit těchto příživníků na současné situaci a jak zlepšit současný stav. Je to velice prosté a jednoduché. Zkrátka ty karty od nich nekupovat, ale ani v obchodech. Nepřistoupit jako zákazník na takovou cenovou politiku a odolat pokušení. Pokud to nikdo za tu cenu nebude ochoten kupovat, budou donuceni jít s cenami dolů a scalperům se tyto prakticky přestanou vyplácet. ­(Příklad­) Pokud karty nakoupené za 20tis. prodávali za 60tis. a nikdo je nekoupí dokud se neobjeví v obchodech za 15 tis., tak tací překupníci prodělají. Jenže to by se museli lidé zamyslet a nekupovat to. To je jediná a přitom jednoduchá cesta ven.
Odpovědět1  3
Jejich logo mi až nápadně připomíná logo Electronic Arts.
Jinak na všechny takovéto problémy, vždy pomáhala alobalová čepička přeci ne? :)
Odpovědět5  0
Ona ta plastová žebra nebudou úplně bezúčelná. Podle mě budou napomáhat airflow tak, aby se co nejefektivněji vzduch prohnal srze žebra kovová, jež jsou skryta pod ventilátorem a za těmi plastovými.
Jasně, člověk od toho asi nebude moci očekávat to stejné co od nějakého velkého věžového chladiče s 10 heatpipe, ale úspěch bude, pokud budou mít vyšší účinnost, než předchozí box chladiče, které Intel dříve dodával. No nevím jak ostatní, ale já věřím, že minimálně nebudou horší.
Odpovědět2  1
Přesně. Pokud by se rozhodli nasadit B52 by byly na zemi ještě dřív, než by se přiblížily k cíli. Tady někdo fantazíruje.
Odpovědět1  0
Přesně jak někteří píší. Přínos to bude mít především ve zjednodušení čipové sady, kde zmizí řadič SATA, který je popravdě dnes největší brzdou současných počítačů. Navíc by to mohlo snížit i cenu finálních desek ­(netvrdím, že bude mít nižší cenu koncový zákazník, ale že budou nižší výrobní náklady­) a minimálně protože se nebude muset platit licenční poplatek za využití SATA řadiče. Nejen kvůli snížení množství osazených komponent, ale též zjednodušení návrhu rozvržení samotné desky. Navíc místo SATA řadiče se může bude v čipové sadě několik PCIe linek navíc, které jsou významně rychlejší a nikdo neříká, že je nutné je zaplnit právě HDD. Volné linky je možné využít třeba pro druhou grafiku, nebo SSD, rychlé síťové karty atd. Variabilita využití je nespočet. No a Ti co se bez toho SATA rozhraní neobejdou a nutně ho musí mít, tak mají stále možnost koupit si PCIe řadič dle libosti.
Teď už budeme jenom čekat, kdy SSD úplně nahradí HDD, což se stane v momentě, kdy bude jejich cena za kapacitu a spolehlivost vyrovnaná. Osobně věřím, že už se jedná o dobu maximálně několika let, hrubým odhadem do 10.
Odpovědět1  0
Na to zase celkem bez problému funguje group policy. Stačí žákům zakázat přidávat jakákoliv zařízení, stahovat, použít white list na weby, IP adresy, protokoly, porty a vše ostatní bude blokované serverem. Co si tam pak asi tak žák bez dozoru nainstaluje, když bude mít zakázaný i příkazový řádek, nebo třeba nabídku start?
Odpovědět0  0
Ještě bych to upřesnil, miniledničky s logem XBOXu, protože ostatní miniledničky jsou stále normálně dostupné za +­/­- rozumné ceny.
Odpovědět0  0
Ale jo pochopí, jenže oni to fakt dělají a to člověka nase*e, když jde do krámu a ani si nemůže koupit nějaké běžné zboží, které by koupil i za neakční cenu, protože oni to skoupí vše, aby na tom mohli rejžovat. No a na normálního nakupujícího, který si toho chce koupit jen v jednotkách kusech už prostě nezbyde.
Odpovědět1  0
Zase by to mohla být legrace to pozorovat u lidí, kteří toto nesledují. A kdyby místo stránek facebook.com byly najednou stránky metaverse.org a vypadal asi popáté zase úplně jinak. :D
Odpovědět0  0
U nás scalpery zastupují obchodníci původem Vietnamské národnosti. V akcích nakoupí pod běžnou cenou ve velkém zboží tak, že jej skoupí úplně do prázdných regálů a pak to zboží prodávají s 50% a vyšší přirážkou.
Odpovědět2  0
Neberte to nijak ve zlém, ale k čemu to vůbec je dobré? Krom toho zjištění, že to jde, má to vůbec nějaké praktické využití? Myslím třeba normální OC u kterého není nutné chladit dusíkem, ale stačí vzduchem, nebo standardním vodníkem? Nabídne to pak nějaký podstatný nárůst výkonu a dá se to k něčemu reálně na tomto zařízení využít?
Odpovědět0  0
Za mě to měli vydat jako patch, či update pro původní hru zdarma. Poslední dobou se s Remastery u kterých člověk tápe, kde je vlastně nějaký rozdíl roztrhl pytel. Nejhorší na tom všem je, že často a Crysis nevyjímaje obsahují nové chyby, které v původní hře nebyly.
Odpovědět1  0
Do této ceny by měla spadat právě ta GT 1030, bohužel situace je taková, že je za cenu dvojnásobnou, než by měla být. Dělat ještě levnější a slabší karty mi moc nedává smysl. Lepší by bylo zlevnit karty s čipy Pascal, které tu jsou s námi již od roku 2016. Tak proč je nevyužít na low end? A než dělat ještě slabší karty, to už si rovnou můžu pořídit nějakou integrovanou v CPU, nebo na desce. Beztak se mezi low endem GPU a APU pomalu smazávají rozdíly. Jasně, GT 1030 je stále lepší, ale ty integrované jsou již celkem použitelné a pro kancelářskou práci naprosto dostačující. Někteří si s tím vystačí i herně, pokud mají velmi nízké nároky, nebo hrají starší hry.
Odpovědět1  0
Už vidím, jak budou těžaři a scalpeři skupovat Steam Decky, jelikož v rámci herních zařízení se to prostě teď děje. V obchodech nebudou a těch pár na bazarech budou za trojnásobné částky.
No schválně jak moc se moje predikce vyplní, nebo jestli jsem se zmýlil ­(Upřímně bych se rád spletl­).
Odpovědět0  0
Problém je, že mnoho lidí dnes dává mezi RTX modelovou řadu grafických čipů nVidia rovnítku s technologií Ray Tracing. Což jen poukazuje na skvělý marketing spol. nVidia, ale je třeba si uvědomit, že tento způsob vykreslování ­(renderování­) obrazu tu byl již dávno před těmito kartami, jen teď teprve vzešel v povědomí masové většiny lidí a především pak hráčů. Dříve to byla výsada spíše grafiků, animátorů apod.
Odpovědět0  1
...nějak nemohu říct, že bych se z toho takříkajíc posadil na prdel. Stále tam jsou doskakující textury nevalné kvality a objekty v pozadí, které dost kazí dojem z grafiky. Graficky vymazlenou hru si prostě představuji jinak. Například GTA V je podstatně starší titul a to prostředí se mi prostě líbí víc i s absencí ray tracingu. Jako asi to nemohu označit za vyloženě hnusný, ale je to takové, že neurazí ale ani nenadchne.
Odpovědět1  1
No já bych to zase tak úplně neviděl, Čína je obrovský trh a i když třeba nemá vliv na to, aby mohla úplně zrušit kryptoměnu­(y­), tak to jistě silně pohne s jejich kurzem, jelikož pokud ji zcela v Číně zakáží, přichází tak o mnoho potenciálních investorů.
Odpovědět7  0
Tak já se tu nebavím výhradně o značce Apple, ale o všech výrobcích. To, že musí nějaké zařízení do servisu, na tom nevidím nic divného. Každá věc na světě se může pokazit a někdy musí jít výrobek na opravu ne z důvodu, že byl špatně vyroben, ale že zákazníkovi upadl na zem, nebo jej polil, či se k němu jinak špatně choval. Zkrátka to nemusí být vůbec chyba výrobce. Nicméně i tak, každý produkt může mít poruchu. Na tom nevidím nic hrozného, pokud tedy to dané zboží není poruchové v 9 kusech z 10. Od toho konec konců existuje povinná záruční lhůta, kde je v případě výrobní vady zákazníkovi produkt opraven autorizovaným servisem bezplatně, respektive je cena rozpočítána do zisku z daného výrobku. Takže již při prodeji se počítá ­(mělo by se­) s určitou procentuální ztrátovostí. Proč může kazit jméno společnosti špatný servis? Jednoduše. Tonda koukne, že se Karlovi neustále jeho telefon seká a aplikace padají, jenž Tonda se nepochlubí, že ho měl v servisu Jouda a syn, kde mu dali méně kvalitní díly, provedli špatné pájení díky kterému vznikl studený spoj a o ESD ani nevědí co to je. Hlavně, že mu to nějak zbastlili za pár kaček a nějak to funguje. Karel se pak bude této značce raději obloukem vyhýbat, protože viděl jak blbě jejich zařízení funguje. Nepíšu tady žádné marketingové lži, tvrdím zde, že také existují jiné neoficiální servisy, kde si potrpí na kvalitní práci a jejich technici mají adekvátní osvědčení k vykonávání takové práce. Ale rozhodně to není pravidlem.
"Servis musí splňovat normy dané země bez ohledu na to zda je ­"značkový či ne­"", nenechte se vysmát. Kdo myslíte, že kontroluje že firma plní ČSN, využívají přesných kvalitativních norem jenž si určuje už firma sama? A to nemluvě o opravách, které provádí soused z třetího patra, jako přivýdělek a nemá ani živnostenské oprávnění? Nebo snad chcete tvrdit, že všichni striktně dodržují pravidla a nařízení?
Pokud něco takového poruší autorizovaný servis, pak to odskáče přímo ta firma, jelikož její kvalitu si hlídá výrobce a může jí sebrat zakázky, nebo udělit postih za nedodržení dohody. Ale mělo by se jednat o určitou záruku kvality. Jestliže tam ta kvalita v autorizovaném servisu není a zákazník se nedomůže pomoci ani u výrobce, pak je to jejich ostuda a kazí si jméno sám. Ten daný nespokojený člověk si jistě raději příště půjde ke konkurenci. Ale jestli opravu zmrší neautorizovaný servis, pak za to výrobce nemůže nijak ručit.
Odpovědět0  0
Nikde netvrdím, že to nejde. A ani nepopírám, že ambice bránit opravám a obzvláště pak těm neautorizovaným ze kterých výrobce nemá většinou ani vindru. Je to popravdě i celkem logická snaha, protože výrobci, respektive marketingové oddělení dělá vše proto, aby společnost vydělala co nejvíc za každou cenu. O tom se ani v nejmenším nepřu. A to samozřejmě pro zákazníka není dobré. Na druhou stranu to tak trochu má svůj smysl. Pokud bude někdo špatně opravovat, bude tím kazit renomé společnosti, která výrobek udělala a ta si chce zachovat kvalitu dle svých zavedených interních standardů a samozřejmě též nařízených norem danou zemí, kde má své zastoupení. Když pak do repasovaných zařízení bude jakýsi samozvaný servis opravovat komponenty díly z druhovýroby pochybné kvality, může to způsobit pokles zájmu značky na trhu a je jedno, že je v tom ten výrobce nevině. Jen aby nedošlo k nějakému nerozumění, rozhodně neříkám, že se to týká každého alternativního servisu a že všechny neoriginální produkty jsou špatné, nicméně vy zase nemůžete popřít, že se to tu a tam neděje.
No a co víc, technická podpora starších zařízení znamená i softwarová podpora, ale to znamená podpora starého OS, nebo dát starému HW nový systém, což z něj může udělat opět nepoužitelné zařízení, protože na něj prostě není stavěn. A to není vše, stačí že přestanou stíhat výkonnostně zobrazovat čím dál náročnější obsah, proto jak jsem psal, technologicky zestárnou a stávají se nepoužitelné. Jasně, telefonovat z toho nejspíš bude stále možné, ale už od toho nebude možné očekávat o mnoho víc. Prostě ten hardware dříve či později musí narazit na své limity. No a někdy i tak, že se do něj nový systém zkrátka a jednoduše ani nevejde, protože má málo místa. Takže to znamená, že se musí vyvíjet záplaty na starý systém, podporovat stále starý hardware a tím vymezit omezené kapacity z řad zaměstnanců na tuto činnost, která by místo toho mohla pracovat na modernizaci a dalším pokroku. Čímž se logicky musí prodražit další vývoj.
Odpovědět0  0
To ano, ale jde o to, že každé zboží ihned po zakoupení ztrácí svou hodnotu. No a čím delší doba od pořízení uběhla, tím víc klesl výrobek na ceně. Pak ztrácí svou hodnotu ještě různým opotřebením, poškozením, technologickým zastaráním, díky kterému se může stát i nepoužitelný. Občas se najdou výjimky, které mají štěstí, že se stanou raritní, ale to je jedna věc z mnoha.
Většina lidí si kupuje produkty střední třídy. Tedy ne lowend a ani highend. Prostě mainstream byl, je a bude vždy nejčastějším produktem, což by mezi telefony mohlo být podle mého hrubého odhadu v cenovém rozmezí mezi cca 5 ­- 12 tis. Jaká cena bude u takového telefonu už po uplynutí zákonné záruční lhůty v ČR, tedy dvou letech? Při nejlepším poloviční pořizovací. Za další dva, tři roky to nebude o nic lepší a sedm už tuplem. Ba naopak jen horší a horší. Takže z příkladového telefonu za 8 tis. se postupně stává telefon v hodnotě 4, pak 3... atd. Jenže práce technika a marže servisu je stále stejná, nebo ještě vyšší, protože náklady se neustále zvyšují a to nezapočítávám ještě inflaci.
Odpovědět1  1
Uvedené sumy byly samozřejmě jen jako vzorový příklad. Samozřejmě, že se liší kus od kusu, ale snad se shodneme na faktu, že po pěti nebo ještě hůř po sedmi letech se oprava z 90% nevyplatí a to ani u ­"vlajkových lodí­", protože čím dražší zařízení, tím dražší oprava. Tedy opomenu­-li pokud jde o nějakou banalitu, jako je třeba výměna akumulátoru, nebo něco obdobného. Ale třeba výměna desky, nebo displeje většinou přesáhne hodnotu pět let starého přístroje. Musíme do ceny započítat nejen samotný materiál, ale i práci technika a marži servisu.
Například mému otci upadl na zem tablet v hodnotě cca 5 500,­- a to ještě v záruční lhůtě. Chvíli jej používal, ale po tom pádu začal zlobit, až nakonec přestal jít úplně. Po zhruba roce zkusil kontaktovat servis a ten mu nabídl cenu za opravu 7 500,­- v autorizovaném servisu a v neautorizovaném chtěli 6 000,­-.
Odpovědět2  1
I kdyby byla povinnost udržovat hardware a software 10 let, kolik lidí si o opravu takhle starého telefonu řekne? Většina z nás, když ten telefon technologicky zestárne a k tomu začne mít i nějaké problémy, tak třeba jen protože jeho nominální hodnota klesne prakticky na nulu, rozhode se pro nové zařízení. To platí u veškeré spotřební elektroniky. Proč by někdo dával 3000,­- za opravu přístroje v hodnotě 200,­-?
Odpovědět3  1
Ohledně čištění zdrojů si nemyslím, že by bylo nezbytně nutné je rozebírat, ale čas od času profouknout kompresorem rozhodně není od věci. Dělám to u svého, ze kterého vždy vyletí spousta prachu, jenž komponentám rozhodně nesvědčí. Pravidelnou údržbu provádím tak alespoň jednou do roka. Zdroj mám ENERMAX NAXN 750W zakoupený 30.3.2012. Dodnes má krásné hodnoty, je tichý a neměl jsem s ním žádné potíže.
Odpovědět0  0
Ono ani tak nejde o to, že by vyrobily šmejd, který se nedá použít. Dokonce i věřím, že to nebyl záměr společnosti. Ale jde tu hlavně o skutečnost, jak se zachová k zákazníkům, kteří s jejich vadným produktem mají potíže. Popravdě řečeno, pokud odpálí grafiku, která je navíc ještě v balení jako nějaký výhodný balíček GPU+PSU, tak by měli uznat svou chybu, sypat si popel na hlavu a škody vykompenzovat. Zase tak hrozná suma to pro GIGABYTE být nemůže. Však se jedná o jedinou sérii zdrojů a i kdyby měli zaplatit oněm poškozeným vzniklou škodu na základě doložených faktur a popisu s čestným prohlášením. Obzvláště pak, pokud si společnost stojí za tvrzením, že jsou přesto vhodné pro běžné využití. Já osobně být ve vedení společnosti, stáhl bych celou sérii z výroby, nechal udělat validaci výroby, povolal své inženýry a nechal je udělat novou revizi. Pak kontaktoval dodavatele a měl žhavou rozpravu s výrobcem inkriminovaných poruchových součástek, jak je možné že se to děje, žádal o podílení se na vzniklé škodě a úhradu za újmu dobrého jména společnosti. Za předpokladu, že to nebyla interní chyba v rámci šetření na nesprávných místech.
No a jako zákazník si koupím raději ENERMAX, SeaSonic, Fractal Design apod. Ke zdrojům GIGABYTE jsem nikdy neměl valnou důvěru. Tím netvrdím, že mohou mít dobré modely, ale já s nimi nejsem tak obeznámen a nemám s nimi zkušenost. No a nakonec tento článek moc tomu nepomáhá.
Jinak upřímně, možná to je čistě jen můj dojem, ale mám pocit, že klesla kvalita i základních desek, grafik a dalšího hardware této společnosti oproti minulosti.
Odpovědět0  0
Když druhý udělá to samé jinak, dá se o tom stále mluvit, jako že něco vymyslel, když původce inovace byl ten první?
Odpovědět2  0
Což všechny počítače, kde se pracuje s důležitými daty mají. Navíc je tam i zakázaný boot z externího média. Zapnutý Secure Boot atd.
Zkrátka tohle má efekt stejně jen u počítačů, kde nic vzácného není k nalezení. A pokud to tamní správce takovými metodami neošetřil, tak asi není ten pravý člověk na svém místě.
Odpovědět0  0
Přesně tak. Spravoval jsem počítače úřadů a všichni zaměstnanci mají centralizovaný login skrze server, jež řídí nadřazená doména. Plus každý úředník, který zpracovává osobní data ­(takže skoro každý­), musí používat hardwarový klíč s omezenou platností na osobu a čas. ­(Nebudu více rozepisovat, aby nedošlo k narušení bezpečnosti­). Ale za mě mohu potvrdit, že alespoň tam, kde jsem dělal já, se jich tento problém absolutně netýká. Nehledě na faktu, že se nelze dostat na disk ani přes externí systém, kvůli šifrovanému disku. Připojení na internet mají, ale značně omezený.
PS: Dokonce samotní úředníci pracující s daným počítačem nemají skoro žádná oprávnění.
Odpovědět2  0
Naprosto souhlasím. Tyto nekalé praktiky se nesmí podporovat. Když to lidé nebudou od nich kupovat, tak se to nebude dít, jelikož by na tom začali prodělávat, nebo při nejmenším by na tom ztratili zbytečně čas. Z neoficiálního zdroje osobně nakupuji jen za předpokladu, že je levnější než ten oficiální.
Odpovědět0  0
Nevidím jediný problém vyrobit na CNC stroji, opískovat a laserem vypálit popisky. Když už tohle dokázali na stařičkých procesorech Intel Pentium a Pentium MMX, proč by to nezvládli dnes, kdy jsou takové stroj ještě dostupnější? Navíc, když prodá několik takových prázdných pouzder, tak má vyděláno a může vyrábět ve velkém.
To, že se jedná o podvod, mu může být celkem fuk, protože zahraniční legislativa má malé páky na Čínu.
Jinak tady je něco k těm padělaným starým CPU o kterých jsem se zmiňoval:
https:­/­/www.youtube.com­/watch?v=wsKjX6UGYUQ&ab_channel=CPUGalaxy
Odpovědět1  1
"Školy totiž údajně nemají nad aplikacemi úplnou kontrolu, a proto nemohou zjistit, jaká konkrétní osobní data Microsoft shromažďuje a za jakým účelem.­"
A co takhle si přečíst licenční ujednání, nebo se podívat sem?:
https:­/­/support.microsoft.com­/cs­-cz­/topic­/zobrazen%C3%AD­-mo%C5%BEnost%C3%AD­-ochrany­-osobn%C3%ADch­-%C3%BAdaj%C5%AF­-v­-microsoft­-office­-a7797380­-8a24­-4404­-aebb­-079062b708f0
A pro Windows 10 zase tady:
https:­/­/support.microsoft.com­/cs­-cz­/windows­/diagnostika­-zp%C4%9Btn%C3%A1­-vazba­-a­-ochrana­-osobn%C3%ADch­-%C3%BAdaj%C5%AF­-ve­-windows­-10­-28808a2b­-a31b­-dd73­-dcd3­-4559a5199319
Tak nevím, asi tamní školy a zemský zmocněnec pro ochranu osobních údajů v Bádensku­-Württembersku nemá přístup k internetu, nebo neumí hledat nebo číst. Nebo to prostě nechtějí vidět ­/ vědět a jen křičet.
Zrovna Microsoft o konkrétních uživatelích tolik informací nesbírá a lidé přesto nadávají, ale že facbook, twitter, tiktok apod, vědí jak pravidelnou mají stolici, to nikomu evidentně nevadí.
Odpovědět6  0
Já bych se na to podíval ještě z jiného pohledu.
Jste firma a máte určitou omezenou kapacitu lidí, technologie, materiálu, know how atd.
A věřte tomu, že každá i ta největší firma na světě má své limity a strop, přes který prostě nemůže jít.
No a co je lepší, když nejsou tedy nové karty? Starat se dál o staré, nebo čas věnovaný podpoře starým,
přesunout na vývoj a podporu nových?

Za mě je tedy podstatně lepší, když firma ukončí technickou podporu starého hardware a software,
a tyto kapacity pak přesune na místo, kde je jejich nedostatek.

Navíc, jak jsem psal již dříve u podobného článku, to že se z staré grafiky změní číslo verze ovladače, ještě neznamená, že se v tom novém ovladači něco pro tu starou kartu změní.
Odpovědět2  0
Přesně. To, že mají ovladače nové číslo, neznamená, že se v nich něco mění pro staré karty. Jejich výkon se už lépe optimalizovat nedá. Software byl už pro ně odladěn maximálně jak to bylo možné. Jen majitelé starších karet prostě nebude mít k dispozici novou verzi. Tu starou si stále stáhnout z oficiálního webu můžou. Zrovna nedávno jsem ­(baví mě retro a sbírám staré počítače­) stahoval z nVidia stránek ovladače pro grafickou kartu TNT2 Riva a Vanta. Když jsem onehdy sháněl ovladače na ATi Rage, tak to byl celkem problém, protože na stránkách AMD jsou jen nějaké vědomosti a odkazy na Radeon, ale ovladače ne. Možná by se dalo stáhnout nějaký starší univerzální driver, ale zase tak dlouho jsem se tím nechtěl zatěžovat. Ale na TNT seženu bez problémů a dlouhého hledání ovladače pro Windows 95­/98­/ME­/NT­/XP a 2003 Server 32bit i 64bit a dokonce i Linux bez sebemenších potíží. No a i když je kartám už cca 23 let, tak je nVidia má na svých stránkách asi z vyčůranosti, aby dokázala, jak kálí na své zákazníky. Což mi trochu připadá jako oxymóron. No a s ostatními ovladači na již dávno nepodporovaný hardware je to stejná písnička.
No a co se Intelu týče, ten smazal všechny staré BIOSy nepodporovaných základních desek ze svých stránek. A upřímně řečeno, nechápu že někdo vyčítá někomu, že chce ukončit podporu výrobku po 8 letech. Sakra! Však Microsoft ukončuje podporu dva roky starý build Windows 10 1903. Jako to se čeká nějaká doživotní ­(konce života zákazníka­) garance technické podpory, nebo co? Takhle to teda nefunguje a ani doživotní záruka, jen aby bylo jasno.
Odpovědět1  0
I kdyby něco takového bylo realizovatelného a použitelného, tak co by mi bránilo vytvoření virtuálních monitorů?
Odpovědět0  1
Proč si probůh někdo myslí, že je dobré na webu o IT dát náhledový obrázek procesoru otočeného vzhůru nohama na patici LGA775? To není k dispozici nějaká novější platforma, která se alespoň aktuálně prodává? Za mě by to bylo mnohem vhodnější. Nebo když už se někomu nechce shánět s takovým CPU a deskou, tak bych tam dal třeba jen logo Intel. Furt by to vypadalo odborněji, než špatně umístěný procesor na desku.
Odpovědět1  0
To je popravdě celkem nesmysl. Ale dejme tomu.
Pokud bychom tedy chtěli to teplo nějak využít, určitě ne následným ohřátím kapaliny na vyšší teplotu, protože tím by docházelo ke ztrátě chladícího média pro samotný server. Získané teplo by se muselo předat na jiné médium, třeba vodu, ale ohřívat vodu jinou kapalinou o teplotě 50°C je značně neefektivní, tedy to opět ztrácí smysl. Takže jak. Jedině tam dát žebra a ventilátory, které by vzduchem rozváděly teplo do vedlejší místnosti a tím ji vytápěl server přímo.
Ale někam posílat kapalinu, která má bod varu okolo 50°C, je krapet nesmysl ohřívat ji na 90°C, protože by se již nacházela ve skupenství plynném. A čerpat energii získanou v podobě tepla, tu akumulovat a přenést na jiné médium je také dost ztrátové, takže jediná varianta je okamžitě spotřebovat. Protože logisticky je to skoro nemožné. Nehledě na fakt, že by server musel být nedaleko od oné teplárny, nebo čehokoliv podobného. No a co pak? Možná to ohřeje jeden byt, nebo dům, ale energie vložená, by byla podstatně horší ztrátou, než získaná. Tady se už skoro bavíme o perpetuum mobile.
Odpovědět0  0
společnost jako je Acer neměla vše xkrát zálohované na vzájemně fyzicky oddělených úložištích.
Tedy by se mělo jednat pouze o čas strávený obnovami do původního stavu a ještě před tím, hledání backdoor a preventivních opatření, aby se situace neopakovala.
Vtipná je ta sleva, která jim byla nabídnuta. Já bych počkal do letních prázdnin, třeba budou mít nějaké letní akce, jako na Steamu, kdy jsou slevy až 90%. :D ­(To už bylo samozřejmě jen zlehčení situace z legrace­).
Odpovědět2  0
Jinými slovy to nemá kýžený efekt, protože místy je dokonce horší, než referenční karta. Sice většinou podává lepší výsledky, ale celkový zisk je zanedbatelný a hodí se leda tak jako test pro zjištění co to udělá a pro lidi, kteří honí body v benchmarku, jenže ti mají vlastní modifikace karet. Ještě je otázkou, jak by si vedla při těžbě některé kryptoměny.
Jako pokus zajímavý, ale jako výrobek určen k prodeji ne až tolik.
Odpovědět0  0
V USA mají auta často pásy připevněny na dveře a nikoliv na sloupek jako u nás. Otevřením dveří se pásy automaticky uvolní a zavřením zase člověka připoutají. Je na to speciální mechanismus. Není to tedy u 100% aut, ale je to tam celkem běžné a vypadá to asi takto: https:­/­/www.youtube.com­/watch?v=YNXdwayWdvY&ab_channel=PanazanAmedeo
Odpovědět0  0
Já bych se jich mile rád ujal. Druhá Voodoo 2 do SLI by se určitě šikla. Co se týče Voodoo 3, tak úplně nejlepší by byla PCI verze. Vůbec mezi sběrateli jsou mezi 3D akcelerátory nejvíce žádané PCI karty, proto také Anthony udělal onu Voodoo 5 do PCI. Důvod je prostý, lze ji použít takřka v čemkoliv. Ve starších laciných deskách, které nedostaly AGP, až po některé současné. Dodnes se dá koupit fungl nová deska s alespoň jedním PCI slotem, nebo není problém sehnat konvertor z PCIe ­-> PCI.
Odpovědět0  0
TSCM, asi nějaká nová technologická firma. :D
Odpovědět2  0
Nemluvilo se takhle náhodou o schopnosti PCI Express v4.0 napájet karty bez přídavného napájení? A kde nic, tu nic. Furt musíme strkat nevzhledné dráty do karet, stejně jako už v dobách AGP. Změní se už konečně něco s příchodem PCI Express v5.0? Mohli by to rovnou provést společně s tím přechodem na 12V zdroje, bez 3,3V a 5V větví. Když už, tak ať je to při jednom.
Odpovědět3  0
Tak si říkám, že v oficiálním videu jsou uvedena jakási čísla připomínající datum.
Ale to by pak znamenalo, že by už měla být k dispozici: ­"POWER YOUR HUNGER 11.12.20­"
Viz video zde: https:­/­/www.youtube.com­/watch?v=73SqN­-ueP7g&ab_channel=KFCGaming
Další věc je ta, že nějak moc nechápu, proč je video jen v 720p.
Odpovědět0  0
Každý chce mít při hraní her mastné ruce a opatlat si konzoli. Fakt nevím, proč se vůbec do něčeho takového pouští? Co bude dál? Televize na které bude moci odjet jako na skůtru a současně se v ní bude moci péct chléb a též s možností využití jako motorové pily, či cirkulárky?
Odpovědět2  0
Já bych nebyl až tak radikální a netvrdil bych pohřbít, ale spíše nasměrovat jak se má správně ke svým zákazníkům ­/ uživatelům chovat a dát mu náležitě ­"přes prsty­" za vše, co dělá špatně.
Odpovědět2  0
Ač si plně uvědomuji, že se společnost Google rozhodně nechová jako svatoušek, tak v tomto směru fandím rozhodně jemu, než Seznamu. Připadne mi, že se v Seznamu chovají a křičí, že někdo něco dělá a to se nesmí, protože to chtějí dělat jen oni, ale nemohou. Osobně bych pokutoval Seznam, za vkládání jejich software do instalací, kde zprvu ani nebylo na výběr, jestli to chcete nebo ne. Teď už tam ta možnost je, ale často snadno přehlédnutelná. Nemluvě o tom, že pravidelně způsobuje na počítačích problémy.
Seznam sám se snaží tvrdě eliminovat konkurenci a na tu na kterou nemá kapacity, tak chce alespoň vydírat za to, že je větší, než on. Ze strany Google bych Seznamu nezaplatil ani korunu, do soudní pře bych šel a ještě žádal při nejmenším veřejnou omluvu, nebo finanční odškodnění.
Tímto jsem rozhodně nechtěl říct, že by Google nikdy nebyl zcela bez viny, ale že Seznam zrovna nemá nárok cokoliv žádat, natož 9 miliard korun.
Odpovědět2  1
O několik dní později na eBay k prodeji za 90tis. Kč­/ks. Omezené množství k prodeji, zhruba 200 kusů. Originál balené, výrobce MSI.
Odpovědět0  0
OK. To jsem třeba nevěděl. Díky za poučení.
Odpovědět1  0
Přesně. Poslední dobou mi připadne, že nám celkově Svět Hardware už nedává prostě jen informace, ale rovnou i předkládá názor, co si máme o dané věci myslet. Mě připadají ty svetry cool. Přesně charakterizují co představují. Osobně bych ho klidně nosil.
Odpovědět2  0
Já jen nechápu, že se výrobci stále drží D­-Sub ­(VGA­) konektoru, když jej mohou nahradit Display Portem. Z jakého důvodu stále drží kompatibilitu se starými monitory? A zrovna tak nechápu, proč DP není úplným standardem na všech nových monitorech.
Odpovědět0  0
Přesně a ušetřené peníze mohli dát vývojářům, jako prémie, nebo investovat do zlepšení samotné hry, nebo to rozdělit jako investici do rozvoje společnosti, či do všeho něco. Existuje plno mnohem užitečnějších míst, kam ty peníze mohly jít. Popřípadě prodávat hru levněji a dost možná vydělat ještě víc. DRM je zlo a myslím si, že dnes už jsou lidé mnohem více zodpovědní a spíše si tu hru koupí. Ta část populace co odmítá hru koupit, tak si stejně najdou cestu, jak ji získat nelegálně, nebo se ji prostě vzdají. Jestli někoho DENUVO přiměje ke koupi, tak je to úplně zanedbatelné množství, které ten poplatek rozhodně nemůže kompenzovat.
Odpovědět2  0
No já teda nevím, ale Windows Vista jsem používal hned od samého začátku co vyšly, ale je taky pravda, že jsem měl na svou dobu našlapaný počítač. Musím říct, že jsem do té doby nebyl víc se systémem spokojený. Jedné co mě možná trochu vadilo, byl ten postranní banner, který si moc nerozuměl s některými hrami a problikával přes ně, takže jsem ho vypínal. Jinak v době vydání jsem měl Core 2 Duo a 2GB RAM, které jsem rozšiřoval na 4GB. Ano, ta operační paměť byla dost limitující a nutno uznat, že se tento systém nestyděl říct si o poměrně značnou část, ale pokud jí měl dostatek, tak šlapal tak, jako XP nikdy neběžely. Byl to v té době opravdu moderní systém a v moment, kdy přišel SP1, jsem už měl 8GB RAM a v rychlosti jsem už nepozoroval zásadní rozdíl v rychlosti načítání. Naopak jsem ani XP nechtěl, protože jsem nestál o jinou, než českou verzi systému, jelikož 64bit XP byly jen v angličtině a počeštění způsobovalo jen problémy a stejně to nenabízelo to co Visty. Windows 7 byly v podstatě jen optimalizované Windows Vista. Akorát mě trochu mrzelo, že 7 byly ochuzeny o DreamScene, které sice ve Vistách neskutečně žraly výkon, ale vypadalo to hezky.
Odpovědět0  0
Z dnešního pohledu jsou u Windows XP největší problém hardwarové limity. S ohledem na fakt, že 64 bitová verze byla jen v angličtině, takže se masivně rozšířila jen 32 bitová verze, která byla ještě více omezena.
Používat Windows XP 32 bit na novém hardware, pokud by to vůbec bylo reálné rozchodit a existovaly by ovladače, tak by to byl i tak úplný nesmysl. Maximální RAM na 3GB, formát systému souborů MBR, tedy nezvládne disky s kapacitou nad 2TB, protože neumí GPT a EFI. Ve hrách se limitovat na DirectX 9.0c ­(nějakým tweakem tam snad šlo dát i DX10­) a vlastně pořádně ani webový prohlížeč si tam dnes nenainstalujete. Upřímně bych dnes raději používal Windows Vista SP2, jak XP SP3, byť už je to taky ­"mrtvý­" systém. Osobně jsem s W10 relativně spokojen. Až na některé neduhy, které se čas od času vyskytnou, tak je systém stabilní a neměl jsem opravdu dlouho potřebu jej reinstalovat. Kupodivu i se starším software nemívám problém, pokud to vysloveně není něco problémového.
Odpovědět2  0
Myslíš lidi, co nemají nic lepšího na práci? :D
Odpovědět1  0
Předpokládám, že se zde bavíme o Windows 10.
Tady je několik tipů, jak to lze vyřešit: https:­/­/soundartifacts.com­/cs­/how­-to­/212­-fix­-start­-menu­-not­-working­-problem­-in­-windows­-10.html
Odpovědět2  0
Souhlas. Ale tak snad se podpora postupně bude rozšiřovat, až se stane standardem na všech Android telefonech.
Odpovědět2  0
Nějak nerozumím tomu, co do toho vůbec má Čína mluvit? ARM je britská společnost a nVidia americká. To, že obě firmy působí i na území Číny s tím nemá nic společného. Protože by pak mohly do toho mluvit i ostatní země, kde mají tyto společnosti zastoupení. No a pokud by tomu tak bylo, pak by takřka nikdy k žádné akvizici nadnárodní korporaci nedošlo. Takže se ptám, jakou v tomto hraje roli Čína? Za mě do toho mají co mluvit leda země USA a GB. Nikdo jiný.

ARM technologie v desktopových počítačích je již jiné téma. Tam se dá tak nějak tento vývoj časem předpokládat. Tak nějak již dnes jsou náznaky, že i Microsoft by rád šel tímto směrem. Nikoliv jako jedinou možnost, ale jako ekvivalent a aby byly na jednom OS provozovány obě platformy.
Odpovědět0  0
Ať má Trump, nebo kdokoliv jiný pravdu, nebo ne. Cenzura je zcela nepřípustná! Každý jednotlivý člověk by měl mít právo vyjádřit svůj názor, bez ohledu na jeho správnost v jeho tvrzení. Všichni smíme říkat i ty největší kraviny, protože v tom spočívá svoboda slova. Samozřejmě je ještě třeba rozlišit jak je věta podaná. Není možné říkat, politik X je debil, ale politik X podle mého názoru vykonává svou funkci špatně.
Pokud facebook, nebo kdokoliv jiný odstraní příspěvek ohledně tvrzení o onemocnění COVID­-19, nebo jakémkoliv jiném, měl by podat vysvětlení z jakého důvodu tak učinil. Pokud se jedná o ­"potírání fake news­", měl by doložit argument, který toto tvrzení vyvrací. Přesto si myslím, že by příspěvek neměl mít nárok smazat, ale třeba umístit k němu text, který by příspěvek označil jako potenciálně se nezakládající na pravdě, nebo že se jedná o neověřené informace.
Ale neměl by mít právo mazat příspěvky podle libovůle. Kdo je tou autoritou, která rozhoduje o tom, co se smí a co nesmí říkat ­/ psát?
Odpovědět0  0
Já bych řekl, že už je to hotová věc a další věci jsou již jen formality. Přece jen by neinvestovali 40 mld. USD, aby pak krachli na něčem, co by neměli dopředu úředně ošetřené. Navíc nevidím důvod, proč by s tím měl mít antimonopolní úřad problém. ARM není jedinou společností svého druhu na trhu, byť vlastní některé patenty, jež koupí získá nVidia.
Klidně bych se i vsadil, že nVidia tuhle akvizici dokončí úspěšně. Konec konců o tom, že je to hotová věc ­(rozuměj ne hotové, ale jisté­), píší i na svém vlastním webu viz odkaz: https:­/­/nvidianews.nvidia.com­/news­/nvidia­-to­-acquire­-arm­-for­-40­-billion­-creating­-worlds­-premier­-computing­-company­-for­-the­-age­-of­-ai
Odpovědět0  0
Zřejmě měl na mysli nedávnou akvizici, kterou nVidia uskutečnila koupí společnosti ARM. Pokud to tedy chápu správně. Jestli si tedy neplete názvy Nuvia a nVidia.
Odpovědět0  0
Neřekl bych, že by nechali zemřít jednu z nejvýdělečnějších značek. The Elder Srolls patří mezi nejprodávanější produkty Bethesdy Softworks a ZeniMax Media. To je stejné, jako úvaha o tom, zbavit se značek FallOut, DOOM a Wolfenstein. Mě osobně trochu chybí Commander Keen, ale jinak si nemyslím, že by kteroukoliv značku měli v plánu zrušit, protože tihle tvůrci mají skoro co titul, to hit.
Odpovědět0  0
Zajímavé, že nikomu doposud ani trochu nevadí společnost Lenovo.
Nevím, jestli se něco nezměnilo, ale alespoň citace z Wikipedie:
"Zajímavé je, že 65 % akcií Legend Holdings Limited ­(a tedy 27 % Lenovo­) vlastní vláda Čínské lidové republiky. Legend Holdings též z části patří Čínské akademii věd."
Odpovědět0  0
Nemohu si pomoci, ale v tom logu vidím velkou podobnost s logem mnohem známější hry Quake III Arena od společnosti id Software. No řekněte, není to skoro to samé logo Q3A, jen na šikmo?
Odpovědět0  0
Proč mám takový pocit, že ten článek je citově zabarvený a tedy nejde o objektivní popsání produktu, nebo prostý opis specifikací?
Autor je evidentně proti všemu co svítí, byť to není primární vlastnost produktu. Podle mého názoru to je vždy na vkusu a potřebách jednotlivců. Jen protože se mi něco nelíbí a nestojím o to, tak tím přeci nebudu opovrhovat, nebo jakkoliv snižovat přínosnost. Však i design a estetické vzezření je důležité. Srovnal bych to na stejnou úroveň s lidmi, kteří si vyberou počítač podle vzhledu bedny, nebo i jinou elektroniku ­(TV, HiFi atp.­). Konec konců tomu, komu vadí, že to umí svítit si to může vypnout. Neznám produkt s RGB LED, který by nešel zhasnout ­/ nerozsvítit.
Odpovědět1  2
Omlouvám se, nejsem nikdy v diskuzi vulgární, ale tohle mě už fakt sere!
Však tohle je právě diskriminace všech tvůrců žluté, bílé, rudé či jakékoliv jiné pleti!
Už mi fakt vadí, jak se furt všichni snaží lézt někomu do zadku. Bílý policista zabije černocha ­(Podle toho co jsem tak letmo postřehl. Nevím přesně jak to bylo.­) a najednou se mohou všichni přetrhnout, aby byli s černými za dobře. Teď mi řekněte, kolikrát zabil černoch bělocha a kdo udělal jakou podporu pro bělochy?
Lidé už zapomínají co to vlastně je rasismus a rovnoprávnost. Zvýhodňují jednu rasu, protože se cítí být utiskována, ale takhle to sakra nefunguje! Všichni si máme být bez výjimky rovni a každý má být posuzován individuálně jako samostatný jedinec. Kdo posuzuje vraždu černocha za špatnou, je rasista, protože má hodnotit vraždu člověka bez ohledu na jeho zbarvení, vyznání, sexuální orientaci, nebo cokoliv jiného. Byl to především člověk a ten může být buď zlý, nebo dobrý.
Takže otázkou je, jestli policistův zákrok byl adekvátní, nebo ne. A není důležité jestli tam přišel o život černý, žlutý, nebo bílý.
Odpovědět3  0
Na jednu stranu však souhlasím. Já úplně nejsem pro, aby se Prince of Persia odehrával v otevřeném světě. Pro tento titul je to úplná blbost! Princ staví především na příběhu a lineárním ději. To je to, proč si lidé zamilovali Sands of Time a další. Protože si užili tu pohádkovou atmosféru s vyprávěným příběhem zasazeným tématicky do 1000 a 1 noci. Takového prince chci a ne open world Assassin­'s Creed a plnění 100x stejných úkolů. Nechápejte mě špatně, neodsuzuji tím AC sérii a ani hry, které mají otevřený svět. Obojí mě vážně baví a hraji je rád, ale k Perskému Princovi se to prostě nehodí. A to co je napsané v článku, že by to tak muselo být, protože to tak teď dělají všichni, je totální žvást.
Odpovědět1  0
Zajímalo by mě, jak moc složité by bylo udělat, aby nějaký počítač mohl hrát pokročilejší hru, kde je výrazně širší barevná paleta a je třeba u toho i trošičku přemýšlet.
Odpovědět0  0
A hned dvakrát ve stejném slově.
Odpovědět1  0
Když jde o toto onemocnění, které není sice až tak smrtelné, ale velmi silně se šíří, tak najednou všichni hrozně investují do řešení problému, ale dokud tu byly ­"jen­" různá onkologická onemocnění, leukémie, HIV atd., tak na to se nestaví žádná speciální výpočetní střediska, která by hledala lék. Tohle mě na tom celém mrzí, že se to řeší až když jde o kejhák velké části populace a ne jen někomu. Až se tohle vyřeší, zajímalo by mě, jestli se ten výpočetní výkon využije na zkoumání dalších onemocnění, nebo to bude využito jinak.
Odpovědět0  0