www.svethardware.cz
>
>

Kalifornie zavádí povinné solární panely na střechách

Kalifornie zavádí povinné solární panely na střechách
, , aktualita
Zelená energie je v Kalifornii velkým tématem a nyní přišel další krok v cestě za obnovitelnými zdroji energie. Téměř každý nově postavený dům bude muset být povinně ze zákona vybaven solárními panely.
K oblíbeným
reklama
Spousta států hledá cestu k čistějším energiím (někdy alespoň papírově, když už ne ve skutečnosti) a jedním z nich je i Kalifornie v USA. Zde si právě odhlasovali zákon, podle něhož budou muset být nové domy postavené od 1. ledna 2020 vybaveny solárními panely. To bude platit pro rodinné domy nebo budovy, které mají tři patra a méně. Developeři se budou moci také rozhodnout mezi solárními střechami nebo připojením více domů ke společnému velkému zdroji solární energie někde v blízkosti. Výjimkou budou tedy vyšší budovy nebo domy, které jsou často ve stínu a nasazení panelů by nebylo efektivní.
 
Solární panely
 
Zdroj: Oregon Department of Transportation (Installing solar panels od Smallman12q) [CC BY 2.0], přes Wikimedia Commons
 
Problémem zákona je však to, že Kalifornie má už nyní velmi vysoké ceny bydlení a instalace solárních panelů navýší cenu o dalších zhruba 10 tisíc dolarů (hovoří se o rozmezí 8 až 12 tisíc). Zpráva o novém zákonu už vyhnala akcie společností prodávajících solární panely, např. u Sunrun stoupla o více než 4 %, lehce stoupla i Tesla (SolarCity). Kalifornie předpokládá, že v roce 2020 se kvůli tomu náklady zvýší o 2,17 miliardy dolarů, ale na účtech za elektřinu se ušetří 3,87 miliardy dolarů. Celková úspora tak má dosáhnout 1,7 miliardy, což rozhodně není málo.
 
Nový zákon má Kalifornii přiblížit k jejímu cíli, jímž je více než 50 % elektřiny z obnovitelných zdrojů do roku 2030. Už dnes má solární energie zhruba 16% zastoupení a z 80 tisíc nově postavených domů každý rok jich má solární panely okolo 15 tisíc. Připomeňme však, že Kalifornie už dnes produkuje tolik solární a větrné elektřiny, že ji musí dodávat do okolních států, aby nepřetěžovala elektrickou síť. Na druhou stranu při instalacích do domů se obvykle počítá se záložními bateriemi, které tyto výkyvy dokáží vyrovnávat.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft překonává hodnotu 2 bilionů USD Microsoft překonává hodnotu 2 bilionů USD
Společnosti Microsoft se pod vedením Satya Nadelly hodně daří. Větší důraz na cloud a předplatná firmě pomáhá a všímají si toho i akcionáři. Hodnota firmy tak překonala 2 biliony USD a následuje tak Apple.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Operation Flashpoint (ARMA: Cold War Assault) do zítřka zdarma Operation Flashpoint (ARMA: Cold War Assault) do zítřka zdarma
Legendární česká hra Operation Flashpoint (nyní pod názvem Arma: Cold War Assault) je do zítřka k dispozici zdarma. Pokud jste ji nikdy nehráli, nebo naopak chcete osvěžit staré vzpomínky, můžete si ji "zakoupit".
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Gigabyte nechal zaregistrovat 8GB karty Radeon RX 6600 XT Gigabyte nechal zaregistrovat 8GB karty Radeon RX 6600 XT
Máme tu opět nová data ze záznamů Eurasian Economic Commission (EEC), kde se objevila řada karet Gigabyte Radeon RX 6600 XT. Všechny zaregistrované modely přitom mají ve výbavě 8 GB paměti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD oficiálně představilo FidelityFX Super Resolution, jaká rozlišení používá? AMD oficiálně představilo FidelityFX Super Resolution, jaká rozlišení používá?
Už včera jsme uvedli odkaz na nové ovladače Radeon Adrenalin, které nabízí technologii FidelityFX Super Resolution. Nyní tu máme podrobnosti z prezentace samotného AMD, kde se dozvíme více o výkonu či použitých rozlišeních.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hyundai nyní vlastní 80% podíl výrobce pokročilých robotů Boston Dynamics Hyundai nyní vlastní 80% podíl výrobce pokročilých robotů Boston Dynamics
Už nějakou dobu se projednán prodej většinového podílu Boston Dynamics korejské automobilce Hyundai. Nyní byla celá akvizice plně dokončena a Hyundai vlastní 80% podíl ve společnosti Boston Dynamics.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková