Kapacita Xbox Series S a X lze teoreticky rozšířit pomocí adaptérů CFexpress

Kapacita Xbox Series S a X lze teoreticky rozšířit pomocí adaptérů CFexpress
, , aktualita
Zatímco majitelé konzolí PlayStation 5 už mají možnost si snadno rozšířit kapacitu základního úložiště, v případě Xbox Series S a X lidé zatím měli smůlu, ovšem i tak se jedno řešení našlo, a sice pomocí adaptérů.
K oblíbeným
reklama
Do konzolí PlayStation 5 můžeme díky moderním verzím firmwaru snadno nainstalovat další SSD a vybrat si můžeme mezi běžnými modely M.2 2280 pro PCIe 4.0, pokud mají dostatečný výkon. Sony přitom nabízí i podrobný návod a seznam podporovaných modelů, které si můžeme tak sami koupit a zakrátko nainstalovat. Microsoft šel jinou cestou a ve spolupráci se Seagate nabízí příslušný produkt Seagate Storage Expansion 1TB, který ovšem přijde na 5800 Kč, což skutečně není úplně výhodná koupě, nicméně ani výkonná SSD vhodná pro PS5 nejsou levná. 
 
 
Jde ale i o to, že Microsoft nám nedává takovou svobodu výběru jako Sony, ale nakonec se ukázalo, že lze využít adaptéry CFexpress, na jejichž modifikaci jsou založeny právě i karty nabízené firmou Seagate. Rozdíl je ten, že tyto karty jsou určeny už pro PCIe 4.0, zatímco CFexpress běžně využívá PCIe 3.0 se čtyřmi linkami a je kompatibilní s NVMe. 
 
 
Modder z Bilibili tak vyzkoušel, zda by náhodou nebylo možné využít adaptér CFe s NVMe SSD zapojený v Xboxu. Jenomže měl po ruce SSD CH SN530, které se využívá právě v moderních Xboxech, což znamená, že ty jsou schopny tento hardware rozpoznat a že ten byl už správně naformátován. K dispozici tu byla plná propustnost adaptéru při čtení, čili 1700 MB/s. 
 
Jisté je, že konzole nerozezná jiné karty CFexpress, jako je typ B s PCIe 3.0 x2 určený pro fotoaparáty, ovšem je otázka, zda jde o celkovou nekompatibilitu, nebo třeba jen o to, že SSD není správně naformátované. 
 
Čili rozšíření kapacity konzolí Xbox pomocí přímo nepodporovaných úložišť je sice teoreticky možné, ale je otázka, jaká tu budou omezení a zda může stačit jen fungují redukce a správně naformátované SSD. Jisté je, že to nebude snadné a pro běžného zákazníka bude mnohem lepší si raději připlatit za oficiální kartu. 
 
Další věc je ta, že oficiální karty mají poskytovat stejný výkon jako interní SSD v konzolích Xbox, čili 2,4 GB/s (nekomprimovaně), čili adaptéry s maximem 1,7 GB/s by mohly představovat brzdu. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Blue Origin zveřejnila termín dalšího letu a odhalila dva pasažéry Blue Origin zveřejnila termín dalšího letu a odhalila dva pasažéry
Společnost Blue Origin má naplánován druhý let s posádkou. Nyní už jsou známa jména dvou ze čtyř vesmírných turistů, kteří se jako další v modulu vyneseném raketou New Shepard podívají nad hranici vesmíru.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Křemíkové solid-state baterie od LG Energy ukazují možnou cestu Křemíkové solid-state baterie od LG Energy ukazují možnou cestu
Křemík sice vypadá být slibným materiálem pro akumulátory budoucnosti, stále má ale nemálo problémů. LG Energy a University of California San Diego ukazují, že se některé z nich daří odstraňovat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC slibuje dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2050 TSMC slibuje dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2050
Společnost TSMC si stanovila lhůtu třech dekád na to, aby dosáhla cíle uhlíkové neutrality, což tak má splnit do roku 2050. V případě výroby čipů tak jde především o přímou spotřebu elektrické energie, ale také o výstavbu nebo spotřebu vody.
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Létající mikročipy mohou sledovat kvalitu vzduchu i šíření nemocí Létající mikročipy mohou sledovat kvalitu vzduchu i šíření nemocí
Sotva milimetr či dva jsou velká nová bezdrátová elektronická zařízení, o nichž si inženýři z Northwestern University slibují obrovskou škálu možností využití. K čemu mohou být tato elektronické létající "semínka" využita? 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Smrt na Marsu: co se stane s tělem? Smrt na Marsu: co se stane s tělem?
Pokud či spíše až se lidé dostanou na Mars, bude třeba řešit i takovou otázku, co udělat s tělem zesnulého a jaké dopady budou mít různá rozhodnutí. Co se ale vůbec stane s tělem, které bychom nechali svému osudu?
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů