reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?
Komentáře od Karel_V
Intel určitě je a bude post­-PC firmou.
Dnes se dají najít jak tablety, tak telefony s CPU Intel ­(od jedné společnosti z Tchaiwanu, začíná na A a má velice krátký název :­-D , a jako jediná dělá tablet s 4 GB RAM­/s Androidem­/ za rozumnou cenu­).

A na přístupu ­"post­-PC­" není nic špatného.

Špatné je to, že za standardní architekturu PC, byť na SoC a v tabletu, chtějí velcí hráči na trhu ­(HP, DELL, LENOVO­) za 1 kus takové peníze, že se opravdu nevyplatí ­"šrotovat PC na úrovni Core­-2­-Duo s 2­-4 GB DDR­-2­" a kupovat za to něco moderního.
Kdo z Vás je ochoten dát za 10­-palcový tablet s Win­-8­/10 okolo 10.000,00 Kč ­(HP, DELL­)?
Kdo z Vás je ochoten dát za 10­-palcový tablet s Win­-8­/10 a těmi 4 GB RAM přes 20.000,00 Kč ­(LENOVO­)?

INTEL je škrcený neopodstatněnou ziskuchtivostí ­"sestavovačů­" IKT s architekturou PC.
Musel by sám sestavovat PC, tablety a telefony, aby ­"rozvířil stojaté vody­" prodeje PC­/post­-PC.
Podivné na tom je, že to těm ­"sestavovačům­" PC­/post­-PC nedochází. Že jim nevadí situace, kdy uživatelé nechtějí modernizovat. Mohli by nabídnout šrotovné ... to prý před lety zafungovalo v prodeji osobních vozů ... určitě by to fungovalo i v prodeji PC­/post­-PC.
Odpovědět0  0
OSOBNĚ SE DOMNÍVÁM, ŽE TAKOVÝ PRODUKT NEVZNIKNE.

A pokud vznikne, bude od někoho, kdo již v v mobilních telefonech používá CPU Intel, ... např. ASUS.
Co posouvá tento segment trhu dopředu? Nic!
Pro svůj názor třímám své HP Jornada 720, k jehož konceptu se Hewlett Packard vůbec nevrátil.
HP Jornada má display 6.5 palce, klávesnici, měří 189 x 95 x 34 milimetrů, váží 510 gramů, slot pro PCMCIA, slot pro Compact Flash ­(díky profi fotoaparátům kartu seženete 8­/16GB okolo 500 Kč­), bohužel má zastaralý CPU, malou RAM a chybí mu moderní komunikační technologie a slot pro SIM.

Když to nedošlo HP, Microsoftu nebo DELLu to nedojde. ACER nebo GIGABYTE to taky nevyrábí, LENOVO se o to ani nesnaží ... patrně si dávají k snídani ­"knedlo, vepřo­/nebo uzený­/, zelo­" a pivo k tomu, dvůr mají velký a místo biče jenom bičíky. Rigidní postoj divize mobilů MICROSOFTu k BLUETOOTH­-ovým vstupním perifériím ­(klávesnice a myši­) tomu taky nepřidá.

Více pravděpodobné je, že to vyrobí alternativní východoevropský producent ­(GoGEN, YOTA, aj.­), nebo nějaký asijský drak.
Celý západní svět mi připadá příliš ustrnulý, vyžadující příliš velký materiální ­(finanční­) impuls, nebo alespon jeho příslib. A k němu nedoje, neboť v IT­/IKT jsou termíny jako ­"zpětný odkup, šrotovné, nebo upgrade­-ovatelnost­" zapovězené a hanlivé.
Odpovědět0  0
Ano, chci chytrou horákyni. Máte úplnou pravdu.
Přece pokud má INTEL, AMD, nebo výroce PC dostat od nás ­- uživatelů peníze, tak musí přijít s něčím, co bylo ještě před 2­-3 roky málo pravděpodobné, nebo téměř nemožné.
Jsem přesvědčen o tom, že PC na úrovni Intel Core i3­/5 s 4_GB RAM a SSD a se vejde i do tabletu, že je to dobrý referenční standard pro ­"System­-on­-Chip ­(SOC­)­", akorát z toho INTEL a výrobci PC nesmějí dělat show ­"jak postavit vejce na špičku­" a to za nekřesťanské peníze, když už před lety to vejce na špičku sami postavili.
A taky se mi nelíbí, že když si chci koupil INTEL NUC nebo GIGABYTE BRIX, že PC musím sestavovat jako automobil v konfigurátoru, dokupovat RAM, HDD ­(SSD nebo HHD­) a operační systém, takže cena je hned dvojnásobná. Za těchle podmínek si rozmyslím upgrade nebo nákup nového PC a budu pracovat na svém šest let starém Core 2 Duo s 3 GB RAM.
Odpovědět0  0
Slova INTELu se naplní, jen pokud INTEL s výrobci PC budou ochotni přizpůsobovat PC­-dla pro uživatele a pro jeho reálné potřeby. A ty potřeby zahrnují jak zábavu tak práci, přenositelnost a převozitelnost, a možnosti připojení ­- prostě takový švýcarský nůž alespoň s pěti nástroji, ale hlavně u toho nesmíme finančně vykrvácet.
Jako nejvýhodnější pro obnovu domácího PC se mi jeví tablet s architekturou x­-86. Má moderní komunikační drátové i bezdrátové rozhraní, a hlavně umožňuje nasadit dospělé operační systémy, ať už je to Linux nebo Windows.
Zdali je Android na práci Vám odpoví známý korejský výrobce, který ani neumí ke svým tabletům vyrobit klávesnice s českou diakritikou, takze s nasimi urady muzeme cestou cislicoveho zpracovani dat jednat tak, ze nam opravdu vzdycky vsichni rozumeji.
Odpovědět0  0
Nemyslím si, že je rozhodující mít zápis 250 MB­/s namísto 115 MB­/s.
Důležité je, že SSD disky, obecně, přistupují k datům v časech 0,1 ­- 0,3 MILIsekund,
což je rozdíl i oproti třeba HDD Western Digital Raptor ­(10000 ot­/min, přístupová doba 5.2 MILIsekund­),
a i oproti disku SAS ­/SCSI­/ Seagate Cheetah ­(15K.7, 15000 ot­-min, 3.4 MILIsekund­).
A tahle rychlost je ten rozdíl.
Odpovědět0  0
Pocházím z Liberecka. Pokud vím, tak liberecká univerzita již tento problém vyřešila, resp. dost výrazně přispěla k jeho vyřešení.
Nic to ovšem nemění na faktu, že ve fonetických jazycích ­"a­" je ­"a­" a ne jednou ­"ej­" a podruhé zase něco jiného.
Jsem zvědav, jak se s tím poperou, nebo jestli je předběhnou indové :­-­) .
V tomto ohledu věřím více menším projektů, než velkým.
Odpovědět0  0
Autor napsal větu, že: ­"Přestože prodejní čísla v podstatě rostou, na levných zařízeních nemohou výrobci příliš vydělat.­" já si myslím, že ano. Nevydělají v poměru na jeden prodaný PC, ale vydělají v absolutních číslech. Pro nákup notebooku do 12.000Kč existuje daleko větší kupní síla, než pro nákup notebooku do 20.000Kč. Je to stejné jako nákup TV.
* * * *
Fandím mu. To už je laptom, na který nam drahé polovičky povolí použít část rodinného rozpočtu :­-­) .
Osobně přemýšlím o tom, jak tento laptop zkřížit s bluetoothovým přijímačem GPS navigačním SW pro Linux :­-D .
Odpovědět0  0
Tak tohle mě oslovuje :­-­) ještě víc, než MacBook Air. MSI Wind s Atomem 330 ­(pokud ho tam dají­) bude moje přenosná kancelář ;­-­).
Odpovědět0  0
Přesně. Chce to pracovat na hlasovém ovládání PC. Nabízí se otázky:
- zdali na SW na HW platformě,
- zdali začít fonetickými ­(slovanské jazyky, hindština­) nebo nefonetickými řečmi,
- a zdali instrukční sada x86 je to pravé ořechové pro rozpoznávání řeči.
Nejvyšší čas na to, abych písař psal dopis či knihu mikrofonem anebo klávesnicí.
Odpovědět0  0
Všechny příspěvky nahoře jsou pravdivé.
Sám patřím do kategorie, kdy mám P4­-2,8GHz s 2GB_RAM na I848 a v co nejbližší době plánuju přechod na C2D­-2,4GHz s 3GB_RAM na P35. Důvody? DivX + domácí video, uživatelské databáze, Foto ­(Corel + grafika + DTP­). No na ATOMu navo VIA­-C7 bych dřív zešedivěl, než něco udělal. Ergonomie práce nevyjímaje ­- rozhodně se při práci nechci hrbit u laptopu.
V čem považuji VÍTR ­(MSI­), EEE ­(ASUS­), a jiné za užitečné, že mi umožní stáhnout soubory z kamery a foťáku a přidat k nim prvotní informace, popř. se podívat na TV nebo DVD ­(přes USB­), nebo vyfocené, či natočené záznamy, lehké kancelářské práce nevyjímaje ­(Word, Excel, e­-mail­).
* * * * *
Přestože ekonomy nemám rád ;­-­) , mají jednu skvělou teorii ­- LONG­-TAIL ­(dlouhý ocas­).
Budeme­-li mít graf ­- závislost ceny PC na výkon PC, uvidíme, že tato závislost je exponenciální ­- nabušené PC je několikanásobně dražší, než průměrný kousek, přičemž závislost je ­"exponenciální­".
LONGTAIL platí pro auta, spotřební elektroniku, hudební průmysl, obecně pro spotřební zboží.
Druhá věc je proklínaný MOORŮV ZÁKON o narůstání výkonu počítačů.
Závěr1 = x486 ­[ ;­-­) ­] stála v roce 1995 až 80 tisíc Kč, dnes stojí 800 Kč.
Levné zboží si může dovolit daleko více lidí, než to drahé. Tedy se ho bude prodávat více ­- a to je osud ATOMu a dalších elektronických věciček.
Jednoho se výrobci PC bát nemusí: že by se velmi levné PC staly hlavním PC v domácnosti. Spíše to bude druhé PC buď na služební cesty nebo třeba na dovolenou.
Odpovědět0  0
No, tak na téma překladů článků z oblasti IKT a IT­/IS bych tu sice mohl plakat dlouho, ale asi bych plakal na špatném hrobě ;­-­) .
V angličtině každý řekne i napíše např. ­"multi­-GPU technologies­", ale v češtině je to správně ­"technologie multi­-GPU­", tedy v opačném pořadí větných členů.
Jižní můstek, jako pojem, je použit správně.
Na druhou stranu, slovosled autorovy věty: ­"Možné je připojit také až 10 USB 2.0 zařízení.­", bych změnil na: ­"Je možné také připojit až 10 zařízení USB 2.0.­", protože ­"zařízení­", jakožto předmět, předchází přívlastku neshodnému, což je v našem případě ­"USB 2.0­". V angličtině je tomu naopak.
Nenechme se pohltit informačními technologiemi a rozlišujme mezi slangem a gramatickými patvary. Ostatní nám musí rozumět.
Odpovědět0  0
Testovat klávesnici se zařízením, které má svojí vlastní klávesnici, si určitě vyžádalo velké úsilí. Autor si zasluhuje naše uznání.
Na druhou bych ocenil, kdyby někdo zkusil spojit tuto klávesnici třeba s PDA, nebo s mobilem s Win_CE, anebo i jen s mobilem, co má Bluetooth. Také spojení třeba s navigacemi, anebo s ­"Internetovým tabletem Nokia N810­".
Jinak je to nošení dříví do lesa a nezodpovězená hamletovská otázka ­"spojit se či nespojit se­", Bluetoothem, pochopitelně ;­-)
Odpovědět0  0
Nutno poznamenat, že potenciál SSD se brzdí rozhraním na úrovni ­"S*ATA*PI­". Kdo okusil SCSI, nic jiného nechce. Není nic horšího, než když vám DVD­(CD­) zastaví celej KOMP je kvůli tomu, že nepřečte ňákou oblast média. Řazení příkazů a jiné vychytávky dělají ze ­"skazin­" jediné prspektivní interní rozhraní. Námitka, že řadiče SCSI jsou drahé jako půlka PC, je sice na místě. Ale posledních 5 ­- 10 let všichni pláčeme, že nepomalejší součástkou PC je HDD. Teď ji sice nahradíme něčím rychlejším, ale rozhraní zůstane na úrovni Škody ­- Spartak. Jsem za masové nasazení SCSI i do domácích COMPů ­- chceme si stříhat domácí video, ale zároveň se věnovat svým blízkým = nestrávit přitom u PC půl života. Podle mého názoru by se SCSI mohlo dostat i do laptopů: každý z nás, kdo sedí u kompů, napišme protestní e­-mail výrobcům základních desek a laptopů, že ty jejich ­"škváry­", pokud nebudou mís SCSI standardně, nebudeme kupovat.
PROLETÁŘÍ VŠECH SÍTÍ A WEBŮ, SPOJME SE :­-­) .
Odpovědět0  0
Recenze se jim opravdu povedla.
NVidia prý má SW, který umožňuje použít výkon GPU pro hlavní práci, např. renderování filmů. Očekával bych od firmy ALFA Computer CZ, že tento SW bude dodáván se soustruhem ­- v recenzi o tom nebyla žádná zmínka.
Výkonné CPU, velká RAM, kvalitní grafika a základní deska a HDD na 7.200 ot­/min, to je jako mít Formuli s pneu a ráfky na 14­" :­-­) . Očekával bych, že nejpomalejší součástka PC, tedy HDD, poněkud zrychlí, tzn. bude použit HDD WeternDigital RAPTOR na 10.000 ot­/min, a že PC bude koketovat s řadičem SCSI a HDD SCSI ­- zase použiji parafrázi na motor TDI ­- kdo jednou zkusil SCSI, k ­(S­)ATA se už nevrátí. :­-D
Odpovědět0  0
Ano, na 90% aplikací jednojád­(t­)rové CPU určitě stačí. Ale stejně jako 20% zákazníků dělá v jednom obchodě 80% tržby :­-­), tak existuje 10 ­- 20% aplikací, u nichž výkonu není nikdy dost ­- DivX­-uju si seriály z televize na P4 2,8 GHz HT s 2 GB RAM a věřte, výkonu nebudu mít nikdy dost.
Domácnost = domácí zábava = také video. Video = rozcapený žrout výkonu PC.

A ještě jedna poznámka: nemyslím si, že zmenšování CPU povede k lepšímu chlazení. Každý, kdo dával v 6. ­- 8. třídě základní školy pozor, ví, že z větší plochy se lépe odvádí teplo.
Odpovědět0  0