www.svethardware.cz
>
>
>

Kde bude Intel vyrábět DG2? Šušká se o 7nm procesu firmy TSMC

Kde bude Intel vyrábět DG2? Šušká se o 7nm procesu firmy TSMC
, , aktualita
Už řadu měsíců víme, že čipy s pracovním názvem DG2 pro herní či běžné grafické karty Xe HPG bude Intel vyrábět jinde než ve vlastních továrnách. Zbývá tak zjistit, kde to bude a jaký proces k tomu bude použit. 
K oblíbeným
reklama
Dle zprávy agentury Reuters by to mohla přitom být vylepšená verze 7nm procesu společnosti TSMC, který Intelu v rukou firmy AMD aktuálně dělá tolik vrásek. Dle interpretace zprávy serverem Videocardz sice ještě nic není ukuchtěno a Intel prý zatím jen zvažuje možnosti využití daného procesu pro výrobu Xe-HPG, ovšem Stephen Nellis z Reuters píše zcela jasně o tom, že DG2 bude tvořen v továrnách TSMC novou verzí 7nm technologie, a to na základě informací od dvou dobře informovaných lidí. 
 
 
Intel ostatně chce vypustit grafiky s DG2 na trh doufejme ještě v tomto pololetí, a tak by už bylo vcelku pozdě na to, kdyby v této době pouze zvažoval své možnosti. A že jde o blíže neupřesněnou a prý i oficiálně ještě nijak neoznačenou verzi 7nm procesu, pak to vypadá, že Intel vůbec nemusí lézt do zelí firmě AMD, která stále využívá původní verzi daného procesu, jež byla jen postupem času jako obvykle vyladěna jejím potřebám. Intel by namísto toho mohl eventuelně využít 6nm proces, který ze 7nm přímo vychází, anebo snad 7nm technologii s přimíchaným EUV. To se teprve uvidí. 
 
V každém případě tato zpráva není vůbec překvapivá, ostatně pokud si Intel nevybral Samsung, zbývá mu už pouze a jen TSMC, kde na nejpokročilejších technologiích výroby aktuálně sedí společnost Apple jako žába na prameni dlouholetý partner tohoto tchaj-wanského výrobce. O 5nm technologii tak asi nelze ještě uvažovat, a tak v podstatě zbývá už jen 7nm proces a jeho deriváty. 
 
A kdo ví, třeba právě tato akce Intelu bude předcházet licencování některého z výrobních procesů firmy TSMC, o čemž jsme mluvili včera. To samozřejmě aktuálně existuje jen jako možnost, takže už vůbec nelze říci, zda by svůj proces měla vůbec licencovat firma TSMC. Pokud se ale Intel rozhodne k takové věci, je pravděpodobné, že využije spíše technologii firmy, jejíž kapacity využije pro výrobu DG2.
 
O samotných DG2 se ovšem Intel včera v prezentaci na CES 2021 bohužel vůbec nezmínil, a to přitom mluvil i o procesorové generaci Alder Lake, jejíž cesta na trh by měla trvat přinejmenším stejně dlouho. Takže stále čekáme. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Krtek InSight na Marsu končí, NASA vzdala marné pokusy o zavrtání pod povrch Krtek InSight na Marsu končí, NASA vzdala marné pokusy o zavrtání pod povrch
Ne vždy se při průzkumu vesmíru daří, aby vše šlo podle plánů. To se již dlouhou dobu děje se sondou, která je součástí InSight a měla za úkol se zavrtat do podpovrchových vrstev na planetě Mars. Nyní NASA své marné snažení končí.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře
Kosmická loď Orion je připravená letět k Měsíci v rámci mise Artemis Kosmická loď Orion je připravená letět k Měsíci v rámci mise Artemis
Už v tomto roce by měla proběhnout první fáze programu Artemis. Americká kosmická agentura NASA plánuje vyslat k Měsíci kosmickou loď Orion, která je nyní již kompletní a připravená na svůj první let.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Muž nabízí městu 50 mil. GBP, když mu dovolí na skládce najít HDD se 7500 BTC Muž nabízí městu 50 mil. GBP, když mu dovolí na skládce najít HDD se 7500 BTC
Lidí, kteří vyhodili pevné disky s Bitcoiny, je mnoho. Dalším z nich je jeden obyvatel Newportu, který měl na disku několik tisíc Bitcoinů. O nález se chce podělit s městem, pokud mu dovolí ho vykopat ze skládky.
16.1.2021, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů
Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A
V nabídce herních monitorů společnosti Asus se objevil nejen velký 32" model ROG Swift PG32UQ, ale i menší 28" varianty TUF Gaming VG28UQL1A a 27" ROG Swift PG279QM. Ten druhý zvládne 240 Hz.
16.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE
Na letošním CES 2021 se objevilo několik nových routerů s podporou Wi-Fi 6E. Mezi nimi byly i modely od společnosti TP-Link. Najdeme mezi nimi i Archer AX206 se dvěma 10GbE porty pro velmi rychlé drátové připojení.
15.1.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář