reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?
Komentáře od kert
A to je dobrý, konečně půjdou koupit Windows v obchodě Apple. Protože pokud za služby Microsoftu nepůjde platit v AppStore, tak je Apple vyhodí :­-)
Odpovědět2  0
Ztrátám na životech by se především předešlo, kdyby se správně používaly mapy ohoržení lokality a stavební kódy. Když si lidé staví co chtějí a kde chtějí, no tak to pak špatně dopadne.
Odpovědět0  1
Já foufám, že bude Apple vylámané USB­-C měnit v rámci záruky zadara.
Lighting je nesrovnatelně robustnější co se týče mechanické odolnosti. Jen se v něm drobet hromadí bordel ale narozdíl od USB jde snadno vyčistit.
Odpovědět0  3
Těch 35W ještě nedávno platilo pro vytížení všech jader na base frekvenci. Takže pokud všechna jádra pojedu na 1,4 GHz, pak to bude žrát 35W. Takže proti těm 110 W bych čekal čtvrtinový výkon.
Odpovědět1  0
Malá jádra neumí AVX2 proto tak malý posun. Dnešní procesory jsou omezeny spotřebou, takty které by odpovídaly maximálním hodnotám turbo frekvencí na všech jádrech není možné běžně dosáhnout.
Odpovědět0  0
A proto jsem si do nového počítače koupil 64GB ram místo 32. Rozdíl byl 3000 Kč. No tak teď mi bude prohlížeč ošoupávat SSD jen aby ušetřil ram.
Odpovědět1  0
Ještě by mohli vyfiltrovat ty difrakční špičky a bude to super.
Odpovědět1  1
Tak máme vybavenou vodu. Teď ještě prosím těch zbylých 28 prvků co se v organické hmotě nachází a všechny jejich kombinace.
Naštěstí máme od ČTU omezeny vyzařovací výkony ­(dobré se podívat jaké jsou limity­), takže nás to může nechat v klidu.
Odpovědět0  0
260 Wh­/kg je v článku uvedeno. Kolik je potřeba tepla na ohřátí 1 kg zinku na teplotu z 20 °C na 180 °C je otázkou tabulek a učiva fyziky základní školy. Zase tolik neznámých v tom nehledejte.
Odpovědět0  1
Já se obávám, že to skříň se standartním chlazením nebyla. V tomhle je místní článek dost zavádějící. Původně: ­"The iCUE 7000X has been configured with a single rear 140mm exhaust fan and three 140mm intake fans, which is the stock configuration for this case. Then at the top of the case we have the H170i 420mm radiator with three 140mm exhaust fans. This is a high­-end configuration, airflow is good and in a 21 degree room we­'d say this is an optimal setup, which we­'re going to call ­"standard airflow.­""
Odpovědět0  0
Bude se hodit: Win + Ctrl + Shift + B
Odpovědět1  0
Chci číst o projektoru EPSON a skáče mi sem GeForce MX550.
Odpovědět0  0
A k čemu je tedy to Intel Extreme Utility Tuning?
Odpovědět0  0
Nevím. Třeba to souvisí s DMA, jedním adresním prostorem, zabezpečením, šifrováním paměti a nebo čistě pro to, že to není ARM Mx od Apple.
Odpovědět0  0
DDR5 mají ECC to je asi jediná velká výhoda. Teda pokud opravené chyby hlásí systému.
Odpovědět0  0
Dobrý den, doporučil bych věnovat pozornost Van der Waalsovu poloměru. Pak zjistíte, že 1 nm problém bude a ono dokonce s křemíkem bude problém o chvíli dřív.
Odpovědět2  0
KF zrovna není procesor pro pracovní stanice. Možná by to trochu zachránili DDR5. Ale když čtu jeho čípácký přístup, tak typuji pracovní stanici bez ECC. Také si skládám sestavy sám ale do práce beru vždy hotovky.
Odpovědět0  0
Však od toho tu dávno je MBA.
Odpovědět0  0
"může jít o případy vzájemného přeplácení firem­" neříká se tomu v Americe konkurenční boj?
Odpovědět13  0
A není náhodou M1 od Apple na půl cesty tomu, o čem se tu píše?
Odpovědět1  0
Lithium má poloviční hustotu, proto je vhodnější na mobilitu. Lithium ve vodě hoří, sodík rovnou vybuchuje. S bezpečností sodíkových baterií to nebude žádná sláva.
Odpovědět0  2
Nějak se začít musí. Nicméně si troufnu tvrdit, že za 3 týdny by ho dva Pepíci s prskavkami sesmrkali na místě.
Odpovědět2  0
Podle mě se hledá chyba někde, kde není. V případě Core i9­-11900K výrobce tvrdí, že procesor jede na všech jádrech při spotřebě 125W pouze na 3,5 GHz. Když ho deska pustí až na 4,7 GHz, tak zákonitě musí nakrmit 250W+ a je jasné, že to levné desky nemají šanci splnit resp. na to nejsou konstruovány.
Ale i socket AM4 má stejné problémy, proto vznikají seznamy s deskami kde jsou uvedeny kaskády napájení a maximální schopnosti napájení.
Jediné řešení je, chceš maximální výkon, nemůžeš šetřit na desce.
Odpovědět0  0
Problém jaderných elektráren není v palivu, materiálech IO ale o tom všem ostatním. Tradiční výrobci technologií pro drsné prostředí postupně vymřeli a nebo jádro už dělat nechtějí. Kdo by taky držel nukleární řadu zařízení když běžné průmyslové nebo kritické průmyslové prodá 1000x více a bez rizika.
Odpovědět0  5
xs+ má 5 let záruku.
Použít ZFS bez inline deduplikace je fuj ­(není v testu uplatněno protože mají málo RAM­). Paměti nejsou ECC i když platforma to podporuje. Na stránkách výrobce je, že se musí odstranit ty předinstalované. Je to takové polovičaté ale dobré že už to je.
Odpovědět0  0
Tim custom ssd řadičem to zazdili.
Odpovědět0  0
Proč se furt řeší cena? HDD 1000 Kč za 1TB. SSD 5000 Kč za 1TB. Bohužel SSD nekupím v 16TB+ verzi. Stěží běžně seženu 8TB modely :­-­( to je problém.
Odpovědět0  0
Apple také jede 2+4. Nelze všechno počítat paralelně, jedno jádrový výkon je důležitý.
Při TDP 15W je prostě 8 jader moc. Třeba super efektivní EPYC Milan 64 jader­/225W má 3,5W na jádro a tady se bavíme o necelých 2 a ještě jim žere grafická karta.
Odpovědět0  0
Není náhodou u sestavy HOME jiná skříň na obrázku než v popisu?
Odpovědět1  0
Tak jasně, přidají PCIe 4.0 a přijdou o 30 % životnosti na baterii. Nemá smysl.
Jsem majitelem notebooku IBM kde ač chipset podporuje SATA 2 je omezeno v BIOS na SATA 1. Prý to tehdá šetřilo půl wattu a HDD 2,5­" beztak rychlost nevyužil.
Odpovědět1  1
Takové systémy už jsou tu dávno, jsou ekonomicky nerentabilní. Výhoda PV panelů je právě v tom, že jsou naprosto blbuvzdorné a až na občasné umytí s nulovou údržbou.
Odpovědět0  0
Tak pokud by základní frekvence byla 4,4 GHz ­(všechna jádra, pořád v TDP limitu­), dávalo by to smysl.
Odpovědět0  0
Jediné, kde ještě bude létat Boeing 737 MAX :­-)
Odpovědět1  1
No já Vám nevím, i3 a 4GB ram za 34 tisíc mi přijde hodně. To nemluvím o tom, 2 ventilátory na CPU, 2 ventilátory vzadu a ještě ventilátor v PSU, není to moc?
Odpovědět3  0
Neměl by náhodou ten jeden ze dvou roverů létat? To bych pak nenazval rover :­-)
Odpovědět0  0
Já to poplet s ROCK Pi 4.
Odpovědět0  0
Nebylo by to snazší vytáhnout to z M.2 socketu?
Odpovědět0  3
Dle článku se to zdá jako naprosto tragický scénář ale skutečnost je taková, že pokud se u dvoukanálového řadiče osadí jen jeden modul obvykle to sníží celkový výkon systému jen nepatrně.
U serverů je to jiné ale tam se zase nemusí řešit cena HBM apod a dokonce nejsou problém vícejádrové­/kanálové konfigurace.
Osobně to vidím tak, že v segmentu pamětí značně klesly tržby a proto je potřeba udělat nějakou revoluci.
Odpovědět1  0
A to nikomu nepřijde divné to skóre které odpovídá hodnotám Intel Core i5­-6600K 3501 MHz ­(4 cores­) v multicore resp. 5x méně v single?
Odpovědět0  0
Zajímavá alternativa k Synology DiskStation DS2015xs která má ­"stejný­" procesor ­(4x1,7 GHz­) a záruku 5 let, stojí však o 50% víc.
Odpovědět0  0
Otázka zní, když se někdo rozhodne postavit počítač na platformě Mini ITX bude skutečně potřebovat 550W resp. 700W zdroj?
Odpovědět0  0
A kurz lešenářského kung fu bude v ceně setu?
Odpovědět0  0