www.svethardware.cz
>
>
>

Keynote Applu Spring Loaded bude 20. dubna. Co očekáváme?

Keynote Applu Spring Loaded bude 20. dubna. Co očekáváme?
, , aktualita
Apple včera oficiálně oznámil, že jeho jarní keynote se bude konat 20. dubna. Zatím můžeme jen spekulovat, co vše se představí. Takřka jisté jsou nové iPady Pro, možná to budou i nové Macy s procesory M1 a další.
K oblíbeným
reklama
Společnost Apple mívá každý rok několik keynote, prezentací, kde představuje nové produkty. Vedle tradiční podzimní, kde jsou uváděny nové iPhony, je to také vývojářská konference WWDC v červnu (ta se týká především softwaru) a mnohdy tu míváme i jarní prezentaci. Letos vyjde na 20. dubna 19:00 našeho času a ponese název Spring Loaded. Logo napovídá, že by mohlo jít o produkty podporující Apple Pencil, tedy patrně nové iPady.
 
Apple Spring Loaded keynote
 
iPady Pro jsou totiž i bez zveřejněného loga asi hlavním produktem, který se očekává. Počítá se, že zůstane 11" a 12,9" varianta, akorát se zde mají objevit nové displeje Mini-LED. Ty mají mít vyšší kontrast, jas i nižší spotřebu. Dále se hovoří o tom, že USB-C bude nově podporovat Thunderbolt 4. Také se mluví o tom, že by nový procesor A14X Bionic měl být velmi blízko úrovni procesoru Apple M1, který najdeme v nových noteboocích MacBook.
 
Je naopak docela zajímavé, že se moc nezmiňují nové Macy. Jen výjimečně se objevují spekulace, že by se mohly představit 24" a nově 31,5" varianty s procesorem Apple M1 a možná i vícejádrovou variantou M1X (12-16 jader místo 8 jader u M1). Mluví se o větší barevné nabídce a na přetřes občas přijde i 14" MacBook Pro, jehož Apple M1X by mohl přinést až 32 GB RAM a 4 porty Thunderbolt 4. Zmiňuje se také podpora MagSafe, návrat portu HDMI a microSD čtečky.
 
 
Většina zdrojů se shoduje v příchodu Apple TV, jejíž 4K verze je tu už 3,5 roku. Vypadá to, že by mohla přijít podpora 120Hz a mohla by také sloužit jako hub pro HomeKit. Také by díky vyšší frekvenci a modernějšímu procesoru měla lépe sloužit pro herní službu Apple Arcade. Už roky se spekuluje nad přívěšky AirTags (konkurence pro Samsung Galaxy SmartTag+), tak uvidíme, zda to tentokrát už konečně vyjde nebo ne. Hovoří se o podpoře Bluetooth LE i UWB.
 
V neposlední řadě se hovoří o příchodu operačního systému Apple iOS/iPadOS 14.5, který má přinést App Tracking Transparency. Tato funkce bude vyžadovat, že si uživatelé budou moci podrobně vybrat míru sledování aplikacemi, což se nelíbí zejména Facebooku. Také by se měla představit i nová generace sluchátek AirPods 3.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asus uvádí vodou chlazený Radeon RX 6900 XT s GPU Navi 21 XTXH Asus uvádí vodou chlazený Radeon RX 6900 XT s GPU Navi 21 XTXH
Asus si připravil nový opravdový hi-end ze stáje Radeonů, a sice kartu ROG STRIX LC Radeon RX 6900 XT TOP Edition. Ta je vybavena jednak vodním chladičem a pak má ve své výbavě GPU Navi 21 XTXH s odemčeným taktem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Apple prý kontrolou aplikací v App Store zachránil lidem 1,5 mld. USD Apple prý kontrolou aplikací v App Store zachránil lidem 1,5 mld. USD
Apple si hodně zakládá na bezpečnosti a chce nám to dokázat i statistikou jeho akcí za uplynulý rok 2020. Jeho ochranné systémy zabránily stovkám tisíc záškodnických aplikací dostat se na App Store.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
SteelSeries Rival 5: univerzální herní myš se spoustou tlačítek SteelSeries Rival 5: univerzální herní myš se spoustou tlačítek
Značka SteelSeries oznámila novou herní myš, která se chce zalíbit nejrůznějším typům hráčů. Přesností a rychlostí potěší milovníky FPS, velká nabídka tlačítek se zase hodí pro RPG. K dispozici jsou také voděodolné spínače.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Lenovo představuje 360Hz herní monitor Legion Y25g-30 Lenovo představuje 360Hz herní monitor Legion Y25g-30
Další novinkou společnosti Lenovo je rychlý herní monitor Legion Y25g-30. Ten se může pochlubit opravdu velmi vysokou obnovovací frekvencí 360 Hz. Nebude mu chybět ani podpora technologie Nvidia G-Sync.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nvidia uvedla mobilní GeForce RTX 3050 a RTX 3050 Ti Nvidia uvedla mobilní GeForce RTX 3050 a RTX 3050 Ti
Nvidia dnes uvedla nové grafické čipy GeForce RTX 3050 a RTX 3050 Ti. V tomto případě šlo o mobilní nasazení, takže můžeme očekávat TGP v rozmezí 35 W až 80 W. V případě modelu Ti se můžeme těšit na 2560 CUDA jader.
Včera, aktualita, Milan Šurkala