www.svethardware.cz
>
>
>
>

Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP

Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP
, , aktualita
Společnost Kingston se už dohodla s HP na prodeji své dobře známé herní divize HyperX, která tvoří řadu různých produktů pod danou značkou. Nicméně ne vše, co známe jako HyperX, přejde pod HP. 
K oblíbeným
reklama
Společnost Kingston Technology už sama potvrdila stvrzenou dohodu s HP, na jejímž základě přejde značka HyperX právě pod křídla firmy HP, za což Kingston obdrží 425 milionů USD. Půjde ovšem o herní periferie, jako jsou headsety, klávesnice, myši, podložky, mikrofony či konzolové příslušenství značky HyperX. Pod to jsou ale vyráběna i SSD, flash disky či moduly s paměťmi DRAM, takže co se stane s nimi? 
 
 
Paměťové produkty určené pro hráče a nadšence si Kingston ponechá, ale lze očekávat, že už ne pod značkou HyperX. Možná si tak pro ně vymyslí jinou, anebo je bude prostě prodávat v rámci speciální řady pod vlastní značkou. 
 
Výkonní ředitelé obou firem už také stačili vypustit do světa svá prohlášení, v nichž ale není nic neobvyklého, čili ani zajímavého. Je prostě zřejmé, že společnost HP má zájem proniknout hlouběji do herního světa, přičemž motivace firmy Kingston není známá, nicméně v takovém případě lze uvažovat o snaze získat finanční prostředky, anebo zbavit se méně výdělečné divize (či obojí). 
 
Uvidíme také, jak HP skloubí svou nově nabytou značku HyperX se svou vlastní, a sice Omen. Pod ní sice nabízí především herní notebooky či desktopy, ale také monitory, headsety či myši, čili Omen a HyperX se částečně z hlediska produktového portfolia překrývají, což naznačuje, že jedna z nich by mohla být časem zrušena a zapomenuta, anebo půjde o značky, které se zaměří na dvě cenově odlišné hladiny. 
 
Akvizice HyperX má být dokončena ještě v první polovině tohoto roku. Do celé věci ještě mohou promluvit úřady, ale asi nelze předpokládat, že tu budou námitky. Ostatně jde o herní periferie, kde existuje velice dlouhá řada značek a velká konkurence. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Neuralink Elona Muska ukázal video makaka, jak hraje Pong svou myslí Neuralink Elona Muska ukázal video makaka, jak hraje Pong svou myslí
Společnost Neuralink Elona Muska se snaží vyvinout rozhraní, které umožní přenášet signály z mozku do různých zařízení. Má pomoci např. paralyzovaným lidem znovu ovládat své končetiny. Prozatím ale umožňuje opicím hrát hru Pong.
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG
Samsung Electronics podle nejnovějších spekulací jedná s LG Display o nákupu OLED panelů pro své televizory. Důvodem k tomuto překvapivému rozhodnutí by měla být rostoucí cena LCD panelů, které Samsung dosud upřednostňoval.
9.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik
TP-Link nabídne levné 2,5GbE a 10GbE přepínače TP-Link nabídne levné 2,5GbE a 10GbE přepínače
Chtělo by se říci spíše "relativně levné", neboť přepínač či switch může být pro někoho zboží, za něž je ochoten utratit nanejvýš pár stovek. Rychlý Ethernet ale není levný, i když 130 dolarů za 2,5GbE switch už není tak moc. 
9.4.2021, aktualita, Jan Vítek
Informace o půl miliardě účtů z LinkedIn jsou na prodej Informace o půl miliardě účtů z LinkedIn jsou na prodej
Facebook není v této době jediný, koho se týká další velký únik dat. Shodou okolností jde opět o cca půl miliardy uživatelských účtů, jejichž data jsou nyní k dispozici. Někdo se tak nyní snaží obohatit jejich prodejem. 
9.4.2021, aktualita, Jan Vítek
Intel použil MacBook Pro ve své nové reklamě na mobilní CPU Intel použil MacBook Pro ve své nové reklamě na mobilní CPU
Nedávno by se nad tím nikdo nepozastavil, ale nyní působí reklama Intelu na mobilní procesory Core, v níž se ukazuje MacBook Pro, poněkud komicky. A to zvláště ve světle nové reklamní kampaně Intelu. 
9.4.2021, aktualita, Jan Vítek2 komentáře