www.svethardware.cz
>
>
>
>

Kioxia připravuje SSD postavené na PCIe 5.0

Kioxia připravuje SSD postavené na PCIe 5.0
, , aktualita
Ještě se pořádně nezačalo využívat rozhraní PCIe 4.0 a Kioxia už pracuje na nových SSD postavených na další generaci PCIe 5.0. Ty mají přinášet o 35 % vyšší výkon než nejnovější varianty pro PCIe 4.0.
K oblíbeným
reklama
Společnost Kioxia (bývalá Toshiba) pracuje na svých SSD blízké budoucnosti. Zatímco nyní se představují první modely postavené na základě rozhraní PCIe 4.0, Kioxia si už chystá varianty s novým PCIe 5.0. Pokud jde o formát, jde o nedávno představený E3.S s velikostí 3 palce (cca 7,5 cm). Nový formát je určen pro servery All-Flash Array (AFA), které budou nasazovány např. v cloudových data centrech.
 
Kioxia PCIe 5.0 SSD
 
Zatím nevíme, jakého budou dosahovat výkonu v různých situacích, nicméně zatím se hovoří o výkonu zvýšeném o 35 % proti nynějších variantám CM6 využívajícím PCIe 4.0 a paměťové čipy BiCS Flash 3D TLC. Ty dosahují 1400K IOPS a přenosových rychlostí až 6900 MB/s. Pochopitelně dnes není známo ani to, jak se budou tyto disky jmenovat, jaké kapacity budou k dispozici, jaká bude cena a kdy se objeví.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel potvrzuje, Tiger Lake dorazí za necelý měsíc, promluví i Raja Koduri Intel potvrzuje, Tiger Lake dorazí za necelý měsíc, promluví i Raja Koduri
Vypuštění či alespoň představení procesorů Tiger Lake na začátku září bylo očekávané, ale dosud ne potvrzené. Nyní tu už ale máme přímo od Intelu potvrzení, že pozvánky pro média na blížící se virtuální událost se opravdu týkají těchto CPU. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Další oběť ransomwaru od Maze s 10 TB ukradených dat: Canon USA Další oběť ransomwaru od Maze s 10 TB ukradených dat: Canon USA
Společnost Canon má teď trochu těžké období. Ze serverů cloudové služby image.canon kvůli chybě zmizely fotky uživatelů, nyní je celé její americké zastoupení terčem útoku vyděračského softwaru, tzv. ransomwaru.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nimbus počítá s SSD ExaDrive s kapacitami až 400 TB Nimbus počítá s SSD ExaDrive s kapacitami až 400 TB
Společnost Nimbus vyrábí SSD s obrovskými kapacitami. Její ExaDrive nabídne kapacity 50 TB i 100 TB, nicméně zástupci společnosti se nechali slyšet, že do budoucna počítají i s kapacitami 200 TB a dokonce i 400 TB.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
NVIDIA DLSS 2.0: dokáže nahradit ray tracingem ztracený výkon? NVIDIA DLSS 2.0: dokáže nahradit ray tracingem ztracený výkon?
NVIDIA si pro nás připravila vylepšenou technologii DLSS 2.0, která má za úkol v konečném důsledku zajistit vyšší výkon při vysoce kvalitním zobrazení. My se nyní podíváme na to, jak funguje v praxi.
Dnes, recenze, Jan Vítek8 komentářů
Zakladatel ARMu říká, že prodej společnosti NVIDIA by byla katastrofa Zakladatel ARMu říká, že prodej společnosti NVIDIA by byla katastrofa
Hermann Hauser, jeden ze zakladatelů společnosti ARM, se velmi kriticky vyjádřil k záměru NVIDIE převzít ARM z rukou japonské banky Softbank. Dle jeho slov by něco takového byla hotová katastrofa.
Včera, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů