www.svethardware.cz
>
>
>
>

Kioxia připravuje SSD postavené na PCIe 5.0

Kioxia připravuje SSD postavené na PCIe 5.0
, , aktualita
Ještě se pořádně nezačalo využívat rozhraní PCIe 4.0 a Kioxia už pracuje na nových SSD postavených na další generaci PCIe 5.0. Ty mají přinášet o 35 % vyšší výkon než nejnovější varianty pro PCIe 4.0.
K oblíbeným
reklama
Společnost Kioxia (bývalá Toshiba) pracuje na svých SSD blízké budoucnosti. Zatímco nyní se představují první modely postavené na základě rozhraní PCIe 4.0, Kioxia si už chystá varianty s novým PCIe 5.0. Pokud jde o formát, jde o nedávno představený E3.S s velikostí 3 palce (cca 7,5 cm). Nový formát je určen pro servery All-Flash Array (AFA), které budou nasazovány např. v cloudových data centrech.
 
Kioxia PCIe 5.0 SSD
 
Zatím nevíme, jakého budou dosahovat výkonu v různých situacích, nicméně zatím se hovoří o výkonu zvýšeném o 35 % proti nynějších variantám CM6 využívajícím PCIe 4.0 a paměťové čipy BiCS Flash 3D TLC. Ty dosahují 1400K IOPS a přenosových rychlostí až 6900 MB/s. Pochopitelně dnes není známo ani to, jak se budou tyto disky jmenovat, jaké kapacity budou k dispozici, jaká bude cena a kdy se objeví.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity
Automobilce Tesla se daří a Elon Musk si může mnout ruce. Firma má za sebou už 5. ziskové čtvrtletí v řadě za sebou. Tentokrát by ke kladným číslům téměř nepotřebovala ani prodej emisních kreditů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky
Na Adobe MAX 2020 prezentovalo HP 8 nových monitorů, mezi kterými byly i ty určené pro grafiky. Vrcholem mezi nově představenými novinkami je HP Z27xs G3 DreamColor s rozlišením 4K a rozhraním USB-C.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede? Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede?
Radeon RX 6800 XT by se měl stát novým herním králem firmy AMD, pokud jde o karty s ještě rozumnou cenou, neboť nad ním bude ještě výkonnější verze. Nyní se už postupně ukazuje, jaký výkon lze čekat dle 3DMarku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku
Test Passmark nás letos na jaře zaujal především tím, jak změnil váhu AVX 512 v jednovláknových testech. Mnozí za tím viděli snahu nadržovat Intelu. Jenomže nyní už ani to nepomohlo k jejich prvnímu místu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader
NVIDIA možná musela nebo přímo sama se rozhodla zrušit nástup lepších verzí RTX 3080 a RTX 3070 s většími kapacitami paměti, ale znovu se nám tu objevuje zajímavá karta v podobě RTX 3070 Ti. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů