www.svethardware.cz
>
>
>
>

Klávesnice Corsair K60 Pro využívá zbrusu nová tlačítka Cherry MX Viola

Klávesnice Corsair K60 Pro využívá zbrusu nová tlačítka Cherry MX Viola
, , aktualita
Společnost Cherry MX, nejznámější výrobce tlačítek pro mechanické klávesnice, letos na začátku roku ohlásil nový typ Viola, který by měl dle jejích slov znamenat konec membránových klávesnic. 
K oblíbeným
reklama
Corsair je tak první, nebo alespoň jedna z prvních firem, která nová tlačítka Cherry MX Viola použije v praxi, a to v tomto případě na modelu K60 Pro Mechanical Gaming Keyboard.
 
 
Jde o klávesnici s klasickým rozložením a plnou velikostí, čili i s numerickým blokem. Nevidíme tu ani žádná přídavná tlačítka nebo další neobvyklé prvky, takže speciální funkce budou jako obvykle zajišťovat běžné klávesy s využitím přepínače. 
 
 
Samotný výrobce mluví o vysoké mechanické odolnosti dané hliníkovým rámem, RGB podsvícení s jednou diodou na klávesu, plném NKRO a právě i o speciálních funkcích pro ovládání zvuku a multimédií, i když na nich dnes už není speciální v podstatě nic. 
 
Tato klávesnice je tak zajímavá v podstatě "jen" kvůli svým tlačítkům Cherry MX Viola, jež řadíme mezi mechanická a jak ukazuje následující obrázek, jsou také pozoruhodně jednoduchá. 
 
 
Pokud obrázek odpovídá skutečnosti, pak tu máme v podstatě jen dva plastové výlisky, a to základní schránku a pohyblivý dřík, který je navlečen na pružinku a nakonec je tu kovový kontakt zajišťující sepnutí elektrického obvodu. 
 
Cherry MX chce tímto způsobem nabídnout alternativu nejen pro klasické membránové či správně hybridní membránové klávesnice, které stojí sotva pár set korun, ale také konkurenční modely tlačítek jako Gateron, Kailh či Outemu, jichž se v posledních letech vyrojilo více než dost. A ačkoliv na to obrázek nahoře nevypadá, Violet umožní využití standardních kláves pro křížkový dřík, takže výměna za ztracené a poškozené čepičky nebude složitá. 
 
Co se týče vlastností tlačítek Violet, ta kladou 45g odpor, což odpovídá třeba modelu Cherry MX Red, přičemž celková hloubka stisku je jako obvykle 4 mm a sepnutí obvodu nastává už v polovině stisku, což je také obvyklé. Směrem dolů by se ale odpor stisku měl zvyšovat, přičemž oněch 45 g platí právě pro hloubku 2 mm. 
 
 
Corsair sám ovšem nabízí hned tři verze své K60 Pro. První je s RGB podsvícením tak, jak ji vidíme nahoře. Pak je tu ale také Corsair K60 Pro Mechanical Gaming Keyboard s pouze červenými LED, a tedy s nižší cenou a vedle ní ještě Corsair K60 RGB Pro SE Mechanical Gaming Keyboard s podložkou pod zápěstí a odolnějšími PBT klávesami. 
 
 
Pokud jde ovšem o ceny, pak ty zrovna příznivě nevypadají, alespoň pokud jde o nabídku Corsair K60 RGB Pro Mechanical Gaming Keyboard za 110 liber (cca 3300 Kč). Za takovou se dají sehnat i mnohem lépe vybavené modely s "pořádnými" tlačítky Cherry MX, a tak lze doufat, že jde o chybu či jen dočasnou částku kvůli dosud neznámé ceně. 
 
Zdroj: Hexus


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xbox Game Bar pro Windows 10 nyní ukáže, které aplikace zpomalují systém Xbox Game Bar pro Windows 10 nyní ukáže, které aplikace zpomalují systém
Microsoft dnes vydal nový widget pro Xbox Game Bar, který zobrazuje procesy využívající CPU, GPU a RAM. Uživatel může snadno ukončit ostatní aplikace bez opouštění hry. Další funkce potom prozradí, zda je počítač připraven na DirectX 12 Ultimate.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Google přichází se službou VPN v balíku Google One Google přichází se službou VPN v balíku Google One
Společnost Google přichází s novou službou pro své zákazníky. V rámci nejvyšší verze svého balíčku Google One zpřístupňuje uživatelům službu VPN pro zařízení s Androidem. Služba ale nebude dostupná všude.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Finanční výsledky Applu: daří se, ale iPhony a Čína dělají potíže Finanční výsledky Applu: daří se, ale iPhony a Čína dělají potíže
Společnost Apple zveřejnila své finanční výsledky. Nebyly sice zrovna špatné, ale bylo zde několik závažných propadů. Vrásky na čele způsobila především Čína, ale moc radosti nebylo ani z prodejů iPhonů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Spotify má 320 milionů aktivních uživatelů, o 29 % více než před rokem Spotify má 320 milionů aktivních uživatelů, o 29 % více než před rokem
Streamovací služba Spotify může částečně slavit. Počet posluchačů se mezi ročně opět výrazně zvýšil, a to o 29 % na nynějších 320 milionů lidí. Bohužel ohledně ziskovosti to už není tak moc slavné.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel Rocket Lake na Z590 proti Comet Lake, jak si vede? Intel Rocket Lake na Z590 proti Comet Lake, jak si vede?
Na světlo světa se dostaly testy nového osmijádrového procesoru generace Intel Rocket Lake-S, takže my si můžeme výsledky už srovnat s tím, co předvádí aktuální generace Comet Lake-S. Vypadá to na výrazné zvýšení výkonu na takt? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář