reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Klávesnice Optimus Popularis s displejem ve výrobě

, , aktualita
Klávesnice Optimus Popularis s displejem ve výrobě
Pokud si nepamatujete na předlouhý vývoj klávesnice Optimus od studia Art Lebedev, pak vězte, že tento kandidát na titul vapourware byl v podobě modelu Optimus Maximus chystán již od roku 2005 či možná i dříve, jeho příchod byl několikrát...
Klávesnice Optimus Popularis s displejem ve výrobě
Pokud si nepamatujete na předlouhý vývoj klávesnice Optimus od studia Art Lebedev, pak vězte, že tento kandidát na titul vapourware byl v podobě modelu Optimus Maximus chystán již od roku 2005 či možná i dříve, jeho příchod byl několikrát odložen, aby se nakonec dostal na trh. Nedlouho poté, v roce 2008, byl představen koncept menší klávesnice Optimus Popularis a kdo by čekal, že s ní Art Lebedev po zkušenostech s výrobou předchozího modelu pohne, ten by byl zklamán. Popularis vstupuje do produkce až nyní.

Optimus Popularis ovšem není stejně jako Optimus Maximus klávesnice s malými OLED displeji pod jednotlivými klávesami. Namísto toho využívá jeden velký displej, jenž každé klávese zajistí minimálně 64 x 64 pixelů. I proto je tato klávesnice malá a bez vlastní numerické části. Výrobce přitom prohlašoval, že půjde o klávesnici s daleko příznivější cenou, ovšem stále jde o vysokých 955 USD, nebo 797 euro.

To i proto, že Art Lebedev využívá konstrukci z jednoho opracovaného kusu hliníku, podobně jako najdeme u některých lepších notebooků a ultrabooků počínaje modely MacBook Pro. Výroba každého základu pro hliníkové tělo přitom má trvat kolem tří hodin. První kusy budou dodány na trh ještě na sklonku tohoto roku.

Zdroj: X-bit labs
reklama
reklama
reklama