www.svethardware.cz
>
>
>

Konec zpoceným dlaním. Herní myš Zephyr obsahuje ventilátor

Konec zpoceným dlaním. Herní myš Zephyr obsahuje ventilátor
, , aktualita
Méně známý výrobce si dal za cíl vyřešit věčný problém řady hráčů. Uvnitř počítačové myši Mindshunter Zephyr se totiž nachází malý ventilátor, který by měl ochlazovat povrch dlaně a zabraňovat pocení.
K oblíbeným
reklama
Pokud se při hraní her potýkáte se zpocenou dlaní, ve které držíte počítačovou myš, jistě jste zkusili různá řešení. Můžete myš držet pouze pomocí prstů, aby dlaň nebyla v kontaktu s jejím povrchem. Nebo vyzkoušet některý z modelů, u kterých výrobci slibují povrch eliminující pocení. S řešením tohoto věčného problému prý přišla dosud neznámá společnost Mindshunter, která na svém webu představila herní myš Zephyr. Na první pohled vypadá jen jako další myš s perforovaným povrchem, tedy otvory, které snižují hmotnost periferie.
 
 
Tato myš ovšem přináší jednu vychytávku, která se u žádného modelu dlouho neobjevila. Jedná se o malý ventilátor, který se stará o „aktivní chlazení“ dlaně uživatele a eliminuje tím riziko pocení. Ventilátor fouká vzduch v úhlu 45 stupňů k dlani a podle výrobce by měl být jeho provoz velmi tichý. Přesto lze předpokládat, že mimo používání sluchátek jeho provoz stejně uslyšíte. K dispozici jsou dvě nastavení rychlosti, a to 4 000 nebo 10 000 otáček za minutu, případně jej lze zcela vypnout. Otázkou také zůstává, jakým způsobem bude možné ventilátor čistit, neboť během používání se jistě dovnitř přes otvory dostane spousta prachu a jiných nečistot.
 
 
Proděravělý povrch samozřejmě přináší i výhodu v podobě nízké hmotnosti. Myš váží pouze 68 gramů, což je vzhledem k integrovanému ventilátoru velmi nízká hodnota. Výrobce slibuje, že i přes perforovaný design je tělo myši dostatečně pevné. Dle dalších dostupných specifikací se jedná o solidní herní myš, která obsahuje optický senzor PixArt PMW 3389 s rychlostí přes 400 IPS a maximální citlivostí 16 000 DPI. Tuto hodnotu lze samozřejmě měnit pomocí tlačítka na těle myši, a to v krocích 800, 1 600, 3 200, 6 400 a 16 000 DPI. Pomocí softwaru lze tyto defaultní hodnoty upravit, případně nastavit vlastní s přesností 100 DPI. Kromě hlavních tlačítek se spínači Omron a životností 50 milionů kliknutí obsahuje myš také dvě programovatelná tlačítka na dosah palce.
 
Design myši je symetrický, i když umístění tlačítek nahrává pravákům. Pochopitelně nesmí chybět RGB podsvícení, které obsahuje patnáct předvoleb a 16,8 milionu barev. Jak poukázal web PC Gamer, design myši je velmi podobný modelu Cooler Master MM710, se kterým dokonce sdílí i stejný optický senzor. Připojení k počítači zajišťuje USB kabel, který samozřejmě zároveň napájí integrovaný ventilátor. Herní myš Mindshunter Zephyr lze nyní v rámci předobjednávky pořídit za 79 dolarů (1 900 Kč bez DPH), potom by měla být cena dvojnásobná.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity
Automobilce Tesla se daří a Elon Musk si může mnout ruce. Firma má za sebou už 5. ziskové čtvrtletí v řadě za sebou. Tentokrát by ke kladným číslům téměř nepotřebovala ani prodej emisních kreditů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky
Na Adobe MAX 2020 prezentovalo HP 8 nových monitorů, mezi kterými byly i ty určené pro grafiky. Vrcholem mezi nově představenými novinkami je HP Z27xs G3 DreamColor s rozlišením 4K a rozhraním USB-C.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede? Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede?
Radeon RX 6800 XT by se měl stát novým herním králem firmy AMD, pokud jde o karty s ještě rozumnou cenou, neboť nad ním bude ještě výkonnější verze. Nyní se už postupně ukazuje, jaký výkon lze čekat dle 3DMarku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku
Test Passmark nás letos na jaře zaujal především tím, jak změnil váhu AVX 512 v jednovláknových testech. Mnozí za tím viděli snahu nadržovat Intelu. Jenomže nyní už ani to nepomohlo k jejich prvnímu místu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader
NVIDIA možná musela nebo přímo sama se rozhodla zrušit nástup lepších verzí RTX 3080 a RTX 3070 s většími kapacitami paměti, ale znovu se nám tu objevuje zajímavá karta v podobě RTX 3070 Ti. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů