www.svethardware.cz
>
>
>

Konsorcium automobilek Audi, BMW a Daimler koupilo mapy Nokia HERE za 2,8 miliardy EUR

Konsorcium automobilek Audi, BMW a Daimler koupilo mapy Nokia HERE za 2,8 miliardy EUR
, , aktualita
To, co se šuškalo, se i stalo. Konsorcium tří německých automobilek Audi AG, BMW Group a Daimler AG odkoupilo od Nokie její mapovou divizi HERE, za kterou zaplatí okolo 2,8 miliardy EUR. Po prodeji mobilní divize je to tak další prodej části této společnosti.
K oblíbeným
reklama
Není tomu tak dávno, co Nokia prodala svou divizi mobilních telefonů Microsoftu. Nyní se od Nokie odděluje její další velká část, mapová divize HERE. Tu včera odkoupilo konsorcium tří německých automobilek Audi AG, BMW Group a Daimler AG (mateřská společnost Mercedesu) za 2,8 miliardy EUR. O tomto kroku se spekulovalo již delší dobu, mezi zájemci byl údajně i Apple a vedle zmíněných automobilek se hodně spekulovalo zejména o Uberu.


Nokia HERE


HERE má dnes 6454 zaměstnanců a za první pololetí roku 2015 zaznamenala tato divize příjmy 552 milionů EUR, což stačilo na vytvoření zisku 28 milionů EUR. Připomeňme, že mapy HERE vznikly převzetím Navtequ, za který Nokia v roce 2007 dala 8,1 miliardy dolarů. Nyní tedy tato mapová divize jde opět o dům dál a celý obchod by měl být ukončen na začátku roku 2016. Do té doby budou zaměstnanci nadále spadat pod Nokii.

Všechny tři automobilky mají v nákupu stejný podíl. Jejich cílem je zlepšení navigací a postupný vývoj k autonomním vozidlům, která se díky přesným mapám budou moci lépe ovládat a navigovat. Konsorcium automobilek patrně přizve ke spolupráci i jiné automobilky, aby investovaly do dalšího vývoje map. Zatím není úplně jasné, co se stane s mapami HERE pro mobilní zařízení. Některé zdroje hovoří o tom, že by měly zůstat dále zdarma k dispozici. Uvidíme. Nokia se nyní s nákupem Alcatel-Lucent za 16,6 miliardy dolarů v dubnu 2015 chce specializovat na telekomunikace a pořád se hovoří o tom, že od roku 2016 začne licencovat nové mobilní telefony.

Zdroj: gizmodo.com, phonearena.com
reklama
Nejnovější články
ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety
Přímá detekce samotných exoplanet stále není běžná záležitost a jen několik z tisíců se tako povedlo nalézt. A v případě PDS 70c platí nejen to, nově se dokonce objevil i formující se v rotujícím disku materiálu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu
Ještě donedávna platilo, že společnost TSMC reagovala odmítavě na lákání Evropské unie, ovšem nyní se přímo od jejího předsedy dozvídáme, že to může nakonec dopadnout jinak. TSMC totiž láká představa továrny v Německu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí
S nárůstem podílu obnovitelných zdrojů na výrobě elektrické energie stoupá také potřeba řešit jejich nestálost. Společnost Form Energy má řešení v podobě železito-kyslíkových baterií. Levnějších a ekologičtějších.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Richard Branson a Jeff Bezos zatím nejsou astronauti: FAA změnila pravidla Richard Branson a Jeff Bezos zatím nejsou astronauti: FAA změnila pravidla
Federal Aviation Administration (FAA) změnila pravidla pro definici astronautů, a tak Richard Branson i Jeff Bezos a posádky jejich raket podle této novinky ještě nejsou astronauty. Jde o první změnu definice od roku 2004.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Fallback ve FidelityFX Super Resolution otestován: když není k dispozici FP16 Fallback ve FidelityFX Super Resolution otestován: když není k dispozici FP16
AMD vytvořilo svou technologii FidelityFX Super Resolution skutečně tak, aby mohla pracovat na co možná nejširším okruhu grafických čipů. Tomu odpovídá i to, že můžeme využít tzv. FP32 fallback, pokud není k dispozici nejvhodnější hardware.
Dnes, aktualita, Jan Vítek