Konzoli Steam Deck mizí z cesty překážky, EAC a BattlEye budou kompatibilní

Konzoli Steam Deck mizí z cesty překážky, EAC a BattlEye budou kompatibilní
, , aktualita
Nedávno jsme se podívali na téma kompatibility nejoblíbenějších her platformy Steam s konzolí Steam Deck, která má ještě letos dorazit na trh. A zjistili jsme, že pokud je nějaká hra nekompatibilní, pak za to zpravidla může anticheatovací ochrana.
K oblíbeným
reklama
Steam Deck je tak buď díky nativní podpoře her a Protonu kompatibilní s většinou nejoblíbenějších her na Steamu a pokud není, pak za to z velké části mohla nekompatibilita systémů EAC - Easy Anti-Cheat a BattlEye s Linuxem. 
 
 
To samozřejmě platilo pouze pro takové hry, které jsou určeny (i) pro internetový multiplayer, zatímco titulů jako The Witcher 3: Wild Hunt či Cyberpunk 2077 se to netýká. Problémy nastaly třeba ve hře ARMA 3, kde nefungující BattlEye hráče odřízl od oficiálních serverů, ale většinou dělal problémy nespolupracující EAC. 
 
Steam Deck je totiž založena v prvé řadě na linuxovém prostředí a využívá standardně SteamOS 3.0 s vlastní Steamovou nástavbou, takže pro hry, které Linux neznají, je třeba využít systém Proton. Nicméně stále jde o hardware založený na APU s jádry x86, takže pokud někdo bude chtít, dostane možnost si nainstalovat Windows, aby získal v podstatě kapesní PC schopné spouštět hry v jejich nativním prostředí. Valve o to ale evidentně nemá zájem a aby uživatelům nedalo důvod přecházet ze standardního SteamOS na Windows, nyní pilně pracuje na zajištění kompatibility. 
 
Dobrá zpráva tak zvláště pro Valve je, že Epic Games oznamují podporu svého EAC i na Linuxu a rovněž na počítačích Mac. A zvláště v případě Linuxu bylo upřesněno, že EAC bude fungovat společně s Wine a Protonem, přičemž Epic Games slibují, že z hlediska herních vývojářů bude třeba jen párkrát kliknout myší na Epic Online Services Developer Portalu a budou mít hotovo. To tak platí konkrétně především o tituly jako Apex Legends, Hunt: Showdown, Fall Guys, Fortnite ae Halo Master Chief Collection.
 
Podobnou zprávu také vydali autoři systému BattlEye, který už je kompatibilní s Linuxem a brzy bude i s hrami, které pod tímto OS běží prostřednictvím Protonu na Steam Deck. A stejně jako v případě EAC se bude po vývojářích žádat akorát to, aby tuto kompatibilitu ve svých titulech povolili, což bude pochopitelně v jejich vlastním zájmu. A zde se to týká her jako PUBG, Destiny 2 a Rainbow Six Siege. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Phison o budoucích SSD: aktivní chlazení, L4 cache, vysoká spotřeba Phison o budoucích SSD: aktivní chlazení, L4 cache, vysoká spotřeba
Společnost Phison je jeden z nejznámějších výrobců kontrolerů pro SSD, jehož modely používá celá řada firem. Kdo jiný tak může poskytnout lepší náhled do budoucnosti SSD úložišť než CTO této firmy?
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
AMD hlásí rekordní tržby a zlepšující se dodávky čipů AMD hlásí rekordní tržby a zlepšující se dodávky čipů
Společnost AMD se pochlubila finančními výsledky za třetí kvartál, které nejsou vůbec špatné, ostatně firma dokázala utržit o více než polovinu v porovnání se stejným obdobím předchozího roku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Intel kvůli nedostatečným kapacitám přestává vyrábět některé síťové karty Intel kvůli nedostatečným kapacitám přestává vyrábět některé síťové karty
Intel se rozhodl, že ze své nabídky vyřadí některé méně důležité produkty, což jsou pro něj evidentně síťové karty. Ne všechny, ale dost z nich tak brzy přestane být brzy vyráběno, což svědčí o jedné skutečnosti.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Microsoft chystá Windows 11 ve verzi SE, jaká bude? Microsoft chystá Windows 11 ve verzi SE, jaká bude?
Microsoft si údajně chystá speciální verzi systému Windows 11 s označením SE, která by se měla zaměřit na vzdělávací instituce, ale mohla by být zajímavá i pro řadu běžných uživatelů, neboť má být zjednodušená či odlehčená. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Konečné specifikace a ceny Intel Alder Lake-S unikly na web Konečné specifikace a ceny Intel Alder Lake-S unikly na web
Server VideoCardz zveřejnil materiály Intelu, které nám odhalí skutečné a finální specifikace prvních procesorů Alder Lake-S, které se dostanou na trh. Vedle toho se dozvídáme i ceny, jež skutečně nelze označit za přemrštěné. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře