www.svethardware.cz
>
>
>
>

Koronavirus způsobil další zpoždění startu teleskopu Jamese Webba

Koronavirus způsobil další zpoždění startu teleskopu Jamese Webba
, , aktualita
Vesmírný dalekohled Jamese Webba si bude muset počkat opět o něco déle, než se dostane do kosmu a začne plnit svou misi. Kvůli epidemii onemocnění covid-19 se plánovaný start rakety s tímto teleskopem v březnu 2021 neuskuteční.
K oblíbeným
reklama
Vynesení připravovaného vesmírného teleskopu Jamese Webba do kosmu bude mít podle agentury NASA opět další zpoždění. Tentokrát bude odklad způsoben epidemií onemocnění covid-19, která zpomalila a zkomplikovala práce zaměstnanců na přípravách teleskopu. Už dříve byl projekt několikrát opožděn, protože konstrukce a testování všech částí vesmírného teleskopu se často objevují komplikace. 
 
Ještě když NASA zkoušela hlavní věž držící primární zrcadlo teleskopu JWST, vypadalo to, že vynesení teleskopu do kosmu se uskuteční v březnu roku 2021. Thomas Zurbuchen z NASA ale uvedl, že kvůli koronaviru ztratili čas a vzniklo další opoždění oproti plánu. Podle slov Thomase Zurbuchena v březnu příští rok teleskop určitě nevypraví. NASA ale stále doufá, že se kosmický teleskop povede vynést do vesmíru ještě během roku 2021, nové přesné datum ale prozatím není stanoveno. 
 
 
Vesmírný teleskop Jamese Webba připravovaný organizacemi NASA, ESA a CSA je považován za nástupce slavného Hubbleova vesmírného dalekohledu a vesmír bude sledovat především v infračervené části spektra. Teleskop bude vynesen raketou Ariane 5 a bude umístěn v Lagrangeově (gravitačně stabilním) bodě L2 soustavy Země-Slunce ve vzdálenosti asi 1,5 milionu kilometrů od Země. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chyba v iOS umožnila nepozorovaný přístup k datům z iPhonu přes Wi-Fi Chyba v iOS umožnila nepozorovaný přístup k datům z iPhonu přes Wi-Fi
Výzkumník objevil kritickou chybu v jádru iOS, která by umožnila přístup k citlivým údajům z iPhonu v reálném čase, aniž by o tom uživatel věděl. Stačilo, aby se útočník nacházel v blízkosti. Apple naštěstí chybu již opravil.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Čtyři nové monitory Philips na českém trhu: pro hry i do práce Čtyři nové monitory Philips na českém trhu: pro hry i do práce
Philips 326P1H a 329P1H jsou monitory vhodné i pro práci vyžadující vysokou přesnost obrazu. Vybaveny jsou dokem USB-C a kamerou s Windows Hello. Philips 242E1GAEZ a 272E1GAEZ s FreeSync Premium naproti tomu najdou využití i při hraní her.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
AutoX vypouští flotilu autonomních taxi bez řidičů v čínském Šen-čenu AutoX vypouští flotilu autonomních taxi bez řidičů v čínském Šen-čenu
Máme zde další projekt autonomních vozů, který se zbavil záložních řidičů. Jde o AutoX, které do čínského Šen-čenu vypustilo 25 robotických vozů taxi bez těchto řidičů. V jiných městech jsou ještě stále přítomni.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
YouTube bude detekovat urážlivé komentáře, dá šanci se nad nimi zamyslet YouTube bude detekovat urážlivé komentáře, dá šanci se nad nimi zamyslet
Tzv. hate speech je dnes velkým tématem. Platforma YouTube proto zavede další kroky, které ji mají omezit. Při detekci urážlivého komentáře pisatele upozorní, zda ho chce opravdu odeslat a zda si nechce rozmyslet jinou formulaci.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Qualcomm naznačuje, že díky Apple M1 se zdá být W10 pro ARM správným krokem Qualcomm naznačuje, že díky Apple M1 se zdá být W10 pro ARM správným krokem
I když Apple nemá nic společného s operačním systémem Windows, Qualcomm naznačuje, že právě Apple M1 je tou pravou vzpruhou pro tento systém. Konkrétně jde o verzi určenou pro procesory na architektuře ARM.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář