www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Krabicové Windows 10 přijdou na flash disku, DVD asi nebude

Krabicové Windows 10 přijdou na flash disku, DVD asi nebude
, , aktualita
Už dříve jsme se mohli dozvědět, že Microsoft plánuje distribuovat své nové Windows 10 na USB flash discích. Ty se již objevily v předprodeji a Fudzilla navíc přišla se zprávou, že verze s DVD v prodeji nebudou.
K oblíbeným
reklama
V obchodech amerického Amazonu se tedy již objevily v předprodeji Windows 10 na USB flash discích, které budou ale dle uvedených informací k dispozici až od 30. srpna, tedy za šest týdnů. Amazon aspoň dodržuje stanovené ocenění, které pro svůj systém zvolil samotný Microsoft, takže prodává Windows 10 Home za 120 dolarů a Windows 10 Pro za 200 dolarů a k dispozici budou pochopitelně 32bitové i 64bitové verze. Obě částky zahrnují poštovné a k dispozici je i možnost si nechat krabice dárkově zabalit.

O Windows 10 distribuovaných na flash discích jsme se poprvé dozvěděli na konci června. V tu dobu ještě zdroje tvrdily, že tyto verze systému budou dražší, čili že dáme 144 USD za Home a 238 USD za Pro, což se tedy naštěstí nepotvrdilo.

V našich internetových obchodech systém Windows 10 ještě nenajdeme a pokud ano, pak zatím ještě bez uvedené ceny a samozřejmě nedostupný.

Server Hexus mluví o stejných cenách za krabicové verze systému s flash diskem a DVD, ovšem server Fudzilla uvádí, že DVD verze nebudou, čemuž prozatím odpovídá i výpis z obchodu Amazon, kde jsou nabízeny pouze Windows 10 na flash disku. Pro většinu uživatelů by takové rozhodnutí Microsoftu bylo jistě akceptovatelné, však instalace systému z flash disku je jednodušší, potenciálně rychlejší a je třeba si uvědomit, že řada uživatelů už optickou mechaniku ani nevyužívá a některé počítače pro ni ani nemají místo. Na druhou stranu některé starší počítače zase nemusí podporovat bootování z USB zařízení, ale pak bude samozřejmě možné si Windows 10 vypálit a použít zakoupenou licenci.

Uvidíme, zda uvedené datum dostupnosti na Amazonu bude skutečně platit, však 30. srpen není zrovna v souladu s výrokem Microsoftu, že krabicový systém bude k dispozici krátce po vypuštění systému na trh, což se stane 29. července. Dle Venture Beat můžeme skutečně očekávat, že krabicové Windows 10 budou v prodeji dříve.

Zdroj: TZ Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Intel má firmě VLSI zaplatit 2,2 miliardy dolarů za porušení patentů Intel má firmě VLSI zaplatit 2,2 miliardy dolarů za porušení patentů
A výsledná částka může být ještě mnohem vyšší, neboť VLSI žaluje firmu Intel ve více státech, přičemž ten se pochopitelně brání a chystá se odvolat. O co konkrétně v tomto případu ovšem jde a které patenty měly být porušeny?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál? Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál?
Dobře víme, že rover NASA Perseverance se trefil na předem určené místo přistání v kráteru Jezeru, ovšem kde to přesně je? Na to se můžeme nyní podívat i díky tomu, že si rover i další části sestupového zařízení našla družice TGO. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek