www.svethardware.cz
>
>
>
>

Krátce ze světa PDA

Krátce ze světa PDA
, , článek
Oficiální uvedení MiTAC Mio 8380 - Sagem opouští Microsoft pro Symbian - Duke Nukem pro Pocket PC
reklama
Oficiální uvedení MiTAC Mio 8380

Dlouho a netrpělivě očekávaný smartphone MiTAC Mio 8380 s OS MS Smartphone 2002 se dočká oficiálního uvedení 10. června. Během léta by se měl přístroj rozšířit do nabídek operátorů po celém světě.

Sagem opouští Microsoft pro Symbian

Společnost Sagem nenápadně odřekla chystané bezdrátové PDA postavené s největší pravděpodobností na operačním systému Pocket PC 2002 Phone Edition a namísto toho někdy během letošního léta uvede nový smartphone postavený na Symbianu.

Sagem sice vysloveně neuvedl, že to bude právě Symbian, nicméně na prezentaci při předvádění obrázků byl právě Symbian jmenován jako "klíčový partner".


Duke Nukem pro Pocket PC

Nějaký čas po legendárním Doomovi se objevila ještě jedna hra, která vzbudila v letech devadesátých zaslouženou pozornost - byl to Duke Nukem (vlastně správně Duke Nuk'em), který měl oproti DOOMovi skutečný 3D engine a tím pádem také patřičně propracované úrovně.

Jedna z nejúspěšnějších 3D her své doby se chystá i na displeje kapesních PC, a to vše díky nezávislému developerovi jménem Frank Pennault.

Zatím je k dispozici pouze testovací neveřejná verze pro autorovu přetaktovanou Cassiopeiu C505, která zvládne jen nějakých 7-8 fps. Brzy by se ale měly objevit také verze pro další procesory (MIPS a StrongARM). Všichni ctitelé Duka pochopitelně doufají, že s podporou nových a lepších procesorů vzroste také framerate.
reklama
Nejnovější články
Adobe Enhance Detail díky umělé inteligenci zvýší rozlišení o 30 % Adobe Enhance Detail díky umělé inteligenci zvýší rozlišení o 30 %
Aktualizace aplikací od Adobe přinesla několik zajímavých vylepšení. Lightroom CC se dočkal chybějících funkcí z klasické verze a všechny programy pak dostaly funkci Enhance Detail. Ta umožní zvýšit rozlišení snímků až o 30 % díky AI.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Další mohutné investice Intelu, v Irsku to bude 8 miliard dolarů Další mohutné investice Intelu, v Irsku to bude 8 miliard dolarů
V poslední době se dozvídáme o tom, jaké investice v nejbližší době čekají Intel. Mluvilo se již o 11 miliardách v Izraeli, podstatném rozšiřování provozů v Oregonu a nyní to jsou podrobnosti o rovněž již známých investicích v Irsku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA TU116 vyfoceno, je o třetinu menší než TU106 NVIDIA TU116 vyfoceno, je o třetinu menší než TU106
Grafický čip NVIDIA TU116 se uplatní na grafických kartách GeForce GTX 1660 Ti, které očekáváme už za týden. Můžeme se podívat na to, jak velký je tento čip oproti TU106 z karet RTX 2000. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Astronomové našli ve vesmíru příklad kolize celých planet Astronomové našli ve vesmíru příklad kolize celých planet
Je logické, že ve vesmíru dochází i ke kolizím celých planet, ostatně takovým způsobem měl vzniknout i náš Měsíc a v podstatě i Země. Nyní se ale našel příklad takové kolize i mezi exoplanetami. Podívejme se na systém hvězdy Kepler-107. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Deska Soyo s H310C podporuje procesory až do generace Skylake Deska Soyo s H310C podporuje procesory až do generace Skylake
Společnost Soyo, o níž se v dnešní době moc často nedočteme, si připravila velice zajímavou desku s označením H310CM-V3H V2.0. Ta totiž podporuje procesory Intel Core 8. a 9. generace, na čemž by nebylo nic zvláštního, ale také 7. a 6. generace.
Včera, aktualita, Jan Vítek