www.svethardware.cz
>
>
>

Kryptoburza BitPoint hacknuta, přišla o 3,5 mld. jenů

Kryptoburza BitPoint hacknuta, přišla o 3,5 mld. jenů
, , aktualita
Kryptoměnové burzy mnohdy nemají zrovna nejlepší zabezpečení a hackerské útoky na ně jsou občas úspěšné. Jednou z dalších napadených je japonský Bitpoint, který přišel o kryptoměny v hodnotě 3,5 mld. japonských jenů.
K oblíbeným
reklama
Úspěšných hackerských útoků na kryptoměnové burzy jsme tu už měli několik a jak to tak vypadá, hackeři ve svém úsilí nepolevují. Tentokrát si smlsli na japonské kryptoměnové burze Bitpoint. Celkem se jim povedlo ukrást kyprotměny v hodnotě 3,5 mld. jenů (v přepočtu 0,74 mld. Kč), přičemž hodnota 2,5 mld. jenů (0,53 mld. Kč) náležela zákazníkům, zbytek byly prostředky kryptoměnové burzy jako rezervy nebo zisky z předešlých transakcí.
 
Logo Bitpoint
 
Ukradeny byly kryptoměny pěti různých typů Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin, Ripple a Ethereum. Útok nastal 11. července, kdy si burza všimla chyb v transakcích u zákazníků převádějících kryptoměnu Ripple. Po 27 minutách od nalezení těchto chyb si uvědomili, že byli hacknuti a po třech hodinách si všimli ztráty krytoměnových prostředků. Po dalších 3,5 hodinách a meetingu s managementem burzy došlo k zastavení provozu a byly informovány bezpečnostní složky.
 
Bitpoint zatím neřekl, že bude ukradené prostředky vracet svým zákazníkům, nicméně i v předchozích dvou případech, které v Japonsku nastaly (Zaif a Coincheck), byly burzy přinuceny tyto prostředky vyplatit, takže patrně totéž nastane i zde.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Core i5-L16G7: první pětijádrová vlašťovka vrstvených procesorů Lakefield Core i5-L16G7: první pětijádrová vlašťovka vrstvených procesorů Lakefield
Procesory Lakefield mají přijít jako výsledek těch nejpokročilejších technologií pouzdření čipů, které jsou dnes k dispozici. Intel slíbil nejen možnost propojování čipů v horizontální rovině, ale i vertikálně a nyní tu máme jeden z prvních výsledků. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Na nejžhavější známé exoplanetě se rozpadá i molekulární vodík Na nejžhavější známé exoplanetě se rozpadá i molekulární vodík
Exoplaneta KELT-9b se řadí mezi horké Jupitery, ovšem ve skutečnosti má na svém povrchu i vyšší teplotu než některé hvězdy. Jde tak o dosud nejžhavější prostředí, jaké bylo kdy na cizím světě nalezeno a to má své důsledky. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Nové vodní chladiče NZXT Kraken nabídnou displej v procesorovém bloku Nové vodní chladiče NZXT Kraken nabídnou displej v procesorovém bloku
Společnost NZXT si připravila nové vodní chladiče Kraken, a sice sérii X-3 a také Z-3. Právě modely Z-3 budou mít ve svém vodním bloku/pumpě integrovaný také displej, na němž si budeme moci zobrazovat třeba animovaný gif. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Eve Spectrum: hromadně financované herní monitory přijdou ve třech verzích Eve Spectrum: hromadně financované herní monitory přijdou ve třech verzích
Finská společnost Eve na sebe upozornila už vývojem hromadně financovaného počítače 2 v 1, a sice Eve V Surface Pro. Nyní následují hned tři modely stolních monitorů, které budou zajímat především hráče.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NanoPi R2S: konkurence Raspberry Pi přináší 2 porty GLAN NanoPi R2S: konkurence Raspberry Pi přináší 2 porty GLAN
Společnost FriendlyElec přichází s další novinkou v podobě malých počítačů konkurujících známým Raspberry Pi. Tentokrát jde o NanoPi R2S, který je zajímavý nejen malými rozměry, ale také přítomností dvou portů GLAN.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala