www.svethardware.cz
>
>
>

Kryptoburza BitPoint hacknuta, přišla o 3,5 mld. jenů

Kryptoburza BitPoint hacknuta, přišla o 3,5 mld. jenů
, , aktualita
Kryptoměnové burzy mnohdy nemají zrovna nejlepší zabezpečení a hackerské útoky na ně jsou občas úspěšné. Jednou z dalších napadených je japonský Bitpoint, který přišel o kryptoměny v hodnotě 3,5 mld. japonských jenů.
K oblíbeným
reklama
Úspěšných hackerských útoků na kryptoměnové burzy jsme tu už měli několik a jak to tak vypadá, hackeři ve svém úsilí nepolevují. Tentokrát si smlsli na japonské kryptoměnové burze Bitpoint. Celkem se jim povedlo ukrást kyprotměny v hodnotě 3,5 mld. jenů (v přepočtu 0,74 mld. Kč), přičemž hodnota 2,5 mld. jenů (0,53 mld. Kč) náležela zákazníkům, zbytek byly prostředky kryptoměnové burzy jako rezervy nebo zisky z předešlých transakcí.
 
Logo Bitpoint
 
Ukradeny byly kryptoměny pěti různých typů Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin, Ripple a Ethereum. Útok nastal 11. července, kdy si burza všimla chyb v transakcích u zákazníků převádějících kryptoměnu Ripple. Po 27 minutách od nalezení těchto chyb si uvědomili, že byli hacknuti a po třech hodinách si všimli ztráty krytoměnových prostředků. Po dalších 3,5 hodinách a meetingu s managementem burzy došlo k zastavení provozu a byly informovány bezpečnostní složky.
 
Bitpoint zatím neřekl, že bude ukradené prostředky vracet svým zákazníkům, nicméně i v předchozích dvou případech, které v Japonsku nastaly (Zaif a Coincheck), byly burzy přinuceny tyto prostředky vyplatit, takže patrně totéž nastane i zde.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Philips nabízí třio 4K HDR monitorů pro obývací pokoje i PC Philips nabízí třio 4K HDR monitorů pro obývací pokoje i PC
Společnost Philips si připravila tři nové velké monitory, které nabízejí rozlišení 4K, vedle toho i HDR a určeny jsou především pro naše obývací pokoje. Jde o monitory jak pro herní konzole, tak pro PC či snad HTPC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
FSP: FlexGURU: malé modulární zdroje pro úsporné sestavy FSP: FlexGURU: malé modulární zdroje pro úsporné sestavy
Malých zdrojů s přiměřeným výkonem není na trhu zrovna mnoho, a tak potěší, že tu máme na výběr další. Jde o FlexGURU od FSP, které jsou modulární a nabízí výkon 250 a 300 W vhodný pro menší či úspornější sestavy. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel se v detailech rozpovídal o AI kartách Nervana Intel se v detailech rozpovídal o AI kartách Nervana
Karty s akcelerátory Nervana jsou jedno ze želízek v ohni umělé inteligence, které si připravuje společnost Intel. Ta je představila na Hot Chips 31, a to ve dvou podobách - Inference a Training. V čem se liší?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Facebook: fake news budou kontrolovat skuteční novináři Facebook: fake news budou kontrolovat skuteční novináři
Sociální síť stále prohlašuje, že se snaží bojovat proti fake news. Systémy umělé inteligence ale na odhalení zavádějících zpráv nestačí, a tak se rozhodla najmout skutečné novináře, kteří budou ověřovat pravost zpráv.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
NVIDIA rozšířila seznam G-Sync Compatible monitorů, vede Acer a Asus NVIDIA rozšířila seznam G-Sync Compatible monitorů, vede Acer a Asus
Monitory nesoucí označení G-Sync Compatible jsou ve skutečnosti modely s Adaptive-Sync, čili s technologií, již primárně využívá AMD pro svůj FreeSync. Některé z nich tak NVIDIA také podporuje a nyní už máme celkem slušný výběr.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář