www.svethardware.cz
>
>
>

Kryptoměna IOTA opět hacknuta, systém transakcí byl zastaven

Kryptoměna IOTA opět hacknuta, systém transakcí byl zastaven
, , aktualita
Kryptoměny jsou zde pořád s námi a s tím i hackerské útoky. Další z nich dopadl na kryptoměnu IOTA, jejíž systémy byly hacknuty už podruhé a nyní to vedlo k zastavení systému. IOTA tak teď nefunguje a nelze potvrzovat transakce.
K oblíbeným
reklama
Bláznivé období s kryptoměnami je sice za námi, ale stále se něco děje a např. před pár dny Bitcoin opět překonal hodnotu 10 tisíc dolarů (a už zase spadl). Naopak nepříjemnou záležitost má na svých bedrech IOTA, která po dvou letech zažila další úspěšný hackerský útok. Hackeři našli bezpečnostní díru v oficiální peněžence Trinity a z 10 velkých účtů s touto kryptoměnou se jim povedlo ukradnout v přepočtu 1,6 milionu USD.
 
IOTA logo
 
Správci kryptoměny na útok přišli 12. února, a aby nedošlo k dalším krádežím, deaktivovali systém Coordinator, který slouží k finálnímu schválení transakce. Tím v podstatě odstavili systém kryptoměny IOTA mimo provoz, protože transakce nemůže být potvrzena a zapsána. Tvůrci oficiální aplikace tak vyzvali uživatele na Twitteru, aby aplikaci Trinity nespouštěli a pracují na odstranění bezpečnostní chyby. Pak by se snad systém s kryptoměnou mohl opět rozjet. IOTA je nyní okolo 23. místa mezi kryptoměnami co do objemu peněz a spolupracuje s ní i automobilka Jaguar Land Rover, kde majitelé těchto vozů mohou jízdou a poskytováním informací vydělávat.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
3Dfx Voodoo může zase ožít, ovšem jako Lego 3Dfx Voodoo může zase ožít, ovšem jako Lego
Rok 1996 znamenal počátek 3D akcelerátorů na osobních počítačích a postaral se o něj společnost 3Dfx, budiž jí země lehká. Čekala ji zářivá, ale velice krátká budoucnost, ovšem na její Voodoo je těžké zapomenout.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
MATLAB už uměle neškrtí výkon procesorů AMD MATLAB už uměle neškrtí výkon procesorů AMD
Loni na podzim se objevila zpráva, že platforma MATLAB zcela zbytečně snižuje výkon procesorů AMD, a to pouze proto, že tyto procesory se zcela pochopitelně nehlásí s CPUID řetězcem GenuineIntel. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Desktopový Ryzen 9 3950X v notebooku XMG APEX 15 Desktopový Ryzen 9 3950X v notebooku XMG APEX 15
Německý výrobce notebooků Schenker ohlásil nový model XMG APEX 15, na němž je zajímavé především to, že se neomezuje na mobilní verze procesorů. Využívá desktopový Ryzen, a to rovnou ten v současnosti nejvýkonnější.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Objevují se první GeForce GTX 1650 s paměťmi GDDR6 Objevují se první GeForce GTX 1650 s paměťmi GDDR6
Letos v únoru se objevila informace, že u EEC byly registrovány karty GeForce GTX 1650 vybavené paměťmi GDDR6. Tehdy ještě nešlo nic potvrdit, ale nyní se objevují už první modely v nabídce e-shopů.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ubisoft rozdává hry, jako první si zdarma stáhněte Rayman Legends Ubisoft rozdává hry, jako první si zdarma stáhněte Rayman Legends
Ubisoft se svým fanouškům rozhodl zpříjemnit nucený pobyt doma a po celý duben bude uvolňovat některé ze svých her zdarma ke stažení. Jako první je na řadě povedená plošinovka ze série Ryaman, v budoucnu bude následovat třeba jeden z dílů Assassin’s Creed.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik