www.svethardware.cz
>
>
>

Kryptoměnová burza Bithumb hacknuta už potřetí

Kryptoměnová burza Bithumb hacknuta už potřetí
, , aktualita
Jihokorejská kryptoměnová burza Bithumb má opravdu nevalné zabezpečení. Za poslední dva roky ji totiž hackli už potřetí. Tentokrát byly ukradeny kryptoměny EOS a XRP Ripple za desítky milionů USD.
K oblíbeným
reklama
Kryptoměnové burzy jsou velmi oblíbeným cílem hackerů. Mnohdy je totiž jejich zabezpečení poměrně slabé a nedosahuje profesionální úrovně klasických bank (byť ani ty nejsou proti takovým útokům úplně imunní). Jihokorejská kryptoměnová burza Bithumb z hlediska bezpečnosti rozhodně nepatří k těm nejlepším. Za poslední dva roky ji totiž hackeři pokořili už potřetí. Poprvé se tak stalo v červenci 2017, kdy byly ukradeny Bitcoiny a Ethereum v celkové hodnotě 7 milionů USD. Podruhé se tak stalo v červnu 2018, to bylo ukradeno v přepočtu 31 milionů USD v kryptoměně XRP Ripple. Za druhý útok mohla podle všech informací severokorejská skupina Lazarus Group. Tentokrát si zatím neznámí hackeři odnesli EOS v hodnotě 13,4 mil. USD a XRP Ripple za dalších 6 milionů USD. Celkově tak z burzy zmizely kryptoměny za téměř 20 milionů USD.
 
Bithumb logo
 
V pátek 29. března po 10. hodině večer burza zaznamenala abnormální výběry z její "hot wallet". Tam jsou ukládány kryptoměny pro běžné transakce, neboť většina prostředků uživatelů burzy je uložena bezpečněji v tzv. cold wallet. Výsledkem tak je, že o peníze přišla jen burza jako taková a prostředky samotných uživatelů tak byly v podstatě nedotčeny. Burza proto urychleně dočasně ukončila jakékoli transakce, obnoveny byly až později. Nyní je jen otázkou, jak moc zvýší své zabezpečení, aby se podobný útok neopakoval už počtvrté.
 
Zdroj: zdnet.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář