www.svethardware.cz
>
>
>

Kryptoměnová burza Bithumb hacknuta už potřetí

Kryptoměnová burza Bithumb hacknuta už potřetí
, , aktualita
Jihokorejská kryptoměnová burza Bithumb má opravdu nevalné zabezpečení. Za poslední dva roky ji totiž hackli už potřetí. Tentokrát byly ukradeny kryptoměny EOS a XRP Ripple za desítky milionů USD.
K oblíbeným
reklama
Kryptoměnové burzy jsou velmi oblíbeným cílem hackerů. Mnohdy je totiž jejich zabezpečení poměrně slabé a nedosahuje profesionální úrovně klasických bank (byť ani ty nejsou proti takovým útokům úplně imunní). Jihokorejská kryptoměnová burza Bithumb z hlediska bezpečnosti rozhodně nepatří k těm nejlepším. Za poslední dva roky ji totiž hackeři pokořili už potřetí. Poprvé se tak stalo v červenci 2017, kdy byly ukradeny Bitcoiny a Ethereum v celkové hodnotě 7 milionů USD. Podruhé se tak stalo v červnu 2018, to bylo ukradeno v přepočtu 31 milionů USD v kryptoměně XRP Ripple. Za druhý útok mohla podle všech informací severokorejská skupina Lazarus Group. Tentokrát si zatím neznámí hackeři odnesli EOS v hodnotě 13,4 mil. USD a XRP Ripple za dalších 6 milionů USD. Celkově tak z burzy zmizely kryptoměny za téměř 20 milionů USD.
 
Bithumb logo
 
V pátek 29. března po 10. hodině večer burza zaznamenala abnormální výběry z její "hot wallet". Tam jsou ukládány kryptoměny pro běžné transakce, neboť většina prostředků uživatelů burzy je uložena bezpečněji v tzv. cold wallet. Výsledkem tak je, že o peníze přišla jen burza jako taková a prostředky samotných uživatelů tak byly v podstatě nedotčeny. Burza proto urychleně dočasně ukončila jakékoli transakce, obnoveny byly až později. Nyní je jen otázkou, jak moc zvýší své zabezpečení, aby se podobný útok neopakoval už počtvrté.
 
Zdroj: zdnet.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře
Microsoft nabízí už několik balíčků Microsoft 365, které kombinují operačním systém Windows 10, kancelářský balík Office a další funkce v jednom předplatném. Nově má být i pro běžné spotřebitele.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii" Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii"
Astronomům se povedlo díky sledování hvězd v cizí galaxii určit hmotnost tamní černé díry, která se ukázala jako dosud největší, jakou se podařilo najít. Hubble se vedle toho podíval na známý Hoagův objekt.
Včera, aktualita, Jan Vítek
G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech
Server Techspot si vyzkoušel mobilní grafiku v procesoru Core i7-1065G7 generace Ice Lake. Jedná se o třídu G11 Iris Plus, která představuje to nejlepší, co Intel mezi iGPU dosud vyrobil. Jak se ukáže ve hrách?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků
Služba Uber zveřejnila svou bezpečnostní zprávu za uplynulé dva roky. Bohužel nebylo vše bez problémů a jen v USA se objevily tisíce případů sexuálních útoků, desítky úmrtí při nehodách a několik vražd.
Včera, aktualita, Milan Šurkala