Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Kudrone, miniaturní dron do dlaně s podporou 4K videa

24.3.2017, Milan Šurkala, aktualita
Kudrone, miniaturní dron do dlaně s podporou 4K videa
Na Indiegogo byla spuštěna kampaň na maličký dron Kudrone, jehož cena zatím jen lehce přesahuje stovku dolarů. Umí přitom natáčet i 4K videosekvence, sledovat majitele a podporuje snadnou výměnu baterií pro pokračování v natáčení.
Pokud si pospíšíte, můžete na Indiegogo zakoupit miniaturní dron Kudrone, který je v předprodeji za $109. Ten se může pochlubit nadprůměrnou skladností danou rozměry jen 174×174×43 mm a hmotností 80 gramů. Je to tak téměř dron do dlaně (nebo spíše na dlaň). Umožňuje sledovat majitele a vy se tak nemusíte starat o jeho řízení. Bude vás jednoduše následovat. Také je možné živě streamovat na sociálních sítích v 720p HD rozlišení a zpožděním 160 milisekund.


Kudrone


Dron je vybaven nejen podporou GPS a Glonass, najdete tu i magnetický kompas, akcelerometr, gyrosenzor a barometr. Dokáže létat ve výšce maximálně 30 metrů nad zemí a lze jej řídit na vzdálenost maximálně 80 metrů. Využívá se rozhraní Wi-Fi na frekvenci 2,4 GHz. LiPo1S baterie s napětím 3,7 V a kapacitou 650 mAh má vydržet jen na 8 minut letu, v balení ale dostanete dvě baterie.Kudrone je vybaven malým 1/3,2" CMOS snímačem od Sony, který zvládá pořizovat až 4K videosekvence. V případě fotografií je nejvyšší rozlišení 3280×2464 pixelů. Data se ukládají na microSD kartu (v balení je přiložena 16GB karta, použít lze pak maximálně 64GB kapacitu). Objektiv má diagonální úhel záběru 120° (horizontální 100°, vertikální 78,5°) a světelnost F2,8.Kudrone na dlani


Vedle dronu, dvou baterií a 16GB microSD karty dostanete také dvě sady vrtulí s jedním ochranným pouzdrem, nabíječku, manuál a nebude chybět ani aplikace pro Android nebo iOS. Dodávky by se měly rozběhnout v červenci letošního roku a projekt je už takřka 15× zaplacený. K dostání bude i speciální dokovací stanice pro nabíjení více baterií najednou.

Zdroj: indiegogo.com, ephotozine.com
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.