Zatím není jediný důvod k přechodu, i když všechny počítače samozřejmě TPM čipy mají a naplno se využívají, včetně domény ADDS Windows Server 2019, stejně tak šifrovaní dat, autentifikaci a kombinované přihlášení pomocí hesel a čipové karty (slouží též pro vstup a hodiny).
Myslel jsem, že vylepšený plánovač konečně zamezí přehazování výpočetního vlákna mezi jádry např.: při přepočtu volných ploch, přepočtu struktury ... tedy činnosti, které není možné paralelizovat. Nestalo se, bohužel žádný přínos v tom není a šifrování alokované paměti klíčových modulů jádra s pomocí TPM čipu uměl už Windows 7.
Nezlepšila se ani indexace, která funguje stejně dobře jako ve Windows 10, plně provázaná s Office. Ani tato funkce (např.: rychlejší OCR v přílohách pošty) se nezměnila.
Proč přecházet na nevyzkoušený a neprověřený operační systém, který je ještě k tomu naprosto nepraktický, obludný a nedodělaný?
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(2) nízká(0)
Souhlasím, s novým PC když si tam rovnou koupim Windows 11, tak asi problém nebude, ale přechod rozhodně nepřinese nic závratného. Naopak pro hráče pozor, může se snížit výkon her kvůli bezpečnoství virtualizační vrstvě (VBS).
TPM lze používat i jiným způsobem. Můžete si vytvořit vlastní USB flash disk, kde bude uložený klíč a počítač bez něho nedostanete do OS, jednoduše Vám vyběhne dotaz na šifrovací klíč, když nebude přítomná USB flashka.
https://www.howtogeek.com/262744/how-to-use-a-usb-key-to-unlock-a-bitlocker-encrypted-pc/Navíc se zdá, že mají problém s alokování paměti pro file explorer, který bobtná, ale paměť neuvolňuje :)
https://www.reddit.com/r/Windows11/comments/ov3y55/windows_explorer_memory_leak_important_please/
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
Tak pokud někdo začne rolovat W11 do firem tak je to rituální sebevražda. Osud budou mít jako Visty. A nebudu rozvíjet fakt, že Microsoft má monopol a nutí všem svůj dementní model subskripcí. On vlastně dementní není, je to totální finta jak tahat peníze.
Funguju na Linuxe přes 10 let a měnit nebudu kvůli nové tapetě na ploše, když střeva jsou stejná.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(2) nízká(0)
Co pořád všichni brojí proti Windows Vista? Byl to jiný systém, který ony nebezpečné principy a lajdáctví známé do XP utnul. Měli jsme je nasazené na všech počítačích a nebyl sebemenší problém. Upřímně, byl jsem s nimi spokojen stejně jako s Windows NT4.0, 2000, XP, 7 a nyní 10. Hodně nespokojenosti pramení v nekvalitním hardware a schopnosti uživatelů zničit cokoliv, zejména zázračnými tweaky a utilitami.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
Nemám rád přehnané vrtání a tweakování Windows, ale Visty byly po pár měsících prostě nepoužitelné, zpomalovali se na každém HW. Líbili se mi widety a průhedné AERO, ale 7mičky byly o parník jinde. Tím chci říct lepší :)
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(1) nízká(0)
Nic nového pod sluncem, stejné tak 4200rpm disky, ale stejné situace nastávala s každou verzí Windows, včetně XP a rozdíl mezi XP a XP SP3 propastný. Ta samá situace nastala i v případě Windows 7, také se prodával poddimenzovaný hardware, ale za to operační systém nemůže.
Na Vista nadávali hlavně programátoři, protože Microsoft jim zatrhnul tipec a už si nemohli dělat co se jim zlíbí, ale museli dodržovat standardy. Třeba UAC byl pro spousty SW šok, hodně sebehloupější software z dob XP vyžadovala uživatele jako správce.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
To jo, ale když někdo nedotáhl virus na flashce, byl jste v klidu. Dneska jsou stroje vystavené onternetu 24/7
Když jste si windows podělal, byla to vaše hloupost, dneska si kupujete službu, kde je vlastně admin nechtěná vlastnost :)
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
Windows Vista přišla v roce 2006, kdy internet nebyl výsadou, ale běžnou součástí domácností a života.
Na správu si najímám firmu, který za bezpečnost a funkčnost ručí (smluvní závazek). Většinu úkonů zvládnou vzdáleně, minimálně jednou měsíčně přímo na místě. Starají se o servery, pracovní stanice, stolní počítače i notebooky. Není sebemenší důvod si stěžovat na nefunkčnost, nebo problémy. Musím zaklepat, za ty dlouhé roky spokojenost. Sem tam se rozbije např.: disk, do hodiny jsou tu s novým diskem.
Doma si řeším správu sám, přesto se mi problémy vyhýbají, dost možná je to dáno tím, že si nerozházím systém tunou nesmyslů.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
Zapomněl jsem na Aero, které pro vykreslování využívalo DirectX a nedovolovalo více než 8 bitový (24bit) barevný režim. Pro vykreslování 10 bit barevné, nebo 12 bitové černobíle hloubky bylo zapotřebí Aero vypínat, protože pro vykreslování se využívalo výhradně OpenGL. Profesionální grafické nástroje také využívali OpenGL a celo rozhraní Aero se potom trvalo. Samozřejmě nešlo o domácí použití, ale o grafické karty Quadro, FirePro, FireGL a některé modely Matrox (např.: Xenia Pro), s odpovídajícím monitorem. Černobílá fotografie vykreslená s hloubkou 4096 gradientů (12 bit) vypadá úplně jinak, než 10 bit (1024). O 8 bitovém ani nemluvím. Adobe podporovalo i 14 bitový režim, který ale byl doménou zejména v lékařských oborech, často grafickými kartami přímo od výrobce speciálních monitorů.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(1) nízká(0)
a praxe byla ve všech stejná: Na nový OS se přechází až těsně před koncem podpory starého - nebo těsně po konci podpory. Takže se pěkně uklidníme do roku 2025.
Předinstalovaný OS v takovýchto firmách nikoho nezajímá, protože mají hromadnou licenci a na každý stroj nalijí svůj vymakaný sytém se softwarem, ovladači atd. pár kliknutími myši ze serveru pomocí centrální správy.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(3) nízká(0)
No on to nikdo u nás ani nikdy nekontroloval, abych pravdu řekl, Windows 1809 jsme přeťápli o nějakých pár měsíců (někde se to nechtělo nainstalovat kvůli různým chybám) a nic se nikomu nestalo. Problém může být v tom, že pro dva různé buildy se například do WSUSu stahují dvoje updaty a tudíž to zabíráextra místo, ale konec podpory neznamená, že to přestane fungovat nebo tak. Prostě přestanete dostávat updaty, myslím, že se aktualizuje jen defender a nějaké kritické věci. Žádný auditor se o to nikdy nezajímal, hlavně zálohování, práva uživatelů, přístup do serverovny a dokumentace.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
V prvom rade je dobrá otázka a to :
Potrebujeme vôbec niečo ako Win11 ? :-D
Poznám zostavy čo bežia ešte na C2D ...... A podniky ? Rozhodne investícia do nového systému PC nie je priorita.
Nútili nás do W10 , zlikvidovali XP , W7 čo bol podľa mňa osobne najlepší win čo vydali. Terazky to šolicháme na W10 a keď to konečne funguje a ako tak je stabilné .... bum a W11 , teda otázka je na mieste - Prečo ?
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(3) nízká(0)
Ono je otázka, co ten podnik dělá. Ale k vedení korespondence, účetnictví a podobně fakt nic silnějšího než C2D není třeba. (no leda můžná kvůli ramce první generace core, čili hned ta další. Přihodí se do toho nejlevnější ssd za pětikilo a komp šlape víc než dostatečně.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(2) nízká(0)
Kvuli RAM? Prvni generace Core? Vse pred Sandy Bridge podporuje stejne jako C2D taky jen 4GB DDR3 moduly a to jeste musi byt dual rank, ne?
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
Na C2D jsem právě potkal ještě hafo desek s ddr2. Ale jakmile složíte 8gb, není co řešit a takový počítač na administrativu bohatě stačí.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(2) nízká(0)
Práve čítam túto diskusiu na C2D T9900, 8GB RAM DDR2, SSD - pohodička, úplne stačí.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)