reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?
Registrace: 25.2.2016
Komentářů: 81, score 1.1 | Digimanie: 101/1.4 | Svět mobilně: 16/1.2 | TV Freak: 1/0.0
Účast v Expertiádách: 0
Účast v Týdenních šancích: 5 (přehled)

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 10.10.2022 s hodnocením +5:
Jste si jistí tou častkou za pronájem? Protože to by znamenalo, že bych se upsal během 60 měsíců zaplatit větší částku, než za kolik se ta samá věc ­(pouze bez ­"paliva­", ale záleží, zda nebo spíš kdy to ­"palivo zdarma­" u nás odvolají, jak je psáno v jiném odstavci­) prodává v Číně nebo Norsku...
Komentář z 6.6.2022 s hodnocením +5:
Aha, a já si nejprve říkal, jestli Tom Cruise na stará kolena nezměnil povolání. :D
Komentář z 5.11.2017 s hodnocením +5:
Tak tímhle bych nejel ani z donucení...
Na jízdě se mi vždy líbí ubíhající krajina, a ani obrazovky vysílající rozšířenou realitou krajinu nikdy nedokáže nahradit pohled na louky, lesy, pole, ptáky nebo domečky ve vesnicích živě...

Nejméně přínosné komentáře

Komentář z 28.9.2022 s hodnocením -3:
Viz můj komentář výše, s cenama se bouchlo do hlavy možná tak AMD ­(ale spíše také ne­), ale Intel určitě ne. Chápu, že je to nepopulární názor, ale když si srovnáš předpokládaný výkon, ceny CPU, desek a pamětí, Intel je z těch dvou ten levnější a výhodnější ­(viz. ten můj koment výše­). Ale uvidíme jak to bude vypadat v praxi ­- to se u Intelu ještě neví.
Komentář z 21.9.2023 s hodnocením -2:
A kolik procent vozů spalovacích zahořelo od baterky, co? HA, 0%! Vidíte, na spalovací auta nic nemá!
Komentář z 28.9.2022 s hodnocením -2:
No, šestijádrový AMD Ryzen 5 7600X za 300 dolarů to bude mít hodně těžký, když za stejnou cenu bude mít Intel 6P+8E, což znamená výkon vyšší, než osmijádrový AMD Ryzen 7 7700X ­(jelikož malé E jádra jsou zhruba na 40% až 50% výkonu velkých P jader v Alder Lake ­- čili zhruba na 35% až 45% výkonu nových jader Raptor Cove, které budou asi dost podobně výkonné jako Zen 4 ­- 8x ~40% = 320%, tedy zhruba výkon třech velkých P jader, a tudíž vícejádrový výkon by mohl být zhruba na úrovni běžných 9­-jader­) za 400 dolarů. K tomu ­(alespoň než přijde A620, protože předpokládám že ani B650 nebudou nějak extra levné­) levnější základovky, možnost použití DDR4 pamětí a dokonce i ta spotřeba už u červeného konkurenta není o tolik nižší jako u předchozí generace ­(cca 181W vs 140W, oproti předchozím cca 150W vs 85W­) a máme tu po dlouhé době na první pohled výhodnější koupi u modrého výrobce.

Tak uvidíme za pár týdnů ­/ měsíců v praxi, jaké budou rozdíly, každopádně já osobně bych ­(pokud bych na to měl peníze­) šel již do AMD, protože ač se to může zdát nevýhodné, narozdíl od Intelu, kde je Raptor Lake s nevyšší pravděpodobností poslední generací CPU na tomto socketu, u AMD máme zaručenou minimálně ještě jednu generaci ­(Zen 5­) a já doufám i ve tři a více jako na předchozí AM4 + by v některé z následujících generací mohlo dojít k navýšení jader z 16 na 32 a to už bude oproti současnému Intelu ­(Core i9­-13900K­) zase o velký kus dále.

Nicméně běžný spotřebitel, který tomu nerozumí a nemá ambice v budoucnu upgradovat CPU, uvidí 14 jádro ­(protože Intel samozřejmě chytře maskuje ten velký rozdíl v jádrech­) za cenu 6­-jádra + to vše okolo ­(desky, paměti­) a je jasné po čem šáhne.

Ve výsledku jsem ale rád, protože se nám tu konečně na plno rozhořel konkurenční souboj a to je vždy dobré pro nás zákazníky ­- např. by teď, nebo spíš o pár měsíců později mohlo zareagovat AMD mírným zlevněním, ale spíš bych čekal až následující generace, kde by to navýšení jader mohlo způsobit pád cen ­- přeci jen 32­-jádro snad nebude stát 40 tisíc. :­-­)