reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

lemplik

Registrace: 23.11.2007
Komentářů: 16, score 1.6
Účast v Expertiádách: 29 (přehled)
Účast v Týdenních šancích: 0
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 27.10.2023 s hodnocením +4:
x86 určitě mrtvé není. AMD Z1 Extreme má 2500 pts v singlu a 11 000 pts v multi při 30W TDP ­(navíc s velmi malým poklesem u 25W­). Grafická část AMD má pak 8 TFlops oproti 4,6 Tflops u GPU Adreno. Vybraný 3d mark wild extreme moc nesedí AMD na rozdíl od her.

A to bude mít příští rok AMD taky novou řadu.

Neříkám, že Snapdragon X Elite nevypadá nadějně, ale ty údaje, co zveřejnili jsou prostě jen marketing. V porovnání se zmíněným 30W Z1 Extreme už ty grafy zdaleka tak dobře nevypadají.
Komentář z 18.7.2023 s hodnocením +4:
nikde jsem nepsal, že za to může karta. Jde o umístění čtečky.
Jinak jde o normální notebookový procík Ryzen 7840u s drobným ořezáním kvůli ceny. Tomu odpovídá i spotřeba a teploty. Nic, co by nebylo i noteboocích.
A ano, čip v tomto handheldu je žravý. Mohu znát který nežravý čip umožní pustit na handheldu hry jako Cyberpunk, Hogwarts Legacy, Red Dead Redemption 2, Witcher 3 a jiné podobné tituly ­(kromě toho ve Steam Decku, kde pojede u těchto her na 15W jako v článku­) ? Protože tohle je účel tohoto zařízení.
Komentář z 19.7.2023 s hodnocením +3:
Aha takže jste CPU, které se dle Vás i na 15W přehřívá nahradil Apple M2, které má spotřebu stejnou a pro jistotu dáte odkaz na video, kde je Apple M2 Max, které má spotřebu mnohem vyšší.
Tak to jste mě opravdu přesvědčil :­-D

Nejméně přínosné komentáře

Komentář z 14.7.2023 s hodnocením -1:
TFlops je dnes zavádějící.
AMD u Z1 Extreme ­(což je +­/­- 780M­) v Asus Rog Ally uváděla až 8,6 TFLops.
Radeon 7600 má 21,7 TFLops, ale herní výkon je pod Nvidia 3060Ti s 16 TFlops.
Komentář z 2.11.2023 s hodnocením +1:
To by apple musel změnit cenovou politiku. Proč by někdo kupoval jejich HW na hry, když konzole stojí 13000,­- , připadně 6500,­- za XSS.

Za 2 roky se výkon mobilů nezvedne dost na to, aby to ty hry vůbec rozjelo v rozumné kvalitě.

Kdyby to bylo dle tohoto předpokladu, tak PC trh dávno zničily konzole, které jsou v době vydání levné a výkonné, ale to se nikdy nestalo.

Hráči nebudou chtít dávat 1500,­- za hru na mobil. Je to jiný segment.

A pak tu jsou ještě cloud služby, které jdou pustit i na shit hw, či TV.

Hlavně jsem ale reagoval na tvrzení, že jablečné ARMy jedou a x86 je předražené. Momentálně je situace prostě opačná ­- Apple je drahý a na lepší hraní mi stačí x86 za 20.000,­- nebo Xbox za 6500,­- v případě konzolí.
Komentář z 2.11.2023 s hodnocením +1:
Nintendo si na Switch dělá své hry a ty jsou pro tu konzoli nejprodávanější ­- je to šité na míru. Navíc je tu 2x tak dlouho jako PS5 a XBOX. Plus jde o jiné zařízení ­- handheld vs. desktop. Navíc na rozdíl od iphonu je velmi levný.

MS taky mohl zmínit ARM z důvodu, aby dotlačil AMD k lepší ceně. O přechodu dost pochybuji už jen z důvodu hraní starších her.
Sony chystá handheld na kterém se nedá hrát bez PS5. Vlastně jde spíš o gamepad s displejem, protože nic jiného neumí.
MS uvažoval o HH v minulosti. Poslední informace jsou takové, že handheld nechystá. I kdyby nějaký teď vydal, tak opět pojede na AMD architektuře z důvodu her.

mp3 chcípnul, protože přehrát MP3 umí dávno skoro vše. Pustit hry ve slušné kvalitě umí PC a konzole.

Iphone to dá tak v low­/medium detailech a nízkém rozlišení. Rozhodně to není ke 4K tv a ještě dlouho nebude a nazvat to stejným zážitkem může jen někdo, kdo hry nehraje.

Představa, že mobil s 8W ti nabídne zážitek jako konzole je utopie. Ani dnešní 4090 nedá u všeho 4K s RT a to se bavíme o výkonu až někde ke 100 TFlops, takže konzole mají hodně co zlepšovat a mobily o to víc.

Další problém jsou rychlosti a velikost úložiště v mobilu.

Hele kdyby ten iphone 15 Pro s 512 GB stál 20.000,­- a jela na něm hromada her, tak řeknu, že je to super a dám ti za pravdu, že na hry má smysl. Ale vzhledem k ceně a množství ­"velkých­" her je to předražená zbytečnost.