www.svethardware.cz
>
>
>

Lenovo by mohlo vstoupit na trh s herními deskami pod značkou Legion

Lenovo by mohlo vstoupit na trh s herními deskami pod značkou Legion
, , aktualita
Legion je už pár let známá značka společnosti Lenovo, která pod ní nabízí herní PC nebo monitory. Nyní se objevuje informace o tom, že by Lenovo mělo vstoupit i na trh se značkovými deskami, kde se toho v poslední době moc neděje.
K oblíbeným
reklama
Původně velice živý trh se základními deskami se postupně vykrystalizoval do podoby, v níž tu máme čtyři hlavní společnosti (Asus, Gigabyte, MSI a ASRock) a několik vedlejších, které nejsou tolik vidět (EVGA, Biostar, Colorful), nemusí se orientovat na všechny trhy a jejich nabídka není tak bohatá. Uvidíme, zda nám Lenovo do tohoto trhu pustí svěží vítr, ostatně v posledních letech jsme mohli vidět spíše to, jak od sebe přední výrobci základních desek bezostyšně opisují a předvádí ty samé novinky v tu samou dobu (LED podsvícení, "opancéřované" sloty PCIe, atd.).
 
Je ale třeba vzdát čest výjimkám, a to zvláště společnosti ASRock, která se vždy snažila nabídnout něco, co jiní nemají, a že je taková iniciativa na trhu s deskami velice obtížná. Namátkou tu máme malou desku s X570 a 10GbE, STX desku s AM4 nebo model pro AMD s X570, ale chladiče určené pro procesory Intel.
 
 
Pokud budeme brát vstup firmy Lenovo na trh se značkovými deskami jako hotovou věc, můžeme se ptát, kam se na něm asi tak bude chtít zařadit. Může se stát pouze lokálním výrobcem desek pro svou domovskou Čínu, ale může se také pokusit proniknout dál. To bychom se mohli dozvědět už velice brzy, neboť Lenovo si má chystat desky Legion už pro 10. generaci desktopových Core, které mají být představeny na konci tohoto měsíce. 
 
 
Dle pohledu na dvě vyfocené desky Legion to ale zatím na nic podobného nevypadá, neboť ani jedna z nich nevypadá na standardní formát používaný v běžných skříních. Jeden model je přitom vybaven čipsetem B460, takže je určen pro Comet Lake-S a druhý má ještě čipset série 300 pro Coffee Lake. Napájení na větší desce nevypadá špatně a obsahuje 8+2 fáze (Upper MOS: PK6H6BA-GP, Lower MOS: PK650BA-GP) a dvě pozice pro M.2 SSD vybavené chladiči plus Wi-Fi modul. 
 
Jde tak především o použití značky Legion, což by naznačovalo, že by se Lenovo mohlo odhodlat ke vstupu na trh se značkovými deskami. Pokud ano, pak tyto dvě mezi ně rozhodně patřit nebudou a spíše je můžeme vidět jako samostatně neprodejný základ herních počítačů od Lenova. 
 
 
Zdroj: Guru3D


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Další IT útok na nemocnice, napaden byl americký řetězec UHS Další IT útok na nemocnice, napaden byl americký řetězec UHS
Není to dávno, co jsme zaznamenali útok pomocí ransomwaru na německou nemocnici, v důsledku čehož měla zemřít jedna pacientka. Nyní byl napaden řetězec mnoha nemocnic od UHS ve Spojených státech.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Xbox si rezervuje 20 % z SSD pro systém, Microsoft s vývojem konzolí nekončí Xbox si rezervuje 20 % z SSD pro systém, Microsoft s vývojem konzolí nekončí
Zákazníci se musí připravit na to, že nové konzole Xbox si rezervují nezanedbatelné procento ze svého 1TB SSD pro systém. Vedle toho se podíváme i na téma dalšího vývoje herních konzolí a jejich možný konec.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC uvádí velká LCD série E2 s FreeSync AOC uvádí velká LCD série E2 s FreeSync
Společnost AOC si připravila trojici nových monitorů série E2, které sice vyloženě nepatří mezi herní modely, ale i tak všechny podporují Adaptive-Sync, čili primárně FreeSync. Jde o 31,5" a 34" panely. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Folding@Home dostal podporu CUDA s nárůstem výkonu až o 30 % Folding@Home dostal podporu CUDA s nárůstem výkonu až o 30 %
Z nové tiskové zprávy se dozvídáme, že Folding@home získává přímou podporu technologie NVIDIA CUDA, z čehož si můžeme slibovat výkonnostní bonus mezi 15 a 30 procenty. Vyšší výkon tak bude k dispozici i pro hledání léku na Covid-19. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte reaguje na otázku kondenzátorů na kartách RTX 3000 Gigabyte reaguje na otázku kondenzátorů na kartách RTX 3000
Dosud jsme se věnovali mnohým z výrobců grafických karet, kteří mohou mít problémy s napájením a stabilitou RTX 3080 i RTX 3090. Mluví se ale především o RTX 3080 a nyní tu máme reakci dosud opomíjeného Gigabytu.
Dnes, aktualita, Jan Vítek7 komentářů