Lenovo IdeaPad S12 - první netbook s NVIDIA ION

Lenovo IdeaPad S12 - první netbook s NVIDIA ION
, , aktualita
Společnost NVIDIA oznámila, že je na světě první netbook s platformou NVIDIA ION. Jedná se o model IdeaPad S12 od společnosti Lenovo. Ten by měl díky grafickému řešení od NVIDIE zajistit až 10x vyšší výkon, což se jistě hodí, protože běžně...
K oblíbeným
reklama
Společnost NVIDIA oznámila, že je na světě první netbook s platformou NVIDIA ION. Jedná se o model IdeaPad S12 od společnosti Lenovo. Ten by měl díky grafickému řešení od NVIDIE zajistit až 10x vyšší výkon, což se jistě hodí, protože běžně používaná grafická jádra Intel GMA950 nejsou zrovna moderní výkonnostní přeborníci.Otázkou tedy je, zda se má zde mluvit ještě o netbooku, protože jednak IdeaPad S12 využívá normální procesory Intel Atom na frekvenci 1,6 GHz, 1 GB RAM, pevný disk s velikostí 160 - 320 GB, ale pak zase kromě vyššího grafického výkonu disponuje 12" displejem s LED podsvícením.

Pak je tu klasika - Ethernet, WiFi, Bluetooth, tři porty USB 2.0, slot ExpressCard, čtečka karet 4 v 1 ovšem také kromě výstupu VGA i port HDMI. Bez problémů si budeme moci přehrávat filmy v rozlišení 1080p a využívat technologii NVIDIA CUDA.

Výdrž na baterii výrobce udává tři hodiny pro tříčlánkový model a dvojnásobek pro šestičlánkový. Základní hmotnost je 1,4 kg a rozměry 292 x 216 x 22-28,9 mm a k dispozici IdeaPad S12 bude později v létě.

Zdroj: TZ NVIDIA
reklama
Nejnovější články
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Včera, článek, Jan Vítek1 komentář
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů