Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Lenovo oslaví 20. výročí ThinkPadu zlatými trackpointy

11.9.2012, Jan Vítek, aktualita
Lenovo oslaví 20. výročí ThinkPadu zlatými trackpointy
Společnost Lenovo, respektive její lokální pobočka, si pro 20. výročí notebooků ThinkPad připravila omezenou edici zlatých trackpointů, každý s vlastním sériovým označením. Ty dostanou obchodní partneři firmy a vybraní uživatelé, a to společně...
Společnost Lenovo, respektive její lokální pobočka, si pro 20. výročí notebooků ThinkPad připravila omezenou edici zlatých trackpointů, každý s vlastním sériovým označením. Ty dostanou obchodní partneři firmy a vybraní uživatelé, a to společně s certifikátem pravosti.

První notebooky ThinkPad se na trh dostaly již v roce 1992 a od té doby se jich prodalo přes 75 milionů kusů. Oblíbili si je především profesionálové kvůli jejich zabezpečení a fyzické odolnosti. Lenovo k tomu nezapomnělo dodat, že zrovna v těchto dnech se na trh chystá nový ThinkPad X1 Carbon, který patří do rodiny ultrabooků.

Ale zpět ke zlatým trackpointům. Každý z nich byl vyroben ručně, a to zlatníkem a klenotníkem Vlastimilem Kalašem. Ten vytvořil celou sérii 14karátových trackpointů a na výrobní postup se můžete podívat na stránkách Lenova (viz zdroj). Jeden z nich můžete získat, pokud si koupíte notebook ThinkPad nebo ThinkPad Edge od 1. září do 30. listopadu 2012 a zaregistrujete se na stránkách výrobce. Majitelé klasického ThinkPadu přitom budou zařazeni do slosování dvakrát. Pokud se vám poštěstí vyhrát jeden ze zlatých trackpointů, pak uděláte radost i prodejci vašeho notebooku, který také jeden získá.

Zdroj: TZ Lenovo