Lenovo oznámilo počítače ThinkCentre s 10. generací Intel Core

Lenovo oznámilo počítače ThinkCentre s 10. generací Intel Core
, , aktualita
Lenovo přináší jako jeden z prvních výrobců pracovní desktopy s novou generací procesorů Intel Core. ThinkCentre M70, M80 a M90 přicházejí v řadě designů včetně modulárních AIO, které jsou dodávány s monitorem.
K oblíbeným
reklama
V posledních týdnech výrobci představili spoustu desktopů, které těží z 10. generace procesorů Intel Core. Ve většině případů se ovšem jednalo o herní modely, ovšem z této řady vybočují novinky od Lenova. Čínský výrobce se zaměřil na podnikovou sféru, kam přináší novinky ze sérií ThinkCentre M70, ThinkCentre M80 a ThinkCentre M90. Najdeme v nich tower PC, all-in-one, SFF (Small Form Factor) nebo jiné kompaktní PC, které spojuje zaměření na funkce týkající se produktivity, správy a zabezpečení. Výrobce se snažil také o snížení rozměrů, aby počítače zabíraly méně místa na pracovním stole.
 
 
Všechny novinky využívají až procesory Intel Core desáté generace, v případě řad M70 a M80 jsou v nabídce také procesory s technologií vPro. Výbava se potom samozřejmě liší podle konkrétního modelu a zvolené konfigurace. Počítače ThinkCentre ve verzi Tiny jsou dostupné v 1L velikosti, zatímco rozměrnější verze SFF a Tower zase mohou nabídnout více funkcí pro fyzické zabezpečení. Patří mezi ně zámek Kensington, Smart Cable Lock pro zabezpečení periferií jako myš a klávesnice nebo Chassis E-Lock napájený základní deskou, který chrání komponenty uvnitř šasi.
 
 
K nejzajímavějším řešením stále patří modulární řešení ThinkCentre-in-One (TIO), což je malý desktop ve verzi Tiny, který lze připevnit na zadní stranu kompatibilních monitorů. Jedná se o alternativu k běžným AIO PC, která rovněž šetří místo na stole, ale nabízí více možnostmi využití – v případě potřeby počítač jednoduše připojíte k jinému monitoru. Všechny počítače také splňují normy spotřeby energie podle specifikace Energy Star 8.0, certifikát ekologické udržitelnosti TCO 8. generace i směrnice EU o nevyužívání nebezpečných látek RoHS. Z hlediska odolnosti prošly všechny nové modely ThinkCentre testy podle standardu americké armády MIL-SPEC, který zahrnuje otřesy, vlhkost a teplotní změny.
 
 
České zastoupení zatím nezveřejnilo, jak to bude s cenou a dostupností nových podnikových PC na tuzemském trhu. Musíme proto nahlédnout do USA, kde máme k dispozici více informací. Počítače vstoupí do tamních obchodů v červnu. V řadě ThinkCentre M90 nalezneme varianty M90t Tower, M90s SFF a M90q Tiny, přičemž ceny budou startovat na 819 dolarech (21 000 Kč bez DPH). Řada ThinkCentre M80 obsahuje verze M80t, M80s a M80q Tiny, a to za cenu od 739 dolarů (19 000 Kč bez DPH). A nakonec řada ThinkCentre M70, kde budou mít možnost zákazníci vybírat z verzí M70t, M70s, M70q a M70a. Se základní cenou 499 dolarů (12 800 Kč bez DPH) se zároveň jedná o nejlevnější volbu.Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí
Připravovaná hra Harry Potter: Hogwarts Legacy to nemá jednoduché. Vše v podstatě začalo několika tweety a esejí od J. K. Rowlingové na transgender téma. I když ta s hrou nemá nic společného, nyní je potřeba zajistit, aby hra byla politicky korektní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena
Dle společnosti Seagate nebudou pevné disky ještě dlouho patřit do starého železa. Díky novým technologiím má přijít výrazný růst jejich kapacit a také se má z technologie Multi-Actuator stát standard. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
CoreCycler: nová utilita pro ladění procesorů Ryzen 5000 CoreCycler: nová utilita pro ladění procesorů Ryzen 5000
Člen komunity serveru ComputerBase vytvořil utilitu, která je určena pro ladění procesorů AMD Ryzen, pro které AMD připravilo funkci Curve Optimizer. Jde tak v důsledku o ladění výkonu, ale i spotřeby procesorů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
"Tom Cruise" v deepfake videu: nyní již nepoznáme, že to není originál "Tom Cruise" v deepfake videu: nyní již nepoznáme, že to není originál
Bylo zřejmé, že je pouze otázka času, než se někomu povede vytvořit deepfake video, v němž bude počítačem vykreslený člověk k nerozeznání od originálu. Nové s "Tomem Cruisem" už je přesně takové a přináší naléhavé otázky. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Core i7-11700K už byl otestován na Anandtechu, jak je na tom? Core i7-11700K už byl otestován na Anandtechu, jak je na tom?
Server Anandtech dokázal získat jeden z procesorů Core i7-11700K v jeho finální prodejní verzi, což není nic podivného vzhledem k tomu, že tyto procesory už byly v Německu v prodeji. Provést tak mohl už podrobný test.
Dnes, aktualita, Jan Vítek10 komentářů